Filozofski fakultet

Sveučilišta u Zagrebu

Poziv na predstavljanje projekta

Pozivaju se svi zainteresirani na predstavljanje projekta Hrvatske zaklade za znanost ‘MODELIRANJE MENTALNE GRAMATIKE HRVATSKOGA: OGRANIČENJA INFORMACIJSKE STRUKTURE‘. Predstavljanje će se održati u četvrtak, 6. srpnja 2017. godine u Konferencijskoj dvorani Knjižnice Filozofskog fakulteta. Detalji pod opširnije.

Program:

• 9.00 Anita Peti-Stantić: Teorijski uvod: mentalna gramatika, paralelna arhitektura i informacijska struktura
  • 10.00 Nikola Ljubešić: Inicijalni eksperimenti u korištenju strojnog učenja za predviđanje konkretnosti i subjektivne čestoće leksema hrvatskog jezika
  • 11.00 Mirjana Tonković i Mateusz-Milan Stanojević: Psiholingvistički (statistički) i lingvistički (konstrukcijski) pogled na čestoću i konkretnost u hrvatskom jeziku

Uz predstavljanje prvih rezultata projekta, tom ćemo prilikom najaviti radionicu vezanu uz automatsku i statističku obradu podataka u (psiho)lingvističkim istraživanjima koja će se održati u prvoj polovici listopada 2017. te predavanje vanjskog suradnika na projektu prof. dr. Raya Jackendoffa koje će se održati 18. listopada 2017. na Filozofskom fakultetu.