Predstavljanje zbornika „Mune i Žejane Maksu Pelozi“

Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju i Klub studenata etnologije i kulturne antropologije pozivaju Vas na predstavljanje zbornika “Mune i Žejane Maksu Pelozi”, koje će se održati 2. lipnja 2017. godine u Velikoj Vijećnici Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu s početkom u 11 h. Zbornik okuplja radove predstavljene na istoimenom skupu u Velim Munama u listopadu 2015. godine. Okupljeni radovi tematiziraju novovjekovnu povijest munsko-žejanskog područja, sakralnu baštinu, tradicijsku kulturu (glazba, poklade, narodna nošnja), društveno sjećanje na stradavanje sela 1944. godine te suvremene tvorbe identiteta. U zbornik su uključeni radovi studenata etnologije i kulturne antropologije nastali temeljem terenskog istraživanja provedenog tijekom 2015., u organizaciji Kluba studenata etnologije i kulturne antropologije, Odsjeka za etnologiju i kulturnu antropologiju te udruga Žejane i Mladi Mune, a pod mentorstvom dr. sc. Nevene Škrbić Alempijević i dr. sc. Jadranke Grbić Jakopović. Inicijativu za terensko istraživanje, njegovu izvedbu i mentoriranje radova te znanstveni skup i sam zbornik predstavit će Robert Doričić (Udruga „Žejane“), Tomislav Augustinčić (KSEKA) te dr. sc. Nevena Škrbić Alempijević (Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu). Više u prilogu. Radujemo se Vašem dolasku!