ISPITNI ROKOVI NA ODSJEKU ZA POVIJEST U AKADEMSKOJ GODINI 2022. / 2023.
preddiplomski i diplomski studij

Naziv predmeta

Nastavnik

Datum

Mjesto i vrijeme

Poljska u 19. i 20. stoljeću
(diplomski studij)

dr. sc. Damir Agičić

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
24. veljače 2023.

8. rujna 2023.
15. rujna 2023.
22. rujna 2023.

A-201, 12-14 sati



A-201, 10-12 sati

Hrvatska i Europa u 19. stoljeću – komparatističke teme
(diplomski studij)

dr. sc. Damir Agičić

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
24. veljače 2023.

8. rujna 2023.
15. rujna 2023.
22. rujna 2023.

C-112, 10 sati



C-112, 12:30

Europska i svjetska povijest 19. stoljeća.
(preddiplomski studij)

dr. sc. Damir Agičić

14. lipnja 2023.
28. lipnja 2023.
12. srpnja 2023.

8. rujna 2023.
15. rujna 2023.
22. rujna 2023.

D-VI, 10-12 sati



A-201, 10-12 sati

Hrvatska historiografija 20. stoljeća
(diplomski studij)

dr. sc. Damir Agičić

14. lipnja 2023.
28. lipnja 2023.
12. srpnja 2023.

8. rujna 2023.
15. rujna 2023.
22. rujna 2023.

C-112, 12 sati



C-112, 12:30

Uvod u čitanje starih karata (36754)

dr. sc. Mirela Altić

10. veljače 2023.
17. veljače 2023.
24. veljače 2023.

23. lipnja 2023.
30. lipnja 2023.
6. srpnja 2023.

8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

12 sati

Europska i svjetska povijest 1918. - 1945. (52638 i 51072)

dr. sc. Nikola Anušić,
dr. sc. Ida Ograjšek Gorenjak

3. veljače 2023.

10. veljače 2023.

16. veljače 2023.

6. srpnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

Računalna dvorana knjižnice, 10 sati


Računalna dvorana knjižnice, 18 sati

Računalna dvorana knjižnice, 10 sati

Računalna dvorana knjižnice, 10 sati


Interpretativni Modeli teorije demografske tranzicije

dr. sc. Nikola Anušić

2. veljače 2023.
17. veljače 2023.
24. veljače 2023.

8. rujna 2023.
15. rujna 2023.
22. rujna 2023.

C-014, 11 sati

Europska i svjetska povijest ranoga novog vijeka (51239, 51043, 51238, 51045, 60686, 69689)

dr. sc. Zrinka Blažević

2. veljače 2023.
9. veljače 2023.
16. veljače 2023.

15. lipnja 2023.
23. lipnja 2023.
29. lipnja 2023.

31. kolovoza 2023.
7. rujna 2023.
14. rujna 2023.

D-VI, 8 sati

Historijska antropologija (117681, 215523)

dr. sc. Zrinka Blažević

2. veljače 2023.
9. veljače 2023.
16. veljače 2023.

15. lipnja 2023.
23. lipnja 2023.
29. lipnja 2023.

31. kolovoza 2023.
7. rujna 2023.
14. rujna 2023.

D-VI, 8 sati

Suvremena historiografija – teorije i metode (51087, 52637, 60716)

dr. sc. Zrinka Blažević

15. lipnja 2023.
23. lipnja 2023.
29. lipnja 2023.

31. kolovoza 2023.
7. rujna 2023.
14. rujna 2023.

D-VI, 8 sati

Historijska imagologija (124433, 167454)

dr. sc. Zrinka Blažević

15. lipnja 2023.
23. lipnja 2023.
29. lipnja 2023.

31. kolovoza 2023.
7. rujna 2023.
14. rujna 2023.

D-VI, 8 sati

Povijest Grčke i Rima sa starom poviješću hrvatskih zemalja (360350 i 036036)

dr. sc. Filip Budić

31. siječnja 2023.
7. veljače 2023.
14. veljače 2023.

