ISPITNI ROKOVI NA ODSJEKU ZA POVIJEST U AKADEMSKOJ GODINI 2010. / 2011.
preddiplomski i diplomski studij


Naziv predmeta Nastavnik Datum Vrijeme i mjesto

Europska i svjetska povijest 19. stoljeća

dr. sc. Damir Agičić

Posljednji termin predavanja, (između 6. i 10. lipnja 2011.)

14. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.

Termin i dvorana predavanja


10–12 sati, D-VI
10–12 sati, D-VI

u 8.30 C-112


Hrvatska historiografija u 20. stoljeću

dr. sc. Damir Agičić

14. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.
5. srpnja 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.

12.30h, C-112
12.30h, C-112
12.30h, C-112

u 10 sati, C-112


Historiografija o Francuskoj revoluciji

dr. sc. Damir Agičić

24. veljače 2011.
30. lipnja 2011
15. rujna 2011.

u 10 sati, C-112
Poljska u 19. i 20. stoljeću dr. sc. Damir Agičić

3. veljače 2011.
10. veljače 2011.
17. veljače 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.

10-12 sati, D-VI
10-12 sati, D-VI
10-12 sati, D-VI

u 10 sati, C-112


Povijest historiografije

dr. sc. Damir Agičić

4. veljače 2011.
8. veljače 2011.
18. veljače 2011.

28. lipnja 2011.
5. srpnja 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.

10-12 sati, D-VI
10-12 sati, D-VI
10-12 sati, D-VI

12-14 sati, A-201
12-14 sati, A-201

10-12 sati, A-202
10-12 sati, A-202
10-12 sati, A-202
Kartografski izvori za hrvatsku povijest dr. sc. Mirela Altić 10. lipnja 2011.
17. lipnja 2011.
24. lipnja 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u 16 sati
u 14 sati
u 14 sati

u 14 sati
u 14 sati
u 14 sati
Uvod u čitanje starih karata dr. sc. Mirela Altić 28. siječnja 2011.
4. veljače, 2011.
11. veljače 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u 16 sati
u 14 sati
u 14 sati

u 14 sati
u 14 sati
u 14 sati
Povijest stanovništva modernog i suvremenog doba Nikola Anušić 6. lipnja 2011.
13 lipnja 2011.
20. lipnja 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
14 sati, A-202
14 sati, A-202
14 sati, A-202

12 sati, A-202
12 sati, A-202
12 sati, A-202
Konstrukcija identiteta Hrvata 1918-1945. dr. sc. Višeslav Aralica 16. lipnja 2011.
7. srpnja 2011.
15. rujna 2011.
 

Europska i svjetska povijest ranoga novog vijeka

dr. sc. Zrinka Blažević

7. veljače 2011.
14. veljače 2011.
21. veljače 2011.

29. kolovoza 2011.
5. rujna 2011.
12. rujna 2011.

u 15 sati, D-VI
u 15 sati, D-VI
u 15 sati, D-VI

u 16 sati, D-VI
u 16 sati, D-VI
u 16 sati, D-VI


Historijska antropologija

dr. sc. Zrinka Blažević

7. veljače 2011.
14. veljače 2011.
21. veljače 2011.

29. kolovoza 2011.
5. rujna 2011.
12. rujna 2011.

u 15 sati, D-VI

Suvremena historiografija – teorije i metode

dr. sc. Zrinka Blažević

16. lipnja 2011.
24. lipnja 2011.
30. lipnja 2011.

29. kolovoza 2011.
5. rujna 2011.
12. rujna 2011.

u 8 sati, D-VI
u 8 sati, D-VI
u 8 sati, D-VI

u 15 sati, D-VI
u 15 sati, D-VI
u 15 sati, D-VI
Historijska imagologija dr. sc. Zrinka Blažević

16. lipnja 2011.
23. lipnja 2011.
30. lipnja 2011.

29. kolovoza 2011.
5. rujna 2011.
12. rujna 2011.

u 8 sati, D-VI
u 8 sati, D-VI
u 8 sati, D-VI

u 15 sati, D-VI
u 15 sati, D-VI
u 15 sati, D-VI
Hrvatska povijest u srednjem vijeku dr. sc. Neven Budak

17. lipnja 2011.
01. srpnja 2011.

06. rujna 2011.
20. rujna 2011.

