Stručna ekskurzija u Slavoniju: Brodski Drenovac, Srednji Lipovac, Stara Kapela. 5. prosinca 2013.

DSC05071

Dana 5. prosinca 2013. godine studenti prve godine etnologije i kulturne antropologije sudjelovali su u stručnoj ekskurziji pod vodstvom dr. sc. Tihane Petrović Leš, izv. prof. Uz stručno vodstvo dr. sc. Žarka Španičeka, etnologa konzervatora iz Konzervatorskog odjela u Požegi, studenti su posjetili Brodski Drenovac, Ćosin mlin na Orljavici, crkvu tvrđavu sv. Dimitrija, Srednji Lipovac i Staru Kapelu. Eko-etno selo Stara Kapela razgledali su uz stručno vodstvo dr. med. Antuna Tucića, s naglaskom na prikaz nematerijalne baštine (vještina tkanja i gašenje vapna).