ISPITNI ROKOVI NA ODSJEKU ZA POVIJEST U AKADEMSKOJ GODINI 2019. / 2020.
preddiplomski i diplomski studij

Naziv predmeta

Nastavnik

Datum

Mjesto i vrijeme

Poljska u 19. i 20. stoljeću
(diplomski studij)

dr. sc. Damir Agičić

30. siječnja 2020.
6. veljače 2020.
20. veljače 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

A-201, 10-12 sati



A-201, 9-11 sati

Hrvatska i Europa u 19. stoljeću – komparatističke teme
(diplomski studij)

dr. sc. Damir Agičić

30. siječnja 2020.
6. veljače 2020.
20. veljače 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

C-112, 12 sati



C-112, 11:30

Europska i svjetska povijest 19. stoljeća
(preddiplomski studij)

dr. sc. Damir Agičić

17. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.
8. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.


D-VI, 12 sati



A-201, 9-11 sati

Hrvatska historiografija 20. stoljeća
(diplomski studij)

dr. sc. Damir Agičić

17. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.
8. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

C-112, 12 sati



C-112, 11:30

Uvod u čitanje starih karata

dr. sc. Mirela Altić

7. veljače 2020.
14. veljače 2020.
21. veljače 2020.

26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.
10. srpnja 2020.

4. rujna 2020.

C-118, 12 sati

Kartografski izvori

dr. sc. Mirela Altić

7. veljače 2020.
14. veljače 2020.
21. veljače 2020.

26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.
10. srpnja 2020.

4. rujna 2020.

C-118, 12 sati

Europske regije i hrvatska povijest 19. stoljeća

dr. sc. Nikola Anušić

17. lipnja 2020.
24. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.

2. rujna 2020.
16. rujna 2020.
25. rujna 2020.

D-I, 12-14 sati

Europska i svjetska povijest ranoga novog vijeka (preddiplomski studij)

dr. sc. Zrinka Blažević

30. siječnja 2020.
6. veljače 2020.
13. veljače 2020.

3. rujna 2020.
17. rujna 2020.
24. rujna 2020.

Online



D-V, 8 sati

Historijska antropologija (diplomski studij)

dr. sc. Zrinka Blažević

30. siječnja 2020.
6. veljače 2020.
13. veljače 2020.

3. rujna 2020.
17. rujna 2020.
24. rujna 2020.

Online



D-V, 8 sati

Suvremena historiografija – teorije i metode (preddiplomski studij)

dr. sc. Zrinka Blažević

18. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

3. rujna 2020.
17. rujna 2020.
24. rujna 2020.

Online



D-V, 8 sati

Historijska imagologija (diplomski studij)

dr. sc. Zrinka Blažević

18. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

3. rujna 2020.
17. rujna 2020.
24. rujna 2020.

Online



D-V, 8 sati

Hrvatska povijest srednjeg vijeka

dr. sc. Neven Budak;
dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus;
dr. sc. Trpimir Vedriš

16. lipnja 2020.
23. lipnja 2020.
2. srpnja 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.

D-III, 14 sati
D-VI, 10 sati
D-III, 10 sati

A-201, 14 sati
A-201, 14 sati
A-201, 14 sati

Pomoćne povijesne znanosti I. (preddiplomski)

dr. sc. Tomislav Galović

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

11. rujna 2020.
18. rujna 2020.
25. rujna 2020.

A-201, 10 sati

Pomoćne povijesne znanosti II. (preddiplomski)

dr. sc. Tomislav Galović

31. siječnja 2020.
7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

11. rujna 2020.
18. rujna 2020.
25. rujna 2020.

A-201, 10 sati



A-201, 11 sati



A-201, 10 sati

Pomoćne povijesne znanosti III. (diplomski)

dr. sc. Tomislav Galović

31. siječnja 2020.
7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

11. rujna 2020.
18. rujna 2020.
25. rujna 2020.

C-116, 12:30

Srednjovjekovni latinski jezik I. (diplomski)

dr. sc. Tomislav Galović

31. siječnja 2020.
7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

11. rujna 2020.
18. rujna 2020.
25. rujna 2020.

C-116, 12:30

Srednjovjekovni latinski jezik II. (diplomski)

dr. sc. Tomislav Galović

12. lipnja 2020.
19. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

11. rujna 2020.
18. rujna 2020.
25. rujna 2020.

