InterKras – Interdisciplinary Studies of Karstic Landscapes

INTERKRAS (Interdisciplinary Studies of Karstic Landscapes) je projekt u organizaciji sedam sveučilišta iz Slovenije, Hrvatske, Italije i Slovačke financiran sredstvima EU kroz Long Life Learning Program (ERASMUS-IP) u razdoblju od 2011. do 2013. g. Glavni koordinator projekta je prof. dr. Predrag Novaković s Odsjeka za arheologiju Sveučilišta u Ljubljani, a prof. dr. Boris Olujić je koordinator za Sveučilište u Zagrebu. Cilj INTERKRAS-a je obrazovati studente za suočavanje s izazovima studiranja jadranskog krša i njegove prirodne i kulturne baštine. Program naglašava interdisciplinarnost i povezuje više disciplina: arheologiju, etnologiju, geografiju, geologiju, pejzažnu arhitekturu, pejzažnu ekologiju, itd.