5. rujna 2023.
12. rujna 2023.
19. rujna 2023.

D-VI, 12 sati
D-VI, 12 sati
D-V, 12 sati

A-201, 12 sati
A-201, 12 sati
A-201, 12 sati

Hrvatski povijesni prostor u prapovijesti i antici (35869)

dr. sc. Filip Budić

2. veljače 2023.
9. veljače 2023.
16. veljače 2023.

7. rujna 2023.
14. rujna 2023.

21. rujna 2023.

D-VI, 12 sati



A-201, 12 sati

Pomoćne povijesne znanosti I. (preddiplomski) (35873)

dr. sc. Tomislav Galović,
Maja Tabak Demo

16. lipnja 2023.
30. lipnja 2023.
7. srpnja 2023.

8. rujna 2023.
15. rujna 2023.
22. rujna 2023.

A-201, 10 sati



A-201, 12 sati

Pomoćne povijesne znanosti II. (preddiplomski) (51243)

dr. sc. Tomislav Galović,
Maja Tabak Demo

3. veljače 2023.
10. veljače 2023.
24. veljače 2023.

8. rujna 2023.
15. rujna 2023.
22. rujna 2023.

A-201, 10 sati



A-201, 12 sati

Pomoćne povijesne znanosti: Diplomatika s kronologijom i egdotikom (diplomski) (117698)

dr. sc. Tomislav Galović,
Maja Tabak Demo

3. veljače 2023.
10. veljače 2023.
24. veljače 2023.

8. rujna 2023.
15. rujna 2023.
22. rujna 2023.

A-201, 11 sati
A-201, 11 sati
A-201, 11 sati

A-201, 13 sati
A-201, 13 sati
A-201, 11 sati

Srednjovjekovni latinski jezik I. (diplomski) (117701)

dr. sc. Tomislav Galović,
Maja Tabak Demo

3. veljače 2023.
10. veljače 2023.
24. veljače 2023.

8. rujna 2023.
15. rujna 2023.
22. rujna 2023.

A-201, 11 sati



A-201, 13 sati

Srednjovjekovni latinski jezik II. (diplomski) (124449)

dr. sc. Tomislav Galović,
Maja Tabak Demo

16. lipnja 2023.
30. lipnja 2023.
7. srpnja 2023.

8. rujna 2023.
15. rujna 2023.
22. rujna 2023.


A-201, 11 sati



A-201, 13 sati

Latinska paleografija (diplomski) (124439)

dr. sc. Tomislav Galović,
Maja Tabak Demo

16. lipnja 2023.
30. lipnja 2023.
7. srpnja 2023.

8. rujna 2023.
15. rujna 2023.
22. rujna 2023.

A-201, 11 sati



A-201, 13 sati

Povijest Jugoslavije 1945. – 1991. (170257)

dr. sc. Ivo Goldstein

2. veljače 2023.
16. veljače 2023.

15. lipnja 2023.
29. lipnja 2023.
13. srpnja 2023.

7. rujna 2023.
21. rujna 2023.

C-109, 9 sati

Josip Broz Tito (170989)

dr. sc. Ivo Goldstein

2. veljače 2023.
16. veljače 2023.

15. lipnja 2023.
29. lipnja 2023.
13. srpnja 2023.

7. rujna 2023.
21. rujna 2023.

C-109, 9 sati

Narodnooslobodilački pokret (1941.-1945.): borci za oslobođenje od okupatora ili borci za komunizam (215609)

dr. sc. Ivo Goldstein

2. veljače 2023.
16. veljače 2023.

15. lipnja 2023.
29. lipnja 2023.
13. srpnja 2023.

7. rujna 2023.
21. rujna 2023.

