logo

Filozofski fakultet

Sveučilišta u Zagrebu

Nagrade Filozofskog fakulteta 2013/14.

  1. Povelja Filozofskog fakulteta – najviše javno priznanje, za posebne uspjehe na unaprjeđenju znanstvenoga i nastavnoga rada, za izvanredan doprinos u humanističkim i društvenim znanostima i širenje ugleda Fakulteta te promicanje humanističke misli.
  • sc. Stipe Botica, red. prof. (Odsjek za kroatistiku)
  • sc. Vlatko Previšić, red. prof. (Odsjek za pedagogiju)

Posebno priznanje dekana Filozofskog fakulteta – za poseban doprinos Filozofskom fakultetu

  • sc. Franciska Ćurković – Major, doc. – za poseban doprinos razvoju studija hungarologije (Odsjek za hungarologiju, turkologiju i judaistiku)
  1. Godišnja nagrada Filozofskog fakulteta – za znanstvena, umjetnička i stručna dostignuća u prethodnoj kalendarskoj godini.
  • sc. Krešimir Bagić, red. prof. – za knjigu Rječnik stilskih figura (Zagreb, 2012.) (Odsjek za kroatistiku)
  • sc. Lahorka Plejić Poje, doc. – za knjigu Zaman će svaki trud. Ranonovovjekovna satira na hrvatskom jeziku u Dubrovniku (Zagreb, 2012.) (Odsjek za kroatistiku)
  • sc. Nevena Škrbić Alempijević, izv. prof. i dr. sc. Petra Kelemen, zn. novakinja – za knjigu Grad kakav bi trebao biti. Etnološki i kulturnoantropološki osvrti na festivale (Zagreb, 2012.) (Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju)
  1. Nagrada Franjo Marković – za zapažene znanstvene, umjetničke, stručne i sportske rezultate u prethodnoj kalendarskoj godini.
  • Antea Britvić i Luka Roje – za zapažene znanstvene i stručne rezultate u osmišljavanju i pokretanju projekta „Idealni-cimer.hr“ (Odsjek za psihologiju)
  • Skupina studenata lingvistike: Zdravka Biočina, Nina Čolović, Ema Dragojević, Nataša Drča, Eva Feldman, Tara Jelovac, Hrvoje Kovač, Anabela Lendić, Irina Masnikosa, Ivona Radić, Dorotea Rosandić i Filip Rovčanić – za znanstveni rad Procesi značenjske obrade jezika kod osoba s afazijom i doprinos vrednovanju semantičkoga dijela testa PALPA (Odsjek za lingvistiku)
  • Skupina studenata informacijskih znanosti: Matea Leko, Josip Knežević, Ivana Martinović, Petar Krešimir Marić i Elvis Vusić – za rad na projektu Latinski za gimnazijalce (Odsjek za informacijske i komunikacijske znanosti)
  • Marija Čubelić – za istraživački rad Teatrabilni oblici i priče o nadnaravnim bićima u imotskom i poljičkom kraju (Odsjek za kroatistiku)
  • Matko Đevoić – za istraživanje i seminarski rad Ferićeva Perijegeza u okviru kolegija Hrvatska književnost 17. i 18. stoljeća (Odsjek za kroatistiku).
  1. Nagrada dekana na prijedlog organizacijskih jedinica Fakulteta i prodekana, godišnje se dodjeljuje zaposlenicima Fakulteta za uzoran rad.
  • Edo Junačko (Financijsko-računovodstvena služba)
  • Mario Jurak (Tehnička služba)
  • Mila Maršić (Knjižnica) (prijedlog Odsjeka za anglistiku)
  • Zdenka Novačić (Odsjek za povijest umjetnosti)
  • Marica Pavić (Služba za pravne, kadrovske i opće poslove)
  1. Posebno priznanje dekana Filozofskog fakulteta – za poseban doprinos Filozofskom fakultetu
  • Udruga „Zamisli“ – za dugogodišnju organizaciju podrške studentima s invaliditetom
    • Studentica Lidija Kapelec – za volonterski doprinos u radu sa studentima s invaliditetom
    • Studenti Sofia Lovrić, Helena Pavković i Siniša Subjak – za uspjeh postignut na sportskim natjecanjima
  1. Nagrada za izvrsnost u studiju dodjeljuje se najboljemu studentu svakoga odsjeka u generaciji koja je 30. rujna tekuće akademske godine odslušala posljednju godinu studija.

