Poziv studentima – Volonterski kamp Gradskog muzeja Sisak 2018

Gradski muzej Sisak organizira deveti po redu Volonterski kamp u trajanju od 16. do 25. srpnja 2018. te poziva studente povijesti, povijesti umjetnosti, arheologije, etnologije i kulturne antropologije koji se žele uključiti u projekt Popisivanje spomeničke baštine na području Sisačko moslavačke županije. U organizaciji Gradskog muzeja Sisak organizira se volonterski kamp koji će okupiti desetak volontera, studenata povijesti, povijesti umjetnosti, arheologije, etnologije i kulturne antropologije, s ciljem nastavka popisivanja spomeničke baštine SMŽ. U deset dana trajanja kampa studenti će uz vodstvo Ivice Valenta, višeg kustosa, Katice Mrgić, više kustosice i Marijana Bogatića, višeg muzejskog pedagoga Gradskog muzeja Sisak nastaviti popisivati baštinsku ostavštinu (spomenička, fortifikacijska, tradicijska arhitektura…). Svi detalji u prilogu.