C-109, 9 sati

Diplomska radionica I. (moderna i suvremena povijest) (ISVU 205265, 218057)

dr. sc. Ivo Goldstein,

dr. sc. Ida Ograjšek Gorenjak,

dr. sc. Branimir Janković

24. veljače 2023.


Diplomska radionica I. nastavničkog smjera

dr. sc. Hrvoje Gračanin

8. veljače 2023.
15. veljače 2023.

6. rujna 2023.


Rumunjske zemlje u srednjem i ranom novom vijeku (izborni, preddiplomski,
zimski semestar) (215399)(562ZIFF)

dr. sc. Borislav Grgin

1. veljače 2023.
8. veljače 2023.
15. veljače 2023.

13. lipnja 2023.
27. lipnja 2023.
4. srpnja 2023.

5. rujna 2023.
12. rujna 2023.
19. rujna 2023.

A-202, 10-11 sati

Srednjovjekovno plemstvo

(diplomski,

modul srednji vijek, zimski semestar) (172627)(642ZIFF)

dr. sc. Borislav Grgin

1. veljače 2023.
8. veljače 2023.
15. veljače 2023.

13. lipnja 2023.
27. lipnja 2023.
4. srpnja 2023.

5. rujna 2023.
12. rujna 2023.
19. rujna 2023.

A-202, 11-12 sati

Srednjovjekovna Venecija

(izborni, preddiplomski,
ljetni semestar) (63966)(642LJIFF)

dr. sc. Borislav Grgin

1. veljače 2023.
8. veljače 2023.
15. veljače 2023.

14. lipnja 2023.
28. lipnja 2023.
5. srpnja 2023.

6. rujna 2023.
13. rujna 2023.
20. rujna 2023.

A-202, 10-11 sati

Srednjovjekovno seljaštvo

(diplomski,

modul srednji vijek,
ljetni semestar) (167482) (642LJIFF)

dr. sc. Borislav Grgin

1. veljače 2023.
8. veljače 2023.
15. veljače 2023.

14. lipnja 2023.
28. lipnja 2023.
5. srpnja 2023.

6. rujna 2023.
13. rujna 2023.
20. rujna 2023.

A-202, 11-12 sati

Povijest Holokausta

dr. sc. Goran Hutinec

13. lipnja 2023.
27. lipnja 2023.
4. srpnja 2023.

5. rujna 2023.
12. rujna 2023.
19. rujna 2023.

C-109, 10 sati

Hrvatsko društvo i kultura u 19. stoljeću (117684)

dr. sc. Iskra Iveljić

1. veljače 2023.
15. veljače 2023.
22. veljače 2023.

14. lipnja 2023.
28. lipnja 2023.
5. srpnja 2023.

6. rujna 2023.
13. rujna 2023.
20. rujna 2023.

A-201, 10 sati



A-201, 12 sati



A-201, 12 sati

Hrvatska povijest u 19. stoljeću (51261 i 51047, PMF 60695 (6424OFF))

dr. sc. Iskra Iveljić

1. veljače 2023.
15. veljače 2023.
22. veljače 2023.

14. lipnja 2023.
28. lipnja 2023.
5. srpnja 2023.

6. rujna 2023.
13. rujna 2023.
20. rujna 2023.

A-201, 12 sati



A-201, 10 sati



A-201, 10 sati

Problemi hrvatske moderne (186951)


dr. sc. Iskra Iveljić; dr. sc. Nikola Tomašegović

7. veljače 2023.
14. veljače 2023.
21. veljače 2023.

13. lipnja 2023.
27. lipnja 2023.
4. srpnja 2023.

5. rujna 2023.
12. rujna 2023.
19. rujna 2023.

C-113, 14 sati

Povijest pokreta Nesvrstanih

dr. sc. Tvrtko Jakovina

31. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
24. veljače 2023.

27. lipnja 2023.
4. srpnja 2023.
11. srpnja 2023.

5. rujna 2023.
8. rujna 2023.
12. rujna 2023.

