Odsjek za filozofiju

Studij

Radovi odsjeka

Arhiv obavijesti

Obilježavanje Međunarodnog dana bioraznolikosti (Knjižnica FFZG, 22.5.2018.)

U utorak, 22. svibnja 2018. u Konferencijskoj dvorani na 2. katu Knjižnice Filozofskog fakulteta obilježit će se Međunarodni dan biološke raznolikosti.

Program započinje u predvorju Knjižnice u 10 sati prikazom dijela izložbe O životinjama i ljudima, a nastavak programa slijedi u Konferencijskoj dvorani na 2. katu Knjižnice, gdje će se izlagači s Filozofskog fakulteta, Prirodoslovno-matematičkog fakulteta i iz Parka prirode Medvednica dotaknuti teme bioraznolikosti iz različitih aspekata (književnost, lingvistika, ekologija…).

Početkom godine Knjižnica Filozofskog fakulteta u Zagrebu uključila se u Mrežu zelenih knjižnica koja djeluje na nacionalnoj razini i bavi se jačanjem svijesti i informiranjem korisnika o održivom društvu i zaštiti okoliša.

Obilježavanje Međunarodnog dana biološke raznolikosti nastavak je ciklusa zelenih tema u Knjižnici.
Moderatorica predavanja je Sanja Kovačević.

Program.