Odsjek za germanistiku Filozofski fakultet SveuŔiliÜte u Zagrebu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ispitni rokovi: Studij germanistike Ispis
- ISPITI - AKADEMSKA GODINA 2018./2019. [zadnja izmjena: 3.9.2019., ozna─Źena ┼żutom bojom] 

[KOLEGIJI ODNOSNO ISPITIVA─îI]

- Prof. dr. sc. Zrinjka Glovacki Bernardi
  Jezik i kultura; Jezik u društvu; Osnove strukturalizma


  Sintaksa suvremenog njema─Źkog jezika; Tekstna lingvistika;
  Jezik i reklame


  svi kolegiji


28.1.2019. u 10 h
4., 11.2.2019. u 10 h


17., 24.6.2019. u 10 h
1.7.2019. u 10 h

4., 11., 18.9.2019. u 10 h
- Prof. dr. sc. Marijan Bobinac
  svi kolegiji



29.1.2019. u 10 sati (A-307)
5.2. u 11 sati (A-311), 12.2.2019.
u 9 sati (A-311)
12., 19.6.2019.
2.7.2019.

3., 10.9.2019.



- Prof. dr. sc. Velimir Piškorec
 
Dodirno jezikoslovlje; Jezi─Źne biografije; Njema─Źko-hrvatski
  jezi─Źni dodiri; Planski jezici; Teorija prevo─Ĺenja     







1., 15., 22.2.2019. u 11 h
14.6.2019. u 11 h
5., 12.7.2019. u 11 h
6., 13., 20.9.2019. u 11 h


- Izv. prof. dr. sc. Maja An─Ĺel
  svi kolegiji



slobodna studijska godina


- Izv. prof. dr. sc. Svjetlan Lacko Viduli─ç
  Uvod u studij njema─Źke knji┼żevnosti





29.1.2019., dv. 6, 14-16 h
5., 12.2.2019., dv. 6, 14-16 h
12., 19., 26.6.2019., dv. 6, 14-16 h
3., 10., 17.9.2019., dv. 6, 14-16 h

  Osnove knji┼żevne interpretacije


12., 19., 26.6. 2019., dv. 6, 14-16 h
3., 10., 17.9. 2019., dv. 6, 14-16 h

  Njema─Źko-hrvatski knji┼żevni transferi


12., 19., 26.6.2019., dv. 6, 14-16 h
3., 10., 17.9.2019., dv. 6, 14-16 h 

  Seminari (Seminar iz njem. knji┼ż. 20. st. 1 B i 20. st. 2 B;
  Nostalgija u njem. knji┼żevnosti 20. st.)





11.2.2019. (samo 20. st. 1 B)
24.6.2019.
9.9.2019.


- Izv. prof. dr. sc. Milka Car Priji─ç
  Povijest njema─Źke knji┼żevnosti 18. st. 




 
Povijest njema─Źke knji┼żevnosti 20. st. II




  Knji┼żevni seminar 1 - Njema─Źka novela 19. stolje─ça


  Interkulturalni seminar - Knji┼żevno prevo─Ĺenje




  Seminar iz njema─Źke knji┼żevnosti 18. st. B


Seminar iz njema─Źke knji┼żevnosti 20. st. 2 B




31.1.2019. u 9 h
5., 19.2.2019. u 9 h
30.8.2019. u 10 h
10., 19.9.2019. u 10 h

11., 27.6.2019. u 9 h
4.7.2019. u 9 h
30.8.2019. u 9 h
10., 19.9.2019. u 9 h

31.1.2019. u 10 h
5., 19.2.2019. u 10 h

11., 27.5.2019. u 11 h
4.7.2019. u 11 h
30.8.2019. u 11 h
10., 19.9.2019. u 11 h

19.2.2019. u 10 h
18.9.2019. u 11 h

4.7.2019. u 10 h
18.9.2019. u 10 h


- Izv. prof. dr. sc. Christine Magerski
  svi kolegiji (
Knji┼żevnost i mediji; Kulturološki seminar 1 Robert
  Musil; Povijest njem. knji┼żevnosti 19. st. i 20. st. I; Seminar
  njem. knji┼żevnosti 19. st. A i 20. st. I A)








5., 11., 20.2.2019. (14-15.30 h)
19.6.2019. (14-15.30 h)
3., 10.7.2019. (14-15.30 h)
4., 11., 18.9.2019. (14-15.30 h)


- Doc. dr. sc. Sla─Ĺan Turkovi─ç
  svi kolegiji (Uvod u studij njema─Źkog jezika; Osnove
  jezikoslovlja; Morfologija suvremenoga njema─Źkoga jezika;
  Leksikologija i leksikografija; Povijest njema─Źkoga jezika;
  Fonetika i fonologija suvremenoga njema─Źkoga jezika)






28.1.2019. u 12 h
4., 11.2.2019. u 12 h
10., 17., 24.6.2019. u 12 h
2., 9., 16.9.2019. u 12 h


- Doc. dr. sc. Marija Lütze-Miculini─ç
  Uvod u didaktiku i metodiku njema─Źkog jezika - Proces
  usvajanja njema─Źkog kao drugog i stranog jezika; Analiza i
  pripremanje nastave njema─Źkog kao stranog jezika

Uvod u didaktiku i metodiku njema─Źkog jezika - Temeljni
  principi i postupci podu─Źavanja njema─Źkog kao stranog jezika;
  Postupci podu─Źavanja znanja i vještina njema─Źkog kao stranog
  jezika; Seminar za izradu završnog rada; Knji┼żevnost i ─Źitanje
  u nastavi njema─Źkog jezika