C-113, 10 sati
C-113, 12 sati
C-113, 10 sati

C-113, 12 sati
C-113, 12 sati
C-113, 10 sati

C-113, 13 sati
C-113, 10 sati
C-113, 12 sati

Europska i svjetska povijest nakon 1945.
(jednodnopredmetni)

dr. sc. Tvrtko Jakovina

31. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
24. veljače 2023.

13. lipnja 2023.
27. lipnja 2023.
4. srpnja 2023.
11. srpnja 2023.

5. rujna 2023.
8. rujna 2023.
12. rujna 2023.

C-113, 10 sati
C-113, 12 sati
C-113, 10 sati

D-VI, 12 sati
C-113, 12 sati
C-113, 12 sati
C-113, 10 sati

C-113, 13 sati
C-113, 10 sati
C-113, 12 sati

Hrvatska i svijet u 20. st. - komparatističke teme

dr. sc. Tvrtko Jakovina

31. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
24. veljače 2023.

27. lipnja 2023.
4. srpnja 2023.
11. srpnja 2023.

5. rujna 2023.
8. rujna 2023.
12. rujna 2023.

C-113, 10 sati
C-113, 12 sati
C-113, 10 sati

C-113, 12 sati
C-113, 12 sati
C-113, 10 sati

C-113, 13 sati
C-113, 10 sati
C-113, 12 sati

Povijest historiografije (ISVU 51078, 52640, PMF 60709, 6425OFF)

dr. sc. Branimir Jankov

3. veljače 2023.
10. veljače 2023.
17. veljače 2023.

28. lipnja 2023.

6. rujna 2023.
13. rujna 2023.
20. rujna 2023.

D-III, 12-14 sati
D-III, 12-14 sati
D-III, 12-14 sati

A-201, 13-15 sati

A-201, 14-16 sati
A-201, 14-16 sati
A-201, 14-16 sati

Historiografija i nacionalizam
(ISVU 225511)

dr. sc. Branimir Jankov

24. veljače 2023.

20. rujna 2023.

C-112, 12 sati

Javna povijest (ISVU 142479, PMF 167456, 642LJIFF)

dr. sc. Branimir Jankov

28. lipnja 2023.

20. rujna 2023.

C-112, 12 sati

Historijska demografija (117682, PMF: 172632, 642ZIFF)

dr. sc. Kornelija Jurin Starčević

3. veljače 2023.
10. veljače 2023.
17. veljače 2023.

16. lipnja 2023.
30. lipnja 2023.
7. srpnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati

A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati

A-201, 12-14 sati
A-201, 14-16 sati
A-201, 14-16 sati

Povijest Osmanskog Carstva (69567, PMF: 78581, 642ZIFF)

dr. sc. Kornelija Jurin Starčević

3. veljače 2023.
10. veljače 2023.
17. veljače 2023.

16. lipnja 2023.
30. lipnja 2023.
7. srpnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati

A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati

A-201, 12-14 sati
A-201, 14-16 sati
A-201, 14-16 sati

Hrvatske zemlje pod osmanskom vlašću (235646)

dr. sc. Kornelija Jurin Starčević

3. veljače 2023.
10. veljače 2023.
17. veljače 2023.

16. lipnja 2023.
30. lipnja 2023.
7. srpnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati

A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati

A-201, 12-14 sati
A-201, 14-16 sati
A-201, 14-16 sati

Politika i propaganda u 20. stoljeću (77964)

dr. sc. Hrvoje Klasić

3. veljače 2023.
10. veljače 2023.
17. veljače 2023.

19. lipnja 2023.
26. lipnja 2023.
3. srpnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

D-III, 10 sati

Svjetska povijest nakon 1945.
(51082)

dr. sc. Hrvoje Klasić

3. veljače 2023.
10. veljače 2023.
17. veljače 2023.

19. lipnja 2023.
26. lipnja 2023.
3. srpnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

D-III, 10 sati

1968. – uzroci i posljedice (118160)

dr. sc. Hrvoje Klasić

3. veljače 2023.
10. veljače 2023.
17. veljače 2023.

