Odsjek za germanistiku Filozofski fakultet Sveuilite u Zagrebu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Raspored predavanja: Preddiplomski studij germanistike Ispis

POVEZNICA DO AKTUALNE NASTAVE: ljetni semestar 2018./2019. (zadnja izmjena [označena žutom bojom]: 9.2.2019.,  19.21)



ZIMSKI SEMESTAR 2018./2019.
  
 
1. SEMESTAR STUDIJA
Suvremeni njemački jezik I
- izvođačica: Antonela Konjevod
 
- izvođačica: mr. sc. Irena Petrušić Hluchy
 
- izvođačica: Snježana Rodek
 
- izvođačica: Inja Skender Libhard
 
- izvođačica: mr. sc. Sonja Strmečki Marković

 
Izgovorne vježbe njemačkog jezika I 
- izvođačica: Christine Biegert
  

Uvod u studij njemačkog jezika  
- izvođač: dr. sc. Slađan Turković



Uvod u studij njemačke književnosti
- izvođač: dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić




----- Izborni kolegiji:

 
Metode studiranja - znanost o književnosti
- izvođačica: dr. sc. Vera Faber

 

Njemački - suvremenost i povijest
- izvođač: dr. sc. Franjo Janeš
 



 
3. SEMESTAR STUDIJA
Suvremeni njemački jezik III 
- izvođač: dr. sc. Franjo Janeš
 
- izvođačica: Antonela Konjevod
 
- izvođačica: Snježana Rodek
 
- izvođačica: mr. sc. Sonja Strmečki Marković



Morfologija suvremenoga njemačkoga jezika
- izvođač: dr. sc. Slađan Turković
 


Povijest njemačke književnosti 18. stoljeća
- izvođačica: dr. sc. Milka Car Prijić




----- Izborni kolegiji:

 
Osnove strukturalizma
- izvođačica: dr. sc. Zrinjka Glovacki-Bernardi



Njemački jezik i kazalište
- izvođačica: Ivana Bašić



Semantika riječi
- izvođačica: dr. sc. Monika Blagus



Osnove nizozemskog za germaniste
- izvođač: Maarten Rombouts
 


Planski jezici
- izvođač: dr. sc. Velimir Piškorec



Uvod u afrikaans za germaniste
- izvođač: Toni Bandov



Seminar iz njemačke književnosti 18. stoljeća A
- izvođač: dr. sc. Marijan Bobinac
 


Seminar iz njemačke književnosti 18. stoljeća B
- izvođačica: dr. sc. Milka Car Prijić



Seminar iz njemačke književnosti 18. stoljeća C
- izvođačica: dr. sc. Jelena Spreicer


 
 
5. SEMESTAR STUDIJA
Receptivna i produktivna tekstna kompetencija I
- izvođač: dr. sc. Franjo Janeš
 
- izvođačica: Vesna Ivančević Ježek
 
- izvođačica: Inja Skender Libhard

 
Semantika suvremenoga njemačkoga jezika
- izvođačica: dr. sc. Aleksandra Ščukanec
 

Povijest njemačke književnosti 20. stoljeća I
- izvođačica: dr. sc. Christine Magerski




----- Izborni kolegiji:

 
Osnove strukturalizma
- izvođačica: dr. sc. Zrinjka Glovacki-Bernardi



Njemački jezik i kazalište
- izvođačica: Ivana Bašić



Semantika riječi
- izvođačica: dr. sc. Monika Blagus



Osnove nizozemskog za germaniste
- izvođač: Maarten Rombouts
 


Planski jezici
- izvođač: dr. sc. Velimir Piškorec



Uvod u afrikaans za germaniste
- izvođač: Toni Bandov



Seminar iz njemačke književnosti 20. stoljeća 1 A
- izvođačica: dr. sc. Christine Magerski



Seminar iz njemačke književnosti 20. stoljeća 1 B
- izvođač: dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić



Seminar iz njemačke književnosti 20. stoljeća 1 C
- izvođačica: dr. sc. Jelena Spreicer




LJETNI SEMESTAR 2018./2019.
 
2. SEMESTAR STUDIJA
Suvremeni njemački jezik II
- izvođač: Antonela Konjevod ut. 9.30-11.00 A301
če. 14.00-15.30 A309

pe. 8.00-9.30 A311

 
- izvođačica: mr. sc. Irena Petrušić Hluchy



sr. 9.30-11.00 A307
če. 11.00-12.30 A307
pe. 12.30-14.00 A311  

- izvođačica: Snježana Rodek



po. 14.00-15.30 A311
ut. 12.30-14.00 A311
če. 12.30-14.00 A311

- izvođačica: mr. sc. Sonja Strmečki Marković



ut. 8.00-9.30 A311
sr. 8.00-9.30 A301
če. 9.30-11.00 A301

- izvođačica: Inja Skender Libhard



po. 11.00-12.30 A307
ut. 11.00-12.30 A102
sr. 11.00-12.30 A311 

Izgovorne vježbe njemačkog jezika  II
- izvođačica: Christine Biegert
grupa 1: ut. 15.30-16.15 A307
grupa 2: ut. 16.15-17.00 A307
grupa 3: ut. 17.00-17.45 A307
grupa 4: sr. 16.15-17.00 A307
grupa 5: sr. 17.00-17.45 A307
grupa 6: sr. 17.45-18.30 A307  

Osnove jezikoslovlja
- izvođač: dr. sc. Slađan Turković

sr. 14.00-15.30 D5

Osnove književne interpretacije
- izvođač: dr. sc. Svjetlan Lacko Vidulić

po. 9.30-11.00 D7


----- Izborni kolegiji:

 
Književna interpretacija (seminar)
- izvođačica: dr. sc. Vera Faber


grupa 1: če. 17.00-18.30 A307
grupa 2: pe. 14.00-15.30 A307
 
Metode studiranja - jezikoslovlje
- izvođačica: dr. sc. Aleksandra Ščukanec

grupa 1: če. 8.00-9.30 A307
grupa 2: če. 9.30-11.00 A307  


4.  SEMESTAR STUDIJA
Suvremeni njemački jezik  IV
- izvođač: dr. sc. Franjo Janeš
ut. 15.30-17.00 A228
sr. 15.30-17.00 A311
 
- izvođačica: Antonela Konjevod
ut. 8.00-9.30 A307
pe. 9.30-11.00 A307

- izvođačica: mr. sc. Irena Petrušić Hluchy


sr. 11.00-12.30 A307
če. 12.30-14.00 A307  

- izvođačica: Snježana Rodek


ut. 11.00-12.30 A311
če. 11.00-12.30 A311 

- izvođačica: mr. sc. Sonja Strmečki Marković


sr. 9.30-11.00 A301
če. 8.00-9.30 A301 

Sintaksa suvremenoga njemačkoga jezika
- izvođačica: dr. sc. Zrinjka Glovacki-Bernardi

po. 11.45-13.15 D5

Povijest njemačke književnosti 19. stoljeća
- izvođačica: dr. sc. Christine Magerski

po. 13.15-14.45 D5
 
----- Izborni kolegiji:

 
Semantika riječi
- izvođačica: dr. sc. Monika Blagus

po. 8.00-9.30 A228
 
Pragmalingvistički seminar
- izvođačica: dr. sc. Monika Blagus

pe. 8.00-9.30 A307

Osnove nizozemskog za germaniste
- izvođač: Maarten Rombouts

pe. 11.00-12.30 A128

Planski jezici
 
- izvođač: dr. sc. Velimir Piškorec

pe. 12.30-14.00 A228

Leksičke inovacije u njemačkome  
- izvođačica: Inja Skender Libhard

ut. 9.30-11.00 A102 

Osnove retorike II
- izvođačica: dr. sc. Aleksandra Ščukanec

sr. 14.00-15.30 A307

Poredbena analiza frazema u njemačkom i hrvatskom jeziku
- izvođačica: Ivana Bašić

ut. 14.00-15.30 A307

Jezik i reklame
- izvođačica: dr. sc. Zrinjka Glovacki Bernardi

po. 9.30-11.00 A307 

Seminar iz njemačke književnosti 19. stoljeća A
- izvođačica: dr. sc. Christine Magerski

po. 15.30-17.00 A307 
Seminar iz njemačke književnosti 19. stoljeća B
- izvođačica: dr. sc. Milka Car Prijić

ut. 12.30-14.00 A102

Seminar iz njemačke književnosti 19. stoljeća C
- izvođačica: dr. sc. Jelena Spreicer


sr. 12.30-14.00 A128

 
6. SEMESTAR STUDIJA
Receptivna i produktivna tekstna kompetencija II
- izvođač: dr. sc. Franjo Janeš






grupa 1:
ut. 14.00-15.30 A311
če. 15.30-17.00 A311
grupa 2:
sr. 14.00-15.30 A311
če. 14.00-15.30 A311  

- izvođačica: Vesna Ivančević Ježek






grupa 1:
po. 8.00-9.30 A311
ut. 17.00-18.30 A311
grupa 2:
po. 9.30-11.00 A311
če. 17.00-18.30 A311

- izvođačica: Inja Skender Libhard



po. 12.30-14.00 A311
sr. 12.30-14.00 A311


Fonetika i fonologija suvremenoga njemačkoga jezika
- izvođač: dr. sc. Slađan Turković

sr. 11.00-12.30 D1

Povijest njemačke književnosti 20. stoljeća II
- izvođačica: dr. sc. Milka Car Prijić

če. 11.00-12.30 D7

----- Izborni kolegiji:

 
Semantika riječi
- izvođačica: dr. sc. Monika Blagus

po. 8.00-9.30 A228
 
Pragmalingvistički seminar
- izvođačica: dr. sc. Monika Blagus

pe. 8.00-9.30 A307

Osnove nizozemskog za germaniste
- izvođač: Maarten Rombouts

pe. 11.00-12.30 A128

Planski jezici  
- izvođač: dr. sc. Velimir Piškorec

pe. 12.30-14.00 A228

Osnove retorike II
- izvođačica: dr. sc. Aleksandra Ščukanec

sr. 14.00-15.30 A307

Leksičke inovacije u njemačkome  
- izvođačica: Inja Skender Libhard

ut. 9.30-11.00 A102  

Poredbena analiza frazema u njemačkom i hrvatskom jeziku 
- izvođačica: Ivana Bašić

ut. 14.00-15.30 A307 

Jezik i reklame 
 
- izvođačica: dr. sc. Zrinjka Glovacki Bernardi 

po. 9.30-11.00 A307  

Seminar iz njemačke književnosti 20. st. 2 A  
- izvođačica: dr. sc. Jelena Spreicer

po. 11.00-12.30 A228 
Seminar iz njemačke književnosti 20. st. 2 B
- izvođač: dr. sc. Marijan Bobinac

ut. 11.00-12.30 A307  
Seminar iz njemačke književnosti 20. st. 2 C
 
- izvođačica: dr. sc. Vera Faber
če. 15.30-17.00 A224