20. 9. 2019.

Doc. dr. sc. Ivana Brković dobitnica Godišnje nagrade za znanost

Doc. dr. sc. Ivana Brković dobitnica je Godišnje nagrade za znanost Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu za knjigu Političko i sveto. Identitet prostora i prostori identiteta u dubrovačkoj književnosti 17. stoljeća (Zagreb – Dubrovnik, HAZU, 2018).

„Uz golemu stranu teorijsku literaturu vezanu uz paradigmu prostornoga obrata, autorica je, očekivano, pokazala odlično poznavanje kroatističke literature, no jednako tako, što nije nužno ni očekivano, uputila se i u političke teorije ranoga novovjekovlja, kao i općenito u historiografsku građu. Rezultat je metodološki izbrušena, književnopovijesno informativna i jasna studija koja na optimalan način sintetizira teorijske poticaje, historiografsku građu i interpretaciju književnih tekstova. Visokim znanstveno-spoznajnim dosezima valja dodati da je knjiga stilski dotjerana, pisana ekonomično i precizno.“

Čestitamo kolegici Brković!