19. lipnja 2023.
26. lipnja 2023.
3. srpnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

D-III, 10 sati

Didaktika povijesti I. (117690 jednopredmetni; 199030 dvopredmetni; 163677 integrirani povijest-geografija, FF; 163677 integrirani geografija povijest, PMF)

dr. sc. Snježana Koren

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
13. veljače 2023.

4. rujna 2023.
11. rujna 2023.
18. rujna 2023.

A-202, 10-12 sati

Nastavna praksa iz povijesti I. (184274 - jednopredmetni)

dr. sc. Snježana Koren

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
13. veljače 2023.

4. rujna 2023.
11. rujna 2023.
18. rujna 2023.

C-108, 9 sati

Didaktika povijesti II. (124442 jednopredmetni; 215577 dvopredmetni; 163678 integrirani povijest-geografija FF; 153668 integrirani geografija-povijest, PMF)

dr. sc. Snježana Koren


12. lipnja 2023.
26. lipnja 2023.
3. srpnja 2023.

4. rujna 2023.
11. rujna 2023.
18. rujna 2023.

A-202, 10-12 sati

Nastavna praksa iz povijesti II. (184275 jednopredmetni)


dr. sc. Snježana Koren

12. lipnja 2023.
26. lipnja 2023.
3. srpnja 2023.

4. rujna 2023.
11. rujna 2023.
18. rujna 2023.

C-108, 9 sati
C-108, 9 sati
C-108, 9 sati

C-108, 9:15
C-108, 9:15
C-108, 9:15

Nacizam i Njemačka: ideologija, prakse, nasljeđe (198930)

dr. sc. Snježana Koren

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
13. veljače 2023.

3. srpnja 2023.

4. rujna 2023.
11. rujna 2023.
18. rujna 2023.

C-108, 9:30

Praktikum stare povijesti I.
(diplomski studij)

dr. sc. Bruna Kuntić-Makvić

31. siječnja 2023.

7. veljače 2023.
21. veljače 2023.

29. kolovoza 2023.
5. rujna 2023.
19. rujna 2023.

Računalna učionica u knjižnici, 11 sati
C-015, 11 sati
C-015, 11 sati

C-015, 11 sati
C-015, 11 sati
C-015, 11 sati

Nastavna praksa iz povijesti III.

dr. sc. Dea Marić

7. veljače 2023.
14. veljače 2023.
21. veljače 2023.

C-108, 9:30

Nastavna praksa iz povijesti IV.

dr. sc. Dea Marić

13. lipnja 2023.
27. lipnja 2023.
4. srpnja 2023.

29. kolovoza 2023.
5. rujna 2023.
12. rujna 2023.

C-108, 9:30

Nastavna praksa iz povijesti u školi

dr. sc. Dea Marić

7. veljače 2023.
14. veljače 2023.
21. veljače 2023.

C-108, 9:30

Praksa iz nastave povijesti u školi

dr. sc. Dea Marić

7. veljače 2023.
14. veljače 2023.
21. veljače 2023.

C-108, 9:30

Radionica kreativne nastave povijesti I.

dr. sc. Dea Marić

7. veljače 2023.
14. veljače 2023.
21. veljače 2023.

13. lipnja 2023.
27. lipnja 2023.
4. srpnja 2023.

29. kolovoza 2023.
5. rujna 2023.
12. rujna 2023.

C-108, 9:30

Radionica kreativne nastave povijesti II.

dr. sc. Dea Marić

13. lipnja 2023.
27. lipnja 2023.
4. srpnja 2023.

29. kolovoza 2023.
5. rujna 2023.
12. rujna 2023.

C-108, 9:30

Grčki i rimski svijet
(35868)

dr. sc. Jelena Marohnić

31. siječnja 2023.
7. veljače 2023.
14. veljače 2023.