 

Preddiplomski studij:

 

  Odsjek/Katedra Student/ica
Odsjek za anglistiku Filip Klubička – studij anglistikeHelena Dobrosavljević – studij švedskog jezika i kulture
Odsjek za arheologiju Filip Budić
Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju Tatjana Enderić
Odsjek za filozofiju Matko Globačnik
Odsjek za fonetiku Nives Vujasić
Odsjek za germanistiku Helena Dobrosavljević – studij germanistikeToni Bandov – studij nederlandistike
Odsjek za hungarologiju, turkologiju i judaistiku Hrvoje Rastija – studij hungarologijeEma Granić – studij turkologije
Odsjek za indologiju i dalekoistočne studije Boris Kvaternik
Odsjek za informacijske znanosti Filip Klubička
Odsjek za istočnoslavenske jezike i književnosti Antonija Juričić – studij ruskog jezika i književnostiPetra Kovačec – studij ukrajinskog jezika i književnosti
Odsjek za južnoslavenske jezike i književnosti Maja Vlatković
Odsjek za klasičnu filologiju Barbara Pavlek – studij grčkog jezika i književnostiJuraj Ozmec – studij latinskog jezika i književnosti
Odsjek za komparativnu književnost Maja Lay, Katarina Poljak i Hana Sirovica
Odsjek za kroatistiku Perica Oreč
Odsjek za lingvistiku Martina Rubić
Odsjek za pedagogiju Ivana Šurlin
Odsjek za povijest Filip Budić
Odsjek za povijest umjetnosti Matko Matija Marušić
Odsjek za psihologiju Tara Beata Racz
Odsjek za romanistiku Anna Maria Perović – studij francuskog jezika i književnostiMateja Crneković – studij portugalskog jezika i književnosti

Helena Marković – studij rumunjskog jezika i književnosti

Metka Bezlaj – studij španjolskog jezika i književnosti

Odsjek za sociologiju Goran Ilić, Dan Stipković i Anja Repalust
Odsjek za talijanistiku Anna Maria Perović
Odsjek za zapadnoslavenske jezike i književnosti Karla Ševelj – studij češkog jezika i književnostiAna Peček – studij poljskog jezika i književnosti

Mihaela Dokuš – studij slovačkog jezika i književnosti

Katedra za antropologiju Martin Kuhar

 

 

Diplomski studij:

 

  Odsjek/Katedra Student/ica
Odsjek za anglistiku Renata Herman, Tanja Kovač i Anđela Maleš – studij anglistikeDaria Lazić – studij švedskog jezika i kulture
Odsjek za arheologiju Jelena Lapić i Tihana Bihler
Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju Mirna Tkalčić Simetić i Kristina Vugdelija
Odsjek za filozofiju Bojan Mucko , Ivana Radenović i Petra Matijašević
Odsjek za fonetiku Monika Rosandić
Odsjek za germanistiku Renata Herman
Odsjek za hungarologiju, turkologiju i judaistiku Petra Nosetić – studij hungarologije i studij turkologije
Odsjek za indologiju i dalekoistočne studije Mirta Srdarev i Carmen Vugrin
Odsjek za informacijske znanosti Marija Roglić
Odsjek za istočnoslavenske jezike i književnosti Jelena Huzanić – studij ruskog jezika i književnostiJure Vidak , Ante Brala i Mateja Hrgovan – studij ukrajinskog jezika i književnosti
Odsjek za južnoslavenske jezike i književnosti Marija Roglić
Odsjek za klasičnu filologiju Josip Nalis – studij grčkog jezika i književnostiJelena Huzanić – studij latinskog jezika i književnosti
Odsjek za komparativnu književnost Juraj Martelanac , Dunja Bahtijarević – Pekić i Hrabren Dobrotić
Odsjek za kroatistiku Mario Šimudvarac, Mateja Šporčić i Marita Lipošinović
Odsjek za lingvistiku Ivan Žanetić i Nikolina Željeznjak
Odsjek za pedagogiju Goran Egić
Odsjek za povijest Petra Blažević
Odsjek za povijest umjetnosti Lea Vene i Antonija Badurina Žakan
Odsjek za psihologiju Nataša Juničić
Odsjek za romanistiku Snježana Kecman – studij francuskog jezika i književnostTara Dmitrović – studij portugalskog jezika i književnosti

Mia Pavlica – studij rumunjskog jezika i književnosti

Ana Gabrijela Blažević – studij španjolskog jezika i književnosti

Odsjek za sociologiju Anja Zojčeska, Goran Koletić i Petra Matijašević
Odsjek za talijanistiku Iva Knezović i Mirna Čudić
Odsjek za zapadnoslavenske jezike i književnosti Katarina Šeligo – studij češkog jezika i književnostiIvan Fosin – studij poljskog jezika i književnosti

Ana Poljak i Maja Kandžera – studij slovačkog jezika i književnosti

Katedra za antropologiju Mirna Tkalčić Simetić i Stipe Božinović
Katedra za skandinavistiku Sara Profeta – studij švedskog jezika i kulture