C-116, 12:30

Latinska epigrafija srednjega vijeka (izborni)

dr. sc. Tomislav Galović

31. siječnja 2020.
7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

11. rujna 2020.
18. rujna 2020.
25. rujna 2020.

A-201, 11 sati



C-116, 12:30



A-201, 11 sati

Hrvatska epigrafija i paleografija I. (izborni)

dr. sc. Tomislav Galović

31. siječnja 2020.
7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

11. rujna 2020.
18. rujna 2020.
25. rujna 2020.

A-201, 11 sati



C-116, 12:30



A-201, 11 sati

Odabrane teme iz povijesti, jezika i kulture hrvatskih otoka

dr. sc. Tomislav Galović

31. siječnja 2020.
7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

11. rujna 2020.
18. rujna 2020.
25. rujna 2020.

A-201, 11 sati



C-116, 12:30



A-201, 11 sati

Latinska paleografija (diplomski)

dr. sc. Tomislav Galović

12. lipnja 2020.
19. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

11. rujna 2020.
18. rujna 2020.
25. rujna 2020.

C-116, 12:30

Hrvatska heraldička baština (diplomski)

dr. sc. Tomislav Galović

12. lipnja 2020.
19. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

11. rujna 2020.
18. rujna 2020.
25. rujna 2020.

A-201, 11 sati

Josip Broz Tito

dr. sc. Ivo Goldstein

10. veljače 2020.
24. veljače 2020.

C-109, 10 sati

Povijest Jugoslavije 1945.-1991.

dr. sc. Ivo Goldstein

10. veljače 2020.
24. veljače 2020.

C-109, 10 sati

Diplomska radionica

(nastavnički smjer)

dr. sc. Hrvoje Gračanin

10. veljače 2020.

2. rujna 2020.

A-200, 10 sati

Povijest pakla

dr. sc. Hrvoje Gračanin

6. veljače 2020.
13. veljače 2020.
20. veljače 2020.

 

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
17. rujna 2020.

A-202, 10-11 sati

Europska i svjetska povijest srednjeg vijeka

dr. sc. Hrvoje Gračanin

17. lipnja 2020.
24. lipnja 2020.
8. srpnja 2020.

2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
16. rujna 2020.

C-118, 10 sati

Povijest velike seobe naroda

dr. sc. Hrvoje Gračanin

17. lipnja 2020.
24. lipnja 2020.
8. srpnja 2020.

2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
16. rujna 2020.

A-201, 9 sati

Odabrane teme iz židovske srednjovjekovne povijesti - Židovi na istočnom Mediteranu

dr. sc. Hrvoje Gračanin

17. lipnja 2020.
24. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.

2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
16. rujna 2020.

A-200, 13 sati

Imperium. Retorika moći u Rimskome Carstvu

dr. sc. Hrvoje Gračanin

17. lipnja 2020.
24. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.

2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
23. rujna 2020.

A-200, C-125, 14 sati

Magija u srednjem vijeku

dr. sc. Hrvoje Gračanin

18. lipnja 2020.
2. srpnja 2020.
9. srpnja 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
17. rujna 2020.

A-202, 10-11 sati
A-202, 10-11 sati
A-202, 10-11 sati

A-202, 11-12 sati
A-202, 11-12 sati
A-202, 11-12 sati

Rumunjske zemlje u srednjem i ranom novom vijeku*

dr. sc. Borislav Grgin

4. veljače 2020.
11. veljače 2020.
18. veljače 2020.

16. lipnja 2020.
30. lipnja 2020.
7. srpnja 2020.

1. rujna 2020.
15. rujna 2020.
22. rujna 2020.

A-202, 10-11 sati



A-202, 12-13 sati



A-202, 10-11 sati

Srednjovjekovno plemstvo*

dr. sc. Borislav Grgin

4. veljače 2020.
11. veljače 2020.
18. veljače 2020.

16. lipnja 2020.
30. lipnja 2020.
7. srpnja 2020.

1. rujna 2020.
15. rujna 2020.
22. rujna 2020.

A-202, 11-12 sati



A-202, 13-14 sati



A-202, 11-12 sati

Srednjovjekovna Venecija*

dr. sc. Borislav Grgin

16. lipnja 2020.
30. lipnja 2020.
7. srpnja 2020.

2. rujna 2020.
16. rujna 2020.
23. rujna 2020.

A-202, 10-11 sati

Srednjovjekovno seljaštvo*

dr. sc. Borislav Grgin

16. lipnja 2020.
30. lipnja 2020.
7. srpnja 2020.