5. rujna 2023.
12. rujna 2023.
19. rujna 2023.

D-VI, 12 sati
D-VI, 12 sati
D-V, 12 sati

A-201, 12 sati
A-201, 12 sati
A-201, 12 sati

Povijest Grčke i Rima I. (117665 i 199003)

dr. sc. Jelena Marohnić

31. siječnja 2023.
7. veljače 2023.
14. veljače 2023.

5. rujna 2023.
12. rujna 2023.
19. rujna 2023.

D-VI, 12 sati
D-VI, 12 sati
D-V, 12 sati

A-201, 12 sati
A-201, 12 sati
A-201, 12 sati

Diplomska radionica I. – stara povijest
(117661 i 199012)

dr. sc. Jelena Marohnić

31. siječnja 2023.
7. veljače 2023.
14. veljače 2023.

5. rujna 2023.
12. rujna 2023.
19. rujna 2023.

D-VI, 12 sati
D-VI, 12 sati
D-V, 12 sati

A-201, 12 sati
A-201, 12 sati
A-201, 12 sati

Teorijski pristupi i paradigme u historiografiji stare povijesti I.
(117660 i 199013)

dr. sc. Jelena Marohnić

31. siječnja 2023.
7. veljače 2023.
14. veljače 2023.

5. rujna 2023.
12. rujna 2023.
19. rujna 2023.

D-VI, 12 sati
D-VI, 12 sati
D-V, 12 sati

A-201, 12 sati
A-201, 12 sati
A-201, 12 sati

Teorijski pristupi i paradigme u historiografiji stare povijesti II.
(124412 i 199017)

dr. sc. Jelena Marohnić

13. lipnja 2023.
20. lipnja 2023.
27. lipnja 2023.

5. rujna 2023.
12. rujna 2023.
19. rujna 2023.

A-201, 12 sati



D-VI, 12 sati

Historiografski praktikum (preddiplomski, 64091)

dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus,
dr. sc. Ida Ograjšek Gorenjak,
dr. sc. Filip Šimtin Šegvić

3. veljače 2023.
10. veljače 2023.

16. veljače 2023.


6. srpnja 2023.


1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

Računalna dvorana knjižnice, 11 sati

Računalna dvorana knjižnice, 17 sati

Računalna dvorana knjižnice, 10 sati

Računalna dvorana knjižnice, 11 sati

Hrvatska povijest srednjeg vijeka (preddiplomski)

dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus

12. lipnja 2023.
19. lipnja 2023.
3. srpnja 2023.

28. kolovoza 2023.
11. rujna 2023.
18. rujna 2023.

D-VI, 14 sati
D-VI, 14 sati
A-201, 9 sati

A-201, 9 sati
A-201, 9 sati
A-201, 9 sati

Zagreb u srednjem vijeku
(izborni, preddiplomski)

dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus

12. lipnja 2023.
19. lipnja 2023.
3. srpnja 2023.

28. kolovoza 2023.
11. rujna 2023.
18. rujna 2023.

A-201, 11 sati

Rođaci i bližnji. Obiteljske strukture u srednjem vijeku (diplomski)

dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
13. veljače 2023.

28. kolovoza 2023.
11. rujna 2023.
18. rujna 2023.

A-201, 17 sati
A-201, 9 sati
A-201, 9 sati

A-201, 11 sati
A-201, 11 sati
A-201, 11 sati

Urbana povijest

dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus

12. lipnja 2023.
19. lipnja 2023.
3. srpnja 2023.

28. kolovoza 2023.
11. rujna 2023.
18. rujna 2023.

A-201, 11 sati

Plemstvo u dalmatinskim gradovima u srednjem vijeku

dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus

6. veljače 2023.

A-201, 9 sati


Odabrani problemi srednjovjekovne povijesti

dr. sc. Zrinka Nikolić Jakus,
dr. sc. Trpimir Vedriš,
dr. sc. Luka Špoljarić

1. veljače 2023.
8. veljače 2023.
15. veljače 2023.