11 sati, D-VII


11 sati, D-VI
Hrvatska povijest 1918.-1945. dr. sc. Ivo Goldstein; dr. sc. Ivica Šute 2. veljače 2011.
16. veljače 2011.

17. lipnja 2011.
1. srpnja 2011.

2. rujna 2011.
16. rujna 2011.

11-13h, A-202
11-13h, A-202

8 sati, A-202
8 sati, A-202

8 sati, A-202
8 sati, A-202
Križarski ratovi dr. sc. Hrvoje Gračanin

15. lipnja 2011.
20. lipnja 2011.
6. srpnja 2011.

31. kolovoza 2011.
7. rujna 2011.
14. rujna 2011.

u 13 h, C-118
Svjetska povijest u srednjem vijeku dr. sc. Borislav Grgin; dr. sc. Hrvoje Gračanin

13. lipnja 2011.
20. lipnja 2011.
4. srpnja 2011.

29. kolovoza 2011.
5. rujna 2011.
12. rujna 2011.

u 11h, A-201, A-202

u 11h, A-201
Rumunjske zemlje u srednjem i ranom novom vijeku dr. sc. Borislav Grgin 01. veljače 2011.
15. veljače 2011.
22. veljače 2011.

01. rujna 2011.
08. rujna 2011.
15. rujna 2011.
10-11 sati, A 201
Srednjovjekovno plemstvo dr. sc. Borislav Grgin 01. veljače 2011.
15. veljače 2011.
22. veljače 2011.

01. rujna 2011.
08. rujna 2011.
15. rujna 2011.
11-12 sati, A 201
Srednjovjekovna Venecija dr. sc. Borislav Grgin 14. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.
05. srpnja 2011.

02. rujna 2011.
09. rujna 2011.
16. rujna 2011.
10-11 sati, A 201
Srednjovjekovno seljaštvo dr. sc. Borislav Grgin 14. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.
05. srpnja 2011.

02. rujna 2011.
09. rujna 2011.
16. rujna 2011.
11-12 sati, A 201
Komparatističke teme iz europske povijesti 19. stoljeća dr. sc. Željko Holjevac 08. veljače 2011.
15. veljače 2011.
22. veljače 2011.

30. kolovoza 2011.
06. rujna 2011.
13. rujna 2011.
9 sati, C-117
Hrvatsko-mađarski odnosi u 19. stoljeću dr. sc. Željko Holjevac 27. siječnja 2011.
08. veljače 2011.
22. veljače 2011.

30. kolovoza 2011.
06. rujna 2011.
13. rujna 2011.

17 sati, A-201
8 sati, D-VI
8 sati, D-VI

8 sati, D-VI
8 sati, D-VI
8 sati, D-VI

Europske regije i hrvatska povijest u 19. stoljeću dr. sc. Željko Holjevac Posljednje predavanje
14. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.

30. kolovoza 2011.
06. rujna 2011.
13. rujna 2011.

8 sati, D-VI

Zagreb kao kulturno, ekonomsko i nacionalno središte 1900. - 1950.

Goran Hutinec

16. lipnja 2011.
24. lipnja 2011.
1. srpnja 2011.

1. rujna 2011.
8. rujna 2011.

u 13 sati
u 13 sati
u 13 sati

u 12 sati
u 12 sati
Hrvatsko društvo i kultura u  19. stoljeću dr. sc. Iskra Iveljić;
dr. sc. Mario Strecha
2. veljače 2011.
11. veljače 2011.
23. veljače 2011.

31. kolovoza 2011.
7. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u 10 sati
u 10 sati
u 10 sati

u 11 sati
u 11 sati
u 11 sati
Hrvatska povijest u 19. stoljeću dr. sc. Iskra Iveljić;
dr. sc. Mario Strecha
15. lipnja 2011.
29. lipnja 2011.
8. srpnja 2011.

31. kolovoza 2011.
7. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u 11.30 sati
u 11.30 sati
u 11.30 sati

u 10 sati
u 10 sati
u 10 sati
Čovjek i sport dr. sc. Tvrtko Jakovina

29. lipnja 2011.
06. srpnja 2011.
12. srpnja 2011.

06. rujna 2011.
13. rujna 2011.

13 sati, D-I
10 sati, D-I
10 sati, D-I

12 sati, D-I
8 sati, D-I

Povijest detanta dr. sc. Tvrtko Jakovina

3. veljače 2011.
17. veljače 2011.