2. rujna 2020.
16. rujna 2020.
23. rujna 2020.

A-202, 11-12 sati

RH i Domovinski rat

dr. sc. Goran Hutinec;

izvođač: Slaven Ružić

7. veljače 2020.
14. veljače 2020.
21. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

11. rujna 2020.
18. rujna 2020.
25. rujna 2020.


C-109, 12 sati



C-109, 10 sati



C-109, 10 sati

Povijest Holokausta

dr. sc. Goran Hutinec

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

11. rujna 2020.
18. rujna 2020.
25. rujna 2020.

C-109, 10 sati

Jugoslavija 1987-1991

dr. sc. Goran Hutinec;
izvođač: Željka Križe

 

8. lipnja 2020.
15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.

C-109, 11 sati

Hrvatsko društvo i kultura u 19. st. (diplomski)

dr. sc. Iskra Iveljić

29. siječnja 2020.
12. veljače 2020.
19. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

 

2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
16. rujna 2020.


C-111, 10 sati



C-111, 12 sati



C-111, 12 sati

Od staleškog ka modernom građanstvu (diplomski)

dr. sc. Iskra Iveljić

29. siječnja 2020.
12. veljače 2020.
19. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.


2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
16. rujna 2020.


C-111, 12 sati



C-111, 12 sati



C-111, 12:30

Hrvatska povijest 19. stoljeća
(preddiplomski)

dr. sc. Iskra Iveljić

18. lipnja 2020.
2. srpnja 2020.
9. srpnja 2020.

 

2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
16. rujna 2020.

C-111, 10 sati

Problemi hrvatske moderne

dr. sc. Iskra Iveljić,
Nikola Tomašegović

29. siječnja 2020.
5. veljače 2020.
19. veljače 2020.

17. lipnja 2020.
24. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.

2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
23. rujna 2020.

C-114, 11:30

Svjetska i europska povijest nakon 1945.

dr. sc. Tvrtko Jakovina

16. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

2. rujna 2020.
8. rujna 2020.
14. rujna 2020.

D-III, 12 sati
A-202, 10 sati
A-202, 10 sati

A-202, 13 sati
A-202, 10 sati
A-202, 10 sati

Hrvatska i svijet u 20. stoljeću – komparatističke teme
(1. godina diplomskog)

dr. sc. Tvrtko Jakovina

6. srpnja 2020.

14. rujna 2020.

A-202, 11 sati

Čovjek i sport

dr. sc. Tvrtko Jakovina;
dr. sc. Jelka Gošnik

29. lipnja 2020.
8. srpnja 2020.

2. rujna 2020.
7. rujna 2020.

A-202, 10 sati
A-202, 10 sati

A-202, 13 sati
A-202, 10 sati

Razvoj modernog ratovanja

dr. sc. Tvrtko Jakovina,
izvođač: doc. dr. sc. Robert Barić

12. veljače 2020.
19. veljače 2020.

C-113, 11 sati

Povijest historiografije

dr. sc. Branimir Janković

31. siječnja 2020.
7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

1. srpnja 2020.

9. rujna 2020.
16. rujna 2020.
23. rujna 2020.

D-III, 12-14 sati
D-III, 12-14 sati
D-III, 12-14 sati

A-202,14-16 sati

A-202,14-16 sati
A-202,14-16 sati
A-202,14-16 sati

Historiografija o Francuskoj revoluciji

dr. sc. Branimir Janković

14. veljače 2020.

16. rujna 2020.

C-112, 12 sati

Javna povijest

dr. sc. Branimir Janković

1. srpnja 2020.

16. rujna 2020.

C-112, 12 sati

Povijest Osmanskog Carstva

dr. sc. Kornelija Jurin Starčević

31. siječnja 2020.
7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

A-202, 10-12 sati

Povijest Republike Turske

dr. sc. Kornelija Jurin Starčević

31. siječnja 2020.
7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

A-202, 10-12 sati

Historijska demografija

dr. sc. Kornelija Jurin Starčević

31. siječnja 2020.
7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

A-202, 10-12 sati

Osmansko Carstvo: imperijalna baština

dr. sc. Kornelija Jurin Starčević

31. siječnja 2020.
7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

A-202, 10-12 sati

Politika i propaganda u 20. stoljeću

dr. sc. Hrvoje Klasić

31. siječnja 2020.
7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

D-III, 10 sati

Svjetska povijest nakon 1945.

dr. sc. Hrvoje Klasić

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

D-III, 10 sati

1968. – Uzroci i posljedice

dr. sc. Hrvoje Klasić

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

D-III, 10 sati

Didaktika povijesti I. (jednopredmetni)

dr. sc.

