Sedmi topuski seminar

Topusko, 23. i 30. kolovoza 2013.

Usporedno s arheološkim istraživanjem na lokalitetu Školski park, u  petke, 23. i 30. kolovoza održan je sedmi topuski seminar u okviru kontinuiranog programa terenske nastave za studente iz istraživačke ekipe i diplomande stare povijesti.

Oba prijepodneva prof. dr. Bruna Kuntić-Makvić vodila je obilazak lokaliteta i spomenika u gradu za studente koji su ove godine prvi puta bili u Topuskom. Obilasci su, kao i seminari, bili otvoreni i za javnost.

Predavanja su se održala u Narodnoj knjižnici i čitaonici Topusko, Trg bana J. Jelačića 1.

U petak, 23. VIII. 2013. na programu su bila dva predavanja:

• 16 h Marina Šegvić, prof., Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu: Tko se liječio u rimskim toplicama u Topuskome?
  • 16.45 h Prof. dr. Bruna Kuntić-Makvić, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu: Običaji u toplicama 19. stoljeća

U petak, 30. VIII. 2013. na programu je bilo jedno predavanje i jedna prezentacija:

• 16 h Lazo Čučković, prof., kustos Gradskog muzeja Karlovac: Karlovačka arheološka baština u europskom kontekstu
  • 16.45 h Dr. sc. Jasmina Osterman, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu: Rezultati sondiranja u Školskom parku 2013. godine

Arheološka ekipa primila je u posjet zainteresiranu javnost u večernjim terminima 22, 26. i 28. kolovoza od 19 do 20 h u prostorijama NK Topusko, te im pokazala nalaze i objasnila postupke.

Najavu događaja i nekoliko fotografija istraživanja objavila je Turistička zajednica Topusko.