Odsjek za filozofiju

Studij

Radovi odsjeka

Arhiv obavijesti

Gostujuća predavanja prof. dr. sc. Željka Kaluđerovića o antičkoj filozofiji i bioetici

Obavještavamo studentice i studente te nastavnice i nastavnike Filozofskog fakulteta, kao i sve druge zainteresirane, da će prof. dr. sc. Željko Kaluđerović (Filozofski fakultet Sveučilišta u Novom Sadu) u sklopu programa CEEPUS gostovati na Odsjeku za filozofiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu od 14. do 20. svibnja 2018., gdje će u sklopu kolegija Uvod u filozofiju II i Bioetika održati tri predavanja:

1) “Miletsko poimanje duše”, Uvod u filozofiju II (Hrvoje Jurić / Luka Perušić), ponedjeljak, 14. 5., 17.00-18.30, A-101,
2) “Bioetika, odgovornost i nasljedne genetičke modifikacije”, Bioetika (Hrvoje Jurić), utorak, 15. 5., 8.45-10.15, A-106,
3) “Genetički modificirani organizmi – bioetički pristup”, Bioetika (Hrvoje Jurić), utorak, 15. 5., 10.30-11.45, A-106.

Ovdje možete pronaći sažetke prvog i drugog bioetičkog predavanja Željka Kaluđerovića.