(dvorana naknadno) u 10 sati
Svjetska povijest 20. stoljeća dr. sc. Tvrtko Jakovina ponedjeljkom 10.30 sati

Svjetska povijest u 20. stoljeću – komparatističke teme

dr. sc. Tvrtko Jakovina

4. veljače 2011.
16. veljače 2011.
22. veljače 2011.

8. lipnja 2011.
15. lipnja 2011.
21. lipnja 2011.

6. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.

10 sati, C-114
10 sati, C-114
10 sati, C-114

10 sati, C-112
10 sati, C-112
10 sati, C-112

10 sati, C-112
10 sati, C-112
10 sati, C-112

Svjetska povijest nakon 1945.

dr. sc. Tvrtko Jakovina

31. siječnja 2011.
21. veljače 2011.
28. veljače 2011. u 10h.

9. lipnja 2011.
16. lipnja 2011.
6. srpnja 2011.

6. rujna 2011.
12. rujna 2011.
15. rujna 2011.

u 10 sati
u 10 sati
u 10 sati

(dvorana i sat naknadno)


(dvorana i sat naknadno)


Politika i propaganda u 20.stoljeću mr. sc. Hrvoje Klasić 28. siječnja 2011.
14. veljače 2011.
25. veljače 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
9:30, D-V
9:30, D-V
9:30, D-V

9:30, A-201
9:30, A-201
9:30, A-201
Didaktika povijesti Snježana Koren 1. veljače 2011.
8. veljače 2011.
15. veljače 2011.

14. lipnja 2011.
21. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.

30. kolovoza 2011.
6. rujna 2011.
13. rujna 2011.
9.30 sati

Grčki i rimski svijet

dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić 2. veljače 2011.
11. veljače 2011.
21. veljače 2011.

15. lipnja 2011.
29. lipnja 2011.
8. srpnja 2011.

30. kolovoza 2011.
7. rujna 2011.
15. rujna 2011.
u 10h u D-VI
u 10h u D-VI
u 10h u D-VI

u 10h u A-201
u 10h u A-201
u 10 h u A-201

u 10h u A-201
u 12h u A-201
u 12h u A-201

Hrvatski povijesni prostor u prapovijesti i antici

dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić 2. veljače 2011.
11. veljače 2011.
21. veljače 2011.

15. lipnja 2011.
29. lipnja 2011.
8. srpnja 2011.

30. kolovoza 2011.
7. rujna 2011.
15. rujna 2011.
u 11h u D-VI
u 11h u D-VI
u 11h u D-VI

u 11h u A-201
u 11h u A-201
u 11h u A-201

u 11h u A-201
u 13h u A-201
u 13h u A-201
Povijest Grčke i Rima sa starom poviješću hrvatskih zemalja
dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić 2. veljače 2011.
11. veljače 2011.
21. veljače 2011.

15. lipnja 2011.
29. lipnja 2011.
8. srpnja 2011.

30. kolovoza 2011.
7. rujna 2011.
15. rujna 2011.
u 10h u D-VI
u 10h u D-VI
u 10h u D-VI

u 10h u A-201
u 10h u A-201
u 10 h u A-201

u 10h u A-201
u 12h u A-201
u 12h u A-201
Osmansko carstvo - imperijalna baština mr. sc. Vjeran Kursar

16. lipnja 2011.
27. lipnja 2011.
07. srpnja 2011.

1. rujna 2011.
8. rujna 2011.
15. rujna 2011.

12-13.30, A-202
11-12.30, A-202
12-13.30, A-202

12-13.30, A-202
12-13.30, A-202
12-13.30, A-202
Povijest Osmanskog carstva mr. sc. Vjeran Kursar

27. siječnja 2011.
03. veljače 2011.
24. veljače 2011.

16. lipnja 2011.
27. lipnja 2011.
07. srpnja 2011.

1. rujna 2011.
8. rujna 2011.
15. rujna 2011.

12-13.30, A-202
12-13.30, A-202
12-13.30, A-202

12-13.30, A-202
11-12.30, A-202
12-13.30, A-202

12-13.30, A-202
12-13.30, A-202
12-13.30, A-202

Povijest Republike Turske mr. sc. Vjeran Kursar

27. siječnja 2011.
03. veljače 2011.
24. veljače 2011.