29.1.2019., 8-10 h
5., 20.2.2019., 8-10 h




11.6.2019., 8-10 h (A-307)
3.7.2019., 8-10 h (A-307)
28.8.2019., 8-10 h (A-307)
4., 11.9.2019., 8-10 h
 

- Doc. dr. sc. Aleksandra Š─Źukanec
  svi kolegiji (Jezik struke I/II; Metode studiranja – jezikoslovlje;
  Njema─Źko-hrvatski jezi─Źni dodiri u Gradiš─çu; Osnove retorike I;
  Tekstne vrste I; Semantika suvremenog njema─Źkog jezika)









29.1.2019. u 9 h
5., 12.2.2019. u 9 h
11., 27.6.2010. u 9 h
9.7.2019. u 9 h
28.8.2019. u 9 h
4.9., 11.9.2019. u 9 h


- Dr. sc. Monika Blagus
  svi kolegiji (Metodika pismenog prevo─Ĺenja; Pragmalingvist.
  seminar; Semantika rije─Źi; Tekstne vrste I)




4., 11., 18.2.2019. od 9.30 do 11 h (E-304)
17.6.2019.

1., 8.7.2019.
2., 9., 16.9.2019.


- Dr. sc. Vera Faber
  svi kolegiji









29.1.2019. u 17 h
31.1.2019. u 11 h
22.2.2019. u 17 h
11.6.2019. u 14 h
2., 10.7.2019. u 14 h
26.8.2019. u 14 h
4., 19.9.2019. u 14 h


- Dr. sc. Jelena Spreicer
  Seminar iz njema─Źke knji┼żevnosti 18. st. C, 19. st. C, 20. st. 1
  C i 20. st. 2 C







4., 11., 18.2.2019.
12., 24.6.2019.
10.7.2019.
27.8.2019.
6., 16.9.2019.

- Dr. sc. Tamara Gazdi─ç-Aleri─ç
  Idiomatika i stilistika hrvatskoga jezika





19.6.2019. u 12 sati
3., 10.7.2019. u 12 sati
4., 11.9.2019. u 12 sati


- Dr. sc. Franjo Janeš
  Osnove retorike I





21.6.2018.
5.7.2018.

6., 13.9.2018.


- Dr. sc. ┼Żeljana Pancirov Cornelisse
 
Lingvisti─Źki seminar, Sociolingvistika, Komunikacijske
  tehnike i vještine, Kultura i civilizacija nizozemskog
  jezi─Źnog podru─Źja





5., 12., 19.2.2019., 12-14 h
11., 18.6.2019., 10-12 h
24.6.2019., 12-14 h
3., 10., 17.9.2019., 10-12 h

- Mr. sc. Irena Petruši─ç Hluchy
  Jezi─Źni praktikum 1 i 2



30.1.2019., 10-12 h, D4 (samo J. praktikum 1)
13.2.2019., 14-16 h, D4 (samo J. praktikum 1)
13.6.2019., 14-16 h, D4; 26.6.2019., 10-12 h (A-307)
2.7.2019., 10-12 h, D 4
29.8.2019., 10-12 h, D4
5.9. (A-307), 12.9.2019. (D4), 10-12 h

- Mirela Landsman Vinkovi─ç
  Školska praksa i Praktikum s metodi─Źarom, U─Źeni─Źki jezici -
  analiza pogrešaka i vrednovanje znanja i vještina


  Rad s ud┼żbenicima njema─Źkog jezika, Metodika nastave
  njema─Źkog jezika


  Školska praksa i Praktikum s metodi─Źarom, U─Źeni─Źki jezici -
  analiza pogrešaka i vrednovanje znanja i vještina, Rad s
  ud┼żbenicima njema─Źkog jezika, Metodika nastave njema─Źkog
  jezika




29.1.2019. (9.30-11, A-311) 5.2. (9.30-11, A-311), 20.2.2019. (11-12.30, A-311)


12., 19.6.2019. (12-13.30, A-311)
26.6.2019. (17 h)




4., 11., 18.9.2019. (12-13.30, A-311)


- Vesna Ivan─Źevi─ç Je┼żek
  Terminologija i jezici struka 1/2/3



31.1.2019.
7., 19.2.2019.
18., 26.6.2019.
9.7.2019.
30.8.2019.
6., 13.9.2019.


- Jasminka Pernjek
  U─Źiteljske vještine u nastavi stranog jezika



1., 8., 22.2.2019.


- Ivana Baši─ç
  Jezik medija u zemljama njem. gov. podru─Źja, Iz povijesti i kulture Njema─Źke I, Njema─Źki jezik i kazalište








28.1.2019.
4., 11.2.2019.
10., 17., 24.6.2019.
26.8.2019.
2., 16.9.2019.

- Christine Biegert
  svi kolegiji






29.1.2019., 13-14 h
7., 14.2.2019., 13-14 h
11., 18.6.2019., 13-14 h
9.7.2019., 13-14 h


- Maarten Rombouts
  Osnove nizozemskog jezika za germaniste



24.6.2019. u 10 h (A307)


- Inja Skender Libhard
  Jezi─Źni praktikum II





20.6.2018. u 8.30 h
4.7.2018. u 8.30 h
4., 18.9.2018. u 8.30 h


- Antonela Konjevod
  Sintakti─Źka analiza I i II



17., 28.6.2019.


- Lektorski kolegiji (Suvremeni njema─Źki jezik / Receptivna i
  produktivna kompetencija / Vje┼żbe pismenog prevo─Ĺenja)
 



30.1.2019., 14-18 h
6.2.2019., 14-18 h
13.2.2019., 10-14 h
13., 26.6.2019., 10-14 h
3.7.2019., 10-14 h
29.8.2019., 10-14 h
5.9.2019., 10-14 h
12.9.2019., 14-18 h