Dnevni arhivi: 03/10/2016

Objavljena knjiga “Misliti etnografski. Kvalitativni pristupi i metode u etnologiji i kulturnoj antropologiji”

U izdanju Odsjeka za etnologiju i kulturnu antropologiju Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, FF-press-a te hed-biblioteke (nakladničkoga niza Hrvatskoga etnološkog društva) objavljena je knjiga pod naslovom Misliti etnografski. Kvalitativni pristupi i metode u etnologiji i kulturnoj antropologiji (Zagreb, 2016.). Knjiga predstavlja dio metoda kojima se u svojim istraživanjima koriste etnolozi i kulturni antropolozi. Oblikovana je s težnjom da se etnološke i kulturnoantropološke istraživačke strategije jasnije artikuliraju te da se metodološka znanja učine dostupnima (poglavito studentima) na hrvatskom jeziku. Autorice, dr. sc. Nevena Škrbić Alempijević, dr. sc. Sanja Potkonjak i dr. sc. Tihana Rubić, etnologinje i kulturne antropologinje te sveučilišne nastavnice, koncipirale su izdanje kroz pet poglavlja: fenomenologija, utemeljena teorija, teorija afekta, autoetnografija i feministička etnografija.

Poziv Folklornog Ansambla “Ivan Goran Kovačić”

Folklorni Ansambl “Ivan Goran Kovačić” iz Zagreba prima nove članove (plesače, svirače) prema sljedećem rasporedu: ponedjeljak (3.10., 10.10., 17.10., 24.10.) i srijeda (5.10, 12.10., 19.10., 26.10.) u 20:00 sati. Mjesto: plesači/plesačice – Studentsko naselje „Stjepan Radić“ – Sava – dvorana Pauk. Svirači tambure i tradicijskih instrumenata – Mjesna zajednica Horvati-Srednjaci, Horvaćanska 54.
Adresa: Opatovina 11, Zagreb, info@igk.hr
Telefon: 4813 321, 091 4813 321