16. lipnja 2011.
27. lipnja 2011.
07. srpnja 2011.

1. rujna 2011.
8. rujna 2011.
15. rujna 2011.

12-13.30, A-202
12-13.30, A-202
12-13.30, A-202

12-13.30, A-202
11-12.30, A-202
12-13.30, A-202

12-13.30, A-202
12-13.30, A-202
12-13.30, A-202
Uvod u njemačku paleografiju I dr. sc. Sanja Lazanin 1. veljače 2011.
8. veljače 2011.
22. veljače 2011.

1. rujna 2011.
7. rujna 2010.
14. rujna 2010.
15.30
Uvod u njemačku paleografiju II dr. sc. Sanja Lazanin 14. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.
5. srpnja 2011.

1. rujna 2011.
7. rujna 2010.
14. rujna 2010.
15.30
Pomoćne povijesne znanosti I. (preddiplomski)
dr. sc. Mirjana Matijević Sokol 9. lipnja 2011.
16. lipnja 2011.
30. lipnja 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u vrijeme nastave
10:00, A–201
10:00, A–201

u 9 h, A–202
u 9 h, A–201
u 9 h, A–202
Pomoćne povijesne znanosti II. (preddiplomski)
dr. sc. Mirjana Matijević Sokol 27. siječnja 2011.
3. veljače 2011.
17. veljače 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u 12:30, A–201
u 10:30, A–201
u 10:30, A–201

u 9 h, A–202
u 9 h, A–201
u 9 h, A–202
Pomoćne povijesne znanosti I. (diplomski)
dr. sc. Mirjana Matijević Sokol 28. siječnja 2011.
4. veljače 2011.
18. veljače 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
8:00, D–II
10:00, A–201
10:00, A–201

u 9 h, A–202
u 9 h, A–201
u 9 h, A–202
Pomoćne povijesne znanosti II. (diplomski)
dr. sc. Mirjana Matijević Sokol 10. lipnja 2011.
17. lipnja 2011.
1. srpnja 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u vrijeme nastave
10:00, A–201
10:00, A–201

u 9 h, A–202
u 9 h, A–201
u 9 h, A–202
Pomoćne povijesne znanosti III. (diplomski)
dr. sc. Mirjana Matijević Sokol 4. veljače 2011.
11. veljače 2011.
18. veljače 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u vrijeme konzultacija
Srednjovjekovni latinski jezik I.
dr. sc. Mirjana Matijević Sokol 4. veljače 2011.
11. veljače 2011.
18. veljače 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u vrijeme konzultacija
Srednjovjekovni latinski jezik II.
dr. sc. Mirjana Matijević Sokol 10. lipnja 2011.
17. lipnja 2011.
1. srpnja 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u vrijeme konzultacija
Latinska epigrafija srednjega vijeka
dr. sc. Mirjana Matijević Sokol 4. veljače 2011.
11. veljače 2011.
18. veljače 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
14:00, A–201
14:00, A–201
14:00, A–201

u 9 h, A–202
u 9 h, A–201
u 9 h, A–202
Latinska paleografija
dr. sc. Mirjana Matijević Sokol 10. lipnja 2011.
17. lipnja 2011.
1. srpnja 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u vrijeme konzultacija
Hrvatska epigrafija i paleografija I.
dr. sc. Mirjana Matijević Sokol 4. veljače 2011.
11. veljače 2011.
18. veljače 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
14:00, A–201
14:00, A–201
14:00, A–201

u 9 h, A–202
u 9 h, A–201
u 9 h, A–202
Hrvatska epigrafija i paleografija II. dr. sc. Mirjana Matijević Sokol 10. lipnja 2011.
17. lipnja 2011.
1. srpnja 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u vrijeme nastave
14:00, A–201
14:00, A–201

u 9 h, A–202
u 9 h, A–201
u 9 h, A–202
Didaktika povijesti II dr. sc. Dunja Modrić-Blivajs

31. siječnja 2011.
7. veljače 2011.
21. veljače 2011-

6. lipnja 2011.
13. lipnja 2011.
20. lipnja 2011.

12. rujna 2011.
19. rujna 2011.
26 rujna 1011.

u 11 sati
Osmansko-turska paleografija i diplomatika dr. sc. Nenad Moačanin

1. veljače 2011.
15. veljače 2011.

