Odsjek za filozofiju

Studij

Radovi odsjeka

Arhiv obavijesti

Poziv na studentski simpozij Arhitektonika lučidbe (13.-16. prosinca 2017.)

Udruženje studenata filozofije Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu održava međunarodni godišnji simpozij udruženja pod naslovom Arhitektonka lučidbe: prijepori i razlikovanja uz filozofiju djelovanja u razdoblju od 13. do 16. prosinca 2017. godine u prostoru konferencijske dvorane na drugom katu knjižnice Filozofskog fakulteta.

Događanja simpozija uključuju plenarna izlaganja gostujućeg profesora dr. sc. Matjaža Potrča na temu „Transvaluationist vagueness“ („O nejasnoći prevrjednovatelja“) i doktoranda Luke Janeša na temu „Ekscentrično pozicionirana mereologija psihe“, te dvadeset sedam izlaganja studentica i studenata sa 7 fakulteta iz 3 države. U suradnji s Krugom mladih urednika časopisa Filozofska istraživanja održat će se i predstavljanje knjige Damira Barbarića Skladba svijeta. Platonov Timej, tekst izvornika s hrvatskim prijevodom, uvodom te filološkim i filozofskim komentarom, a gosti promocije su dr. sc. Damir Barbarić kao autor, dr. sc. Igor Mikecin, izv. prof., te dr. sc. Petar Šegedin.

Predsjedništvo udruge te šire članstvo priželjkuje vaš posjet te će vaše sudjelovanje doprinijeti dobroj atmosferi na ovome za studente filozofije važnome događaju, stoga vas svesrdno pozivamo da nas posjetite i pridružite nam se.

Program simpozija možete pronaći ovdje.