“Kritička teorija i suvremene marksističke drštvene kritike” i “Fizika i filozofija”

6__emu

.

Foto: Antonija Drezga

Uredništvo časopisa studenata filozofije Filozofskog fakulteta u Zagrebu “Čemu” poziva sve studentice i studente da nam posalju svoje autorske radove za objavu u sljedećem broju časopisa. S obzirom da će sljedeći broj biti dvo-tematski, s temama “Kritička teorija i suvremene marksističke društvene kritike” te “Fizika i filozofija”, prednost za objavu imati će oni radovi koji će biti vezani uz navedene teme. Prvi se temat odnosi na filozofiju frankfurtske škole te na suvremena strujanja u marksističkoj društvenoj kritici (poput Althussera, Žižeka, Ranciera, Badioua, Balibara i slicnih). Drugi temat odnosi se na sva ona preklapanja fizike i filozofije koja zahtijevaju interdisciplinarni pristup novim saznanjima fizike, ali i starim tvrdnjama filozofije. S obzirom da to pokriva vrlo široki dijapazon tema, njegovu konkretizaciju ostavljamo vama.

No, uredništvo će rado uzeti u razmatranje i radove koji nisu vezani uz navedene dvije teme. Također, potičemo studente filozofije drugih hrvatskih sveucčlista, kao i sveučilista susjednih zemalja, ali i studente ne-filozofskih studija, da svoje radove slobodno šalju ukoliko smatraju da su relevantni za filozofiju općenito. (Utoliko molimo sve koji su primili ovaj mail da ga proslijede kolegama kojih bi se on mogao ticati.)

Mail na koji nam mozete poslati vaše radove je: cemu@ffzg.hr

U iščekivanju vaših radova,
Uredništvo časopisa “Čemu”