7. lipnja 2011.
21. lipnja 2011.

6. rujna 2011.
20. rujna 2011.

u 11h, C-117.
Turska Hrvatska dr. sc. Nenad Moačanin 1. veljače 2011.
15. veljače 2011.

7. lipnja 2011.
21. lipnja 2011.

6. rujna 2011.
20. rujna 2011.
u 11h, C-117.

Kulturna povijest

mr. sc. Kristina Milković 2. veljače 2011.
9. veljače 2011.
16. veljače 2011.

15. lipnja 2011.
24. lipnja 2011.
1. srpnja 2011.

31. kolovoza 2011.
7. rujna 2011.
14. rujna 2011.
9-10h, A-202
9-10h, A-202
9-10h, A-202

10-11h, A-202
10-11h, A-202
10-11h, A-202

10-11h, A-202
10-11h, A-202
10-11h, A-202

Socijalna historija: hijerarhije i raslojavanja

mr. sc. Kristina Milković

15. lipnja 2011.
24. lipnja 2011.
1. srpnja 2011.

31. kolovoza 2011.
7. rujna 2011.
14. rujna 2011.

10-11h, A-202
10-11h, A-202
10-11h, A-202

11-12h, A-202
11-12h, A-202
11-12h, A-202

Pregled povijesti Hrvatsko-slavonske vojne krajine u 18. stoljeću

mr. sc. Kristina Milković 15. lipnja 2011.
24. lipnja 2011.
1. srpnja 2011.

31. kolovoza 2011.
7. rujna 2011.
14. rujna 2011.
9-10h, A-202
Historiografski praktikum dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus

31. siječnja 2011.
7. veljače 2011.
14. veljače 2011.

31. kolovoza 2011.
7. rujna 2011.
14. rujna 2011.

u 11h, A-201, A-202

u 11h, A-201
Rođaci i bližnji: obiteljske strukture u srednjem vijeku dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus

24. siječnja 2011.
31. siječnja 2011.
7. veljače 2011.

31. kolovoza 2011.
7. rujna 2011.
14. rujna 2011.

u 14 sati, A-201
u 14 sati, A-201
u 14 sati, A-201

u 10 sati, C-115
u 10 sati, C-115
u 10 sati, C-115
Povijest ranih civilizacija dr. sc. Boris Olujić 1. veljače 2011.
16. veljače 2011.
22. veljače 2011.

8. lipnja 2011.
21. lipnja 2011.
6. srpnja 2011.

7. rujna 2011.
14. rujna 2011.
21. rujna 2011.

10-11 sati, D-VI
u 10 sati, D-VI
u 10 sati, D-VI

u 10 sati, A-201
u 10 sati, A-201
u 10 sati, A-201

u 10 sati, A-201
u 10 sati, A-201
u 10 sati, A-201
Historijska antropologija staroga svijeta II. dr. sc. Boris Olujić 1. veljače 2011.
16. veljače 2011.
22. veljače 2011.

8. lipnja 2011.
22. lipnja 2011.
6. srpnja 2011.

7. rujna 2011.
21. rujna 2011.
28. rujna 2011.
u 9 sati, C-014
Povijest Starog Istoka II. dr. sc. Boris Olujić 1. veljače 2011.
16. veljače 2011.
22. veljače 2011.

8. lipnja 2011.
22. lipnja 2011.
6. srpnja 2011.

7. rujna 2011.
21. rujna 2011.
28. rujna 2011.
u 9 sati, C-014
Praktikum stare povijesti II. dr. sc. Boris Olujić 1. veljače 2011.
16. veljače 2011.
22. veljače 2011.

8. lipnja 2011.
22. lipnja 2011.
6. srpnja 2011.

7. rujna 2011.
21. rujna 2011.
28. rujna 2011.
u 9 sati, C-014
Teorijski pristupi i paradigme u historiografiji stare povijesti I. dr. sc. Boris Olujić 1. veljače 2011.
16. veljače 2011.
22. veljače 2011.

8. lipnja 2011.
22. lipnja 2011.
6. srpnja 2011.

7. rujna 2011.
21. rujna 2011.
28. rujna 2011.
u 9 sati, C-014
Srednjovjekovne utvrde u Hrvatskoj i Slavoniji mr. sc. Silvija Pisk 15. lipnja 2011.
1. srpnja 2011.
14. srpnja 2011.

6. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u 13 sati (2 kat knjižnice).
Europske regije i hrvatska povijest srednjega vijeka dr. sc. Ivica Prlender

13. lipnja 2011.
20. lipnja 2011.
27. lipnja 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.

14 sati, D-V
Izvori za povijest stanovništva Dalmacije, Bosne i Hercegovine pisani hrvatskom ćirilicom (bosančicom) Marko Rimac

10. lipnja 2011
28. lipnja 2011
9. srpnja 2011.

5. rujna 2011.
16. rujna 2011.

u 14 sati, C-117
Migracijski tokovi između Dalmacije i Bosne i Hercegovine u XVII., XVIII. i XIX. stoljeću Marko Rimac 10. lipnja 2011
28. lipnja 2011
9. srpnja 2011.

5. rujna 2011.
16. rujna 2011.
u 14 sati, C-117

Europske regije i hrvatska povijest ranoga novog vijeka

dr. sc. Drago Roksandić

1. veljače 2011.
8. veljače 2011.
22. veljače 2011.

14. lipnja 2011.
21. lipnja 2011.
5. srpnja 2011.

30. kolovoza 2011.
6. rujna 2011.
13. rujna 2011.

17 sati, D-VII
17 sati, D-VII
17 sati, D-VII

8 sati, A-202
8 sati, A-202
8 sati, A-202

17 sati, D-VII
17 sati, D-VII
17 sati, D-VII

Europske regije i hrvatska povijest 19. stoljeća

dr. sc. Drago Roksandić

7. lipnja 2011.
15. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.

2. rujna 2011.
13. rujna 2011.
27. rujna 2011.

10 sati, C-113

Politička povijest

dr. sc. Drago Roksandić

Predaja seminara na dogovorenu temu:

25. siječnja 2011.
1. veljače 2011.
8. veljače 2011.

30. kolovoza 2011.
6. rujna 2011.
13. rujna 2011.

 

Vjerska povijest

dr. sc. Drago Roksandić Predaja seminara na dogovorenu temu:

7. lipnja 2011.
14. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.

30. kolovoza 2011.
6. rujna 2011.
13. rujna 2011.
 

Vojna i vojnokrajiška povijest

dr. sc. Drago Roksandić

Predaja seminara na dogovorenu temu:

7. lipnja 2011.
14. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.

30. kolovoza 2011.
6. rujna 2011.
13. rujna 2011.

 

Socijalna historija: pravne ustanove i prakse

mr. sc. Marko Šarić 14. lipnja 2011.
21. lipnja 2011.
5. srpnja 2011.

30. kolovoza 2011.
6. rujna 2011.
13. rujna 2011.
8 sati, A-202
8 sati, A-202
8 sati, A-202

9 sati, A-202
9 sati, A-202
9 sati, A-202
Dokumenti za hrvatsku ranonovovjekovnu povijest dr. sc. Zvjezdana Sikirić-Assouline 14. lipnja 2011.
21. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.

1. rujna 2011.
8. rujna 2011.
15. rujna 2011.
9.30, C-119



16 sati, C-119
Izvori za ranonovovjekovnu povijest II dr. sc. Zvjezdana Sikirić-Assouline 14. lipnja 2011.
21. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.

1. rujna 2011.
8. rujna 2011.
15. rujna 2011.
10.15, C-119



17 sati, C-119
Izvori za ranonovovjekovnu povijest IV dr. sc. Zvjezdana Sikirić-Assouline 16. lipnja 2011.
23. lipnja 2011.
30. lipnja 2011.

1. rujna 2011.
8. rujna 2011.
15. rujna 2011.
16 sati, C-119



17 sati, C-119
Metode i tehnike istraživanja povijesti 19. stoljeća dr. sc. Zvjezdana Sikirić-Assouline 3. veljače 2011.
10. veljače 2011.
17. veljače 2011.

1. rujna 2011.
8. rujna 2011.
15. rujna 2011.
16 sati, C-119



16.30, C-119
Život zagrebačkih građana u zrcalu arhivske građe 17. i 18. st. dr. sc. Zvjezdana Sikirić-Assouline 3. veljače 2011.
10. veljače 2011.
17. veljače 2011.