30. kolovoza 2023.
6. rujna 2023.
13. rujna 2023.


Rod kao sudbina: izbor tema iz povijesti žena 19. i 20. stoljeća
(215551)

dr. sc. Ida Ograjšek Gorenjak

15. lipnja 2023.
1. rujna 2023.


Stara povijest hrvatskih zemalja I. (117670 i 199004)

dr. sc. Jasmina Osterman,
dr. sc. Filip Budić

2. veljače 2023.
9. veljače 2023.
16. veljače 2023.

7. rujna 2023.
14. rujna 2023.
21. rujna 2023.

D-VI, 12 sati



A-201, 12 sati

Povijest ranih civilizacija

dr. sc. Jasmina Osterman

7. veljače 2023.
14. veljače 2023.
21. veljače 2023.

29. kolovoza 2023.
5. rujna 2023.
19. rujna 2023.

D-VI, 10-11 sati



A-201, 10-11 sati

Povijest starog Istoka I.

dr. sc. Jasmina Osterman

7. veljače 2023.
14. veljače 2023.
21. veljače 2023.

30. kolovoza 2023.
6. rujna 2023.
20. rujna 2023.

A-201, 12-13 sati



A-202, 12-13 sati

Historijska antropologija staroga svijeta I.

dr. sc. Jasmina Osterman

13. lipnja 2023.
20. lipnja 2023.
27. lipnja 2023.

30. kolovoza 2023.
6. rujna 2023.
20. rujna 2023.

A-201, 10-11 sati



A-202, 12-13 sati

Europske regije i hrvatska povijest ranoga novog vijeka
(5140, 51046, 51241, 51044, 60688, 60691)

dr. sc. Hrvoje Petrić

1. veljače 2023.
8. veljače 2023.
15. veljače 2023.

6. rujna 2023.
13. rujna 2023.
20. rujna 2023.

A-201, 13 sati
A-201, 11 sati
A-201, 13 sati

A-201, 13 sati
A-201, 13 sati
A-201, 13 sati

Ekohistorija (117678)

dr. sc. Hrvoje Petrić

1. veljače 2023.
8. veljače 2023.
15. veljače 2023.

6. rujna 2023.
13. rujna 2023.
20. rujna 2023.

A-201, 13 sati
A-201, 11 sati
A-201, 13 sati

A-201, 13 sati
A-201, 13 sati
A-201, 13 sati

Ekonomska historija (117679)

dr. sc. Hrvoje Petrić

1. veljače 2023.
8. veljače 2023.
15. veljače 2023.

6. rujna 2023.
13. rujna 2023.
20. rujna 2023.

A-201, 13 sati
A-201, 11 sati
A-201, 13 sati

A-201, 13 sati
A-201, 13 sati
A-201, 13 sati

Habsburška Monarhija: imperijalna baština (117680)

dr. sc. Hrvoje Petrić

1. veljače 2023.
8. veljače 2023.
15. veljače 2023.

6. rujna 2023.
13. rujna 2023.
20. rujna 2023.

A-201, 13 sati
A-201, 11 sati
A-201, 13 sati

A-201, 13 sati
A-201, 13 sati
A-201, 13 sati

Europske regije i hrvatska povijest u srednjem vijeku

dr. sc. Hrvoje Petrić

21. lipnja 2023.
28. lipnja 2023.
5. srpnja 2023.

30. kolovoza 2023.
6. rujna 2023.
13. rujna 2023.

D-VI, 12-14 sati
D-VI, 12-14 sati
D-VI, 12-14 sati

A-201, 11-13 sati
A-201, 16-18 sati
A-201, 16-18 sati

Povijest Dubrovačke Republike

dr. sc. Hrvoje Petrić,
dr. sc. Filip Šimetin Šegvić

1. veljače 2023.
8. veljače 2023.
15. veljače 2023.

6. rujna 