Snježana Koren

3. veljače 2020.
10. veljače 2020.
17. veljače 2020.

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.

A-202, 9-11 sati

pisani ispit
C-118, 11 sati
usmeni ispit

C-108, 9 sati



C-108, 9 sati

Didaktika povijesti I. (dvopredmetni diplomski)

dr. sc.

Snježana Koren

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.

C-108, 9 sati

Didaktika povijesti I.

(integrirani studij PG/GP) (matični FF i PMF)

dr. sc.

Snježana Koren

3. veljače 2020.
10. veljače 2020.
17. veljače 2020.

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.

A-202, 9-11 sati

pisani ispit
C-118, 11 sati
usmeni ispit

C-108, 9 sati



C-108, 9 sati

Didaktika povijesti II. (jednopredmetni)

dr. sc.

Snježana Koren

3. veljače 2020.
10. veljače 2020.
17. veljače 2020.

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.

A-202, 9-11 sati

pisani ispit
C-118, 11 sati
usmeni ispit

C-108, 9 sati



C-108, 9 sati

Didaktika povijesti II. (dvopredmetni diplomski)

dr. sc.

Snježana Koren

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.


C-108, 9 sati



C-108, 9 sati

Didaktika povijesti II.

(integrirani studij PG/GP) (matični FF i PMF)

dr. sc.

Snježana Koren

3. veljače 2020.
10. veljače 2020.
17. veljače 2020.

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.

A-202, 9-11 sati

pisani ispit
C-118, 11 sati
usmeni ispit

C-108, 9 sati



C-108, 9 sati

Nastavna praksa iz

povijesti I. (jednopredmetni)

dr. sc.

Snježana Koren

3. veljače 2020.
10. veljače 2020.
17. veljače 2020.

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.

A-202, 9-11 sati

pisani ispit
C-118, 11 sati
usmeni ispit

C-108, 9 sati



C-108, 9 sati

Nastavna praksa iz

povijesti II. (jednopredmetni)

dr. sc.

Snježana Koren

3. veljače 2020.
10. veljače 2020.
17. veljače 2020.

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.

A-202, 9-11 sati

pisani ispit
C-118, 11 sati
usmeni ispit

C-108, 9 sati



C-108, 9 sati

Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe

dr. sc.

Snježana Koren

4. veljače 2020.
11. veljače 2020.
18. veljače 2020.

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.


C-118, 9 sati



C-108, 9 sati



C-108, 9 sati

Povijest Grčke i Rima sa starom poviješću hrvatskih zemalja
(preddiplomski)

dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić

3. veljače 2020.
12. veljače 2020.
19. veljače 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
24. rujna 2020.

D-VI, 14 sati
D-VI, 10 sati
A-201, 12 sati

A-202, 13 sati
A-201, 11 sati
A-201, 11 sati

Praktikum stare povijesti I.
(diplomski)

dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić

28. siječnja 2020.

12. veljače 2020.
19. veljače 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
24. rujna 2020.

Računalna učionica -  knjižnica, 11 sati
D-VI, 10 sati
A-201, 12 sati

A-202, 13 sati
A-201, 11 sati
A-201, 11 sati

Povijest Grčke i Rima II.
(diplomski)

dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić

3. veljače 2020.
12. veljače 2020.
19. veljače 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
24. rujna 2020.

D-VI, 14 sati
D-VI, 10 sati
A-201, 12 sati

A-202, 13 sati
A-201, 11 sati
A-201, 11 sati

Stara povijest hrvatskih zemalja II.
(diplomski)

dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić

3. veljače 2020.
12. veljače 2020.
19. veljače 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
24. rujna 2020.

D-VI, 14 sati
D-VI, 10 sati
A-201, 12 sati

A-202, 13 sati
A-201, 11 sati
A-201, 11 sati

Društvene grupe u antičkom svijetu i antička prozopografija II.
(diplomski)

dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić

17. lipnja 2020.
24. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
24. rujna 2020.