1. rujna 2011.
8. rujna 2011.
15. rujna 2011.
16.45, C-119



16 sati, C-119
Mletačka Republika: imperijalna baština
mr. sc. Marko Šarić 14. lipnja 2011.
21. lipnja 2011.
5. srpnja 2011.

30. kolovoza 2011.
6. rujna 2011.
13. rujna 2011.
9 sati, A-202
9 sati, A-202
9 sati, A-202

8 sati, A-202
8 sati, A-202
8 sati, A-202
Hrvatska povijest ranog novog vijeka dr. sc. Nataša Štefanec 31. siječnja 2011.
9. veljače 2011.
23. veljače 2011.

02. rujna 2011.
07. rujna 2011.
14. rujna 2011.
11 - 12, D-VI
Uvod u istraživački rad I. Obrada i vizualizacija demografskih izvora za hrvatsku ranonovovjekovnu povijest dr. sc. Nataša Štefanec 31. siječnja 2011.
9. veljače 2011.
23. veljače 2011.

02. rujna 2011.
07. rujna 2011.
14. rujna 2011.
12.30-13.30, C-111
Hrvatsko društvo i kultura u 20. stoljeću dr. sc. Ivica Šute

14. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.

6. rujna 2011.
13. rujna 2011.

9 sati
Hrvatska gospodarska povijest 1918-1941.  dr. sc. Ivica Šute

17. lipnja 2011.
1. srpnja 2011.

2. rujna 2011.
16. rujna 2011.

10 sati
Metode i tehnike istraživanja povijesti 20. stoljeća dr. sc. Ivica Šute 14. lipnja 2011.
28. lipnja 2011.

6. rujna 2011.
13. rujna 2011.
12 sati
Muzeji i historijska znanost dr. sc. Mladen Tomorad

13. lipnja 2011.
20. lipnja 2011.
27. lipnja 2011.

9 sati, A-201
Sjedinjene Američke Države 1607.-1900.: od prvih kolonija do kraja indijanskih ratova dr. sc. Mladen Tomorad

31. siječnja 2011.
7. veljače 2011.
14. veljače 2011.

9 -10:30, A-201
Sjedinjene Američke Države u 19. stoljeću: Mitovi i legende "Divljeg zapada" kroz izvore i film
dr. sc. Mladen Tomorad

13. lipnja 2011.
20. lipnja 2011.
27. lipnja 2011.

5. rujna 2011.
12. rujna 2011.

9 sati, A-201
Kršćanstvo I i II dr. sc. Trpimir Vedriš

6. lipnja 2011.
16. lipnja 2011.
1. srpnja 2011.

8. rujna 2011.
22. rujna 2011.

11 sati, C-115
10 sati, C-115
10 sati, C-115

10 sati, C-115
10 sati, C-115

Kristijanizacija rimskog carstva dr. sc. Trpimir Vedriš

6. lipnja 2011.
16. lipnja 2011.
1. srpnja 2011.

8. rujna 2011.
22. rujna 2011.

11 sati, C-115
10 sati, C-115
10 sati, C-115

10 sati, C-115
10 sati, C-115
Europska i svjetska povijest 1918.-1945. dr. sc. Božena Vranješ - Šoljan 25. siječnja 2011.
1. veljače 2011.
22. veljače 2011

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
14 sati, D-VI
14 sati, A-202
14 sati, A-202

12 sati, A-202
12 sati, A-202
12 sati, A-202
Interpretativni modeli i teorije demografske tranzicije dr. sc. Božena Vranješ - Šoljan 25. siječnja 2011.
1. veljače 2011.
22. veljače 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
14 sati, D-VI
14 sati, A-202
14 sati, A-202

12 sati, A-202
12 sati, A-202
12 sati, A-202
Svjetska povijest 20. stoljeća, komparatističke teme dr. sc. Božena Vranješ - Šoljan 4. veljače 2011.
16. veljače 2011.
22. veljače 2011.

15. lipnja 2011.
29 lipnja 2011.
6. srpnja 2011.

2. rujna 2011.
9. rujna 2011.
16. rujna 2011.
10 sati, C-114
10 sati, C-114
10 sati, C-114

10 sati, A-202
10 sati, A-202
10 sati, A-202

10 sati, A-202
10 sati, A-202
10 sati, A-202
 

Objavljeno: 16.12.2014.