9. 5. 2020.

Nekadašnji studenti o studiju

„Studij na ovom fakultetu odredio me u mnogočemu. Na studiju kroatistike dobili smo široku opću kulturu. Od profesora smo mogli puno naučiti jer su bili veliki eruditi. U moderno vrijeme, kada se ne zna koja će zanimanja opstati, važno je da mladi ljudi imaju širinu.“

Mislav Togonal

Mislav Togonal, novinar

"Kroatistiku ne možete završiti bezbolno ako je ne volite. Posebna je čar sjediti u fakultetskim klupama dok da vas podučavaju neka od najzvučnijih imena hrvatske književnosti i jezikoslovlja. Osim samoga studija, toliko je dodatnih aktivnosti u kojima kao student možete sudjelovati, poput časopisa Jat ili studentske konferencije. Iz  studentskih dana nosim uglavnom lijepe uspomene, a neka prijateljstva rođena na satovima Starije i danas traju..."

Tena Jurisic2