A-201, 11 sati
A-201, 11 sati
A-201, 9 sati

A-202, 13 sati
A-201, 11 sati
A-201, 11 sati

Teme iz vjerske, društvene i pravne povijesti Osmanskog Carstva

dr. sc. Vjeran Kursar

28. siječnja 2020.
4. veljače 2020.
18. veljače 2020.

A-201, 11-12:30
A-201, 11-12:30
A-201, 9-10:30

Praksa iz nastave povijesti

dr. sc. Dea Marić

4. veljače 2020.
11. veljače 2020.
18. veljače 2020.

C-108, 13 sati

Radionica kreativne nastave povijesti I.

dr. sc. Dea Marić

4. veljače 2020.
11. veljače 2020.
18. veljače 2020.

C-108, 13 sati

Grčki i rimski svijet
(preddiplomski)

dr. sc. Jelena Marohnić

3. veljače 2020.
12. veljače 2020.
19. veljače 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
24. rujna 2020.

D-VI, 14 sati
D-VI, 10 sati
A-201, 12 sati

A-202, 13 sati
A-201, 11 sati
A-201, 11 sati

Diplomska radionica I. – stara povijest
(diplomski)

dr. sc. Jelena Marohnić

3. veljače 2020.
12. veljače 2020.
19. veljače 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
24. rujna 2020.

D-VI, 14 sati
D-VI, 10 sati
A-201, 12 sati

A-202, 13 sati
A-201, 11 sati
A-201, 11 sati

Teorijski pristupi i paradigme u historiografiji stare povijesti II.
(diplomski)

dr. sc. Jelena Marohnić

17. lipnja 2020.
24. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
24. rujna 2020.

A-201, 11 sati
A-201, 11 sati
A-201, 9 sati

A-202, 13 sati
A-201, 11 sati
A-201, 11 sati

Zagreb u srednjem vijeku

dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus

18. lipnja 2020.
30. lipnja 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.

A-201, 9 sati
A-201, 11 sati

A-201, 14 sati
A-201, 14 sati
A-201, 14 sati

Rođaci i bližnji
(diplomski studij)

dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus

27. siječnja 2020.
17. veljače 2020.
24. veljače 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.

A-201, 17 sati

Historiografski praktikum

dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus;
dr. sc. Ida Ograjšek Gorenjak

27. siječnja 2020.
12. veljače 2020.
17. veljače 2020.

7. rujna 2020.
14. rujna 2020.
21. rujna 2020.

DV-III, 16 sati
A-201, 14 sati
A-201, 10 sati

A-201, 17 sati
A-201, 17 sati
A-201, 17 sati

Europska i svjetska povijest 1918.-1945.

(preddiplomski, jednopredmetni i dvopredmetni)

dr. sc. Ida Ograjšek Gorenjak

28. siječnja 2020.
11. veljače 2020.
18. veljače 2020.

1. rujna 2020.
8. rujna 2020.
22. rujna 2020.

D-VI, 12-14 sati
D-VI, 14-16 sati
D-VI, 10-12 sati

D-VI, 10-12 sati
D-VI, 12-14 sati
D-VI, 12-14 sati

Rod kao sudina: izbor tema iz povijesti žena 19. i 20 stoljeća

dr. sc. Ida Ograjšek Gorenjak

2. srpnja 2020.

10. rujna 2020.

 

Hrvatski povijesni prostor u prapovijesti i antici
(preddiplomski)

dr. sc. Boris Olujić

5. veljače 2020.
12. veljače 2020.
19. veljače 2020.

2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
16. rujna 2020.

D-VI, 8:30

Teorijski pristupi i paradigme u istraživanju stare povijesti I.
(diplomski)

dr. sc. Boris Olujić

5. veljače 2020.
12. veljače 2020.
19. veljače 2020.

2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
16. rujna 2020.

C-014, 10 sati

Praktikum stare povijesti II.
(diplomski)

dr. sc. Boris Olujić

5. veljače 2020.
12. veljače 2020.
19. veljače 2020.

2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
16. rujna 2020.

C-014, 10 sati

Povijest ranih civilizacija

dr. sc. Jasmina Osterman

4. veljače 2020.
11. veljače 2020.

18. veljače 2020.

1. rujna 2020.
8. rujna 2020.
22. rujna 2020.

D-VI, 12 sati



A-201, 9 sati

Liječnici/vračevi, bolesti/demoni: Medicina i magija u drevnoj Mezopotamiji

dr. sc. Jasmina Osterman

6. veljače 2020.
13. veljače 2020.

20. veljače 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
24. rujna 2020.

C-014, 12 sati

Historijska antropologija starog svijeta II.

dr. sc. Jasmina Osterman

16. lipnja 2020.
23. lipnja 2020.
30. lipnja 2020.

2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
23. rujna 2020.

A-202, 12 sati

Silasci u Podzemlje: rituali plodnosti u drevnim svjetskim religijama

dr. sc. Jasmina Osterman

17. lipnja 2020.
24. lipnja 2020.
31. lipnja 2020.

3. rujna 2020.
9. rujna 2020.
24. rujna 2020.

C-014, 12 sati

Ekohistorija

dr. sc. Hrvoje Petrić

29. siječnja 2020.
5. veljače 2020.
12. veljače 2020.

17. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.
8. srpnja 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
17. rujna 2020.

C-108, 11 sati

Ekonomska historija

dr. sc. Hrvoje Petrić

29. siječnja 2020.
5. veljače 2020.
12. veljače 2020.

17. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.
8. srpnja 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
17. rujna 2020.

C-108, 11:15

Habsburška Monarhija - imperijalna baština

dr. sc. Hrvoje Petrić

29. siječnja 2020.
5. veljače 2020.
12. veljače 2020.

17. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.
8. srpnja 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
17. rujna 2020.

C-108, 11:30

Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću

dr. sc. Hrvoje

Petrić;
Filip Šimetin Šegvić

30. siječnja 2020.
6. veljače 2020.
13. veljače 2020.

A-116, 11 sati

Transkripcija, računalna obrada i

kartografiranje kasnosrednjovjekovnih i ranonovovjekovnih vrela

dr. sc. Hrvoje

Petrić;
dr. sc. Branimir Brgles;

17. lipnja 2020.
24. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.

2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
16. rujna 2020.

C-011, 12 sati
ili u Institutu za hrvatski jezik i jezikoslovlje

Srednjovjekovne utvrde u Hrvatskoj i Slavoniji

dr. sc. Silvija Pisk

18. lipnja 2020.
24. lipnja 2020.
30. lipnja 2020.

3. rujna 2020.
17. rujna 2020.
24. rujna 2020.

Ured, knjižnica 2. kat, 12:30

Povijest međunarodnog komunističkog pokreta

dr. sc. Martin Previšić

27. siječnja 2020.
3. veljače 2020.
21. veljače 2020.

C-119, 9:30, usmeno 11 sati

Hrvatska povijest nakon 1945.

dr. sc. Martin Previšić

15. lipnja 2020.
23. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
17. rujna 2020.

C-119, 9:30, usmeno 11 sati

Sukob Tito Staljin i Goli otok

dr. sc. Martin Previšić

15. lipnja 2020.
23. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.

3. rujna 2020.
10. rujna 2020.
17. rujna 2020.

C-119, 9:30, usmeno 11 sati

Povijest Dubrovačke Republike

dr. sc. Ivica Prlender

7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

21. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

D-VI, 12 sati

Srednjovjekovni Dubrovnik: Mediteranski grad i jugoistočnoeuropsko okruženje

dr. sc. Ivica Prlender

7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

21. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

D-VI, 12 sati

Susreti velikih srednjovjekovnih civilizacija - Istok i Zapad na razmeđu Srednje i Jugoistočne Europe između 1000. i 1450. godine

dr. sc. Ivica Prlender

7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

21. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

D-VI, 12 sati

Europske regije i hrvatska povijest srednjeg vijeka

dr. sc. Ivica Prlender

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
3. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
18. rujna 2020.
25. rujna 2020.

D-VI, 12 sati

Pomoćne povijesne znanosti I. (diplomski studij)

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

31. siječnja 2020.
17. veljače 2020.
21. veljače 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

D-VI, 8:30
C-119, 11 sati
C-119, 10 sati

C-119, 9 sati
C-119, 9 sati
C-119, 9 sati

Metode i tehnike istraživanja povijesti 19. stoljeća

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

27. siječnja 2020.
17. veljače 2020.
21. veljače 2020.

15. lipnja 2020.
19. lipnja 2020.
2. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

C-119, 13 sati
C-119, 9 sati
C-119, 9 sati





C-119, 10:30
C-119, 10:30
C-119, 10:30

Izvori za ranonovovjekovnu povijest I.

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

27. siječnja 2020.
31. siječnja 2020.
17. veljače 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

A-201, 9:30
C-119, 10 sati
C-119, 10 sati

C-119, 11 sati
C-119, 11 sati
C-119, 11 sati

Izvori za ranonovovjekovnu povijest III.

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

31. siječnja 2020.
17. veljače 2020.
21. veljače 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

C-119, 11 sati

Pomoćne povijesne znanosti II. (diplomski studij)

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
2. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

D-VI, 8 sati
D-VI, 9 sati
C-119, 10 sati

C-119, 9:30
C-119, 9:30
C-119, 9:30

Izvori za ranonovovjekovnu povijest II.

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

15. lipnja 2020.
19. lipnja 2020.
2. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

C-119, 9 sati
C-119, 10 sati
C-119, 9 sati

C-119, 11:30
C-119, 11:30
C-119, 11:30

Izvori za ranonovovjekovnu povijest IV.

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

15. lipnja 2020.
19. lipnja 2020.
2. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.

C-119, 10 sati
C-119, 11 sati
C-119, 11 sati

C-119, 11:30
C-119, 11:30
C-119, 11:30

Progoni

vještica u Europi i Hrvatskoj u srednjem i ranom novom vijeku

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

23. lipnja 2020.
30. lipnja 2020.
7. srpnja 2020.

1. rujna 2020.
8. rujna 2020.
15. rujna 2020.

 

Europske regije i hrvatska povijest u ranom novom vijeku

dr. sc. Marko Šarić

27. siječnja 2020.
3. veljače 2020.
17. veljače 2020.

31. kolovoz 2020.
7. rujna 2020.
21. rujna 2020.

D-VII, 16-17 sati
D-VII, 16-17 sati
D-VII, 8-9 sati

D-VII, 8-9 sati
D-VII, 18-19 sati
D-VII, 10-11 sati

Kulturna povijest

dr. sc. Marko Šarić

27. siječnja 2020.
3. veljače 2020.
17. veljače 2020.

31. kolovoz 2020.
7. rujna 2020.
21. rujna 2020.

D-VII, 16-17 sati
D-VII, 16-17 sati
D-VII, 8-9 sati

D-VII, 8-9 sati
D-VII, 18-19 sati
D-VII, 10-11 sati

Vjerska povijest

dr. sc. Marko Šarić

15. lipnja 2020.
23. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

31. kolovoz 2020.
7. rujna 2020.
21. rujna 2020.

A-202, 8-9 sati
A-202, 8-9 sati
A-202, 8-9 sati

A-202, 10-11 sati
A-202, 16-17 sati
A-202, 8-9 sati

Socijalna historija: pravne ustanove i prakse

dr. sc. Marko Šarić

15. lipnja 2020.
23. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

31. kolovoz 2020.
7. rujna 2020.
21. rujna 2020.

A-202, 8-9 sati
A-202, 8-9 sati
A-202, 8-9 sati

A-202, 10-11 sati
A-202, 16-17 sati
A-202, 8-9 sati

Socijalna historija: raslojavanja i hijerarhije

dr. sc. Marko Šarić

15. lipnja 2020.
23. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

31. kolovoz 2020.
7. rujna 2020.
21. rujna 2020.

A-202, 8-9 sati
A-202, 8-9 sati
A-202, 8-9 sati

A-202, 10-11 sati
A-202, 16-17 sati
A-202, 8-9 sati

Mletačka Republika: imperijalna baština

dr. sc. Marko Šarić

15. lipnja 2020.
23. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

31. kolovoz 2020.
7. rujna 2020.
21. rujna 2020.

A-202, 9-10 sati
A-202, 9-10 sati
A-202, 9-10 sati

A-202, 11-12 sati
A-202, 17-18 sati
A-202, 9-10 sati

Križarske države: religija, politika, društvo

dr. sc. Luka Špoljarić

28. siječnja 2020.
4. veljače 2020.
11. veljače 2020.

 

2. rujna 2020.
9. rujna 2020.
16. rujna 2020.

A-201, 9 sati

Hrvatska povijest ranoga novog vijeka

dr. sc. Nataša Štefanec

27. siječnja 2020.
5. veljače 2020.
17. veljače 2020.

 

3. rujna 2020.
16. rujna 2020.
23. rujna 2020.

A-201, 12-13 sati
A-201, 12-13 sati
A-201, 12-13 sati

A-201, 13-14 sati
A-201, 12-13 sati
A-201, 12-13 sati

Politička povijest

dr. sc. Nataša Štefanec

27. siječnja 2020.
5. veljače 2020.
17. veljače 2020.

 

3. rujna 2020.
16. rujna 2020.
23. rujna 2020.

A-201, 13-14 sati
A-201, 13-14 sati
A-201, 13-14 sati

A-201, 14-15 sati
A-201, 13-14 sati
A-201, 13-14 sati

Vojna i vojnokrajiška povijest

dr. sc. Nataša Štefanec

15. lipnja 2020.
17. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.

 

3. rujna 2020.
16. rujna 2020.
23. rujna 2020.

C-111, 13-14 sati
C-111, 13-14 sati
C-111, 10-11 sati

A-201, 14-15 sati
A-201, 13-14 sati
A-201, 13-14 sati

Hrvatska povijest 1918-1945

dr. sc. Ivica Šute
dr. sc. Goran Hutinec

5. veljače 2020.
12. veljače 2020.

19. veljače 2020.

17. lipnja 2020.
24. lipnja 2020.
1. srpnja 2020.

9. rujna 2020.
16. rujna 2020.
23. rujna 2020.

C-108, 10 sati

Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata

dr. sc. Ivica Šute

31. siječnja 2020.
7. veljače 2020.
14. veljače 2020.

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
10. srpnja 2020.

18. rujna 2020.

C-108, 10 sati

Hrvatsko društvo i kultura u 20. stoljeću

dr. sc. Ivica Šute

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
10. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.


C-108, 11 sati



C-108, 10 sati

Metode i tehnike istraživanja povijesti u 20. stoljeću

dr. sc. Ivica Šute

19. lipnja 2020.
26. lipnja 2020.
10. srpnja 2020.

4. rujna 2020.
11. rujna 2020.
18. rujna 2020.


C-108, 11 sati



C-108, 10 sati

Kršćanstvo u srednjem vijeku I.         

dr. sc. Trpimir Vedriš

27. siječnja 2020.
3. veljače 2020.
10. veljače 2020.

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

9. rujna 2020.
16. rujna 2020.
21. rujna 2020.

C-115, 12 sati
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

A-201, 10 sati**
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

C-115, 10 sati
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

Kršćanstvo u srednjem vijeku II.        

dr. sc. Trpimir Vedriš

27. siječnja 2020.

3. veljače 2020.
10. veljače 2020.

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

9. rujna 2020.
16. rujna 2020.
21. rujna 2020.

Naknadna obavijest o mjestu ispita, 10 sati**
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

C-115, 12 sati
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

C-115, 10 sati
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

Odabrana pitanja iz povijesti kršćanstva u srednjem vijeku

dr. sc. Trpimir Vedriš

27. siječnja 2020.
3. veljače 2020.
10. veljače 2020.

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

9. rujna 2020.
16. rujna 2020.
21. rujna 2020.

C-115, 12 sati
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

C-115, 12 sati
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

C-115, 10 sati
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

Kristijanizacija Rimskog carstva

dr. sc. Trpimir Vedriš

27. siječnja 2020.
3. veljače 2020.
10. veljače 2020.

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

9. rujna 2020.
16. rujna 2020.
21. rujna 2020.

C-115, 12 sati
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

C-115, 12 sati
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

C-115, 10 sati
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

Hagiografija i kut svetaca

dr. sc. Trpimir Vedriš

15. lipnja 2020.
29. lipnja 2020.
6. srpnja 2020.

9. rujna 2020.
16. rujna 2020.
21. rujna 2020.

C-115, 12 sati
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

C-115, 10 sati
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

Povijest starog Istoka II.

dr. sc. Inga Vilogorac Brčić

5. veljače 2020.
12. veljače 2020.
19. veljače 2020.

1. rujna 2020.
8. rujna 2020.
22. rujna 2020.

A-201, 10-12 sati



A-201, 11-13 sati

 

Psihologija
(za studente povijesti i geografije, nastavnički smjer)

dr. sc. Tajana Ljubin Golub

3. veljače 2020.
17. veljače 2020.

20. travnja 2020.

1. srpnja 2020.
8. srpnja 2020.

2. rujna 2020.
16. rujna 2020.

Učiteljski fakultet, Soba 206, 9:00 - 10:30

 

* - pismeni ispit

** - pismeni ispit na kraju semestra u kojem se kolegij održava


Objavljeno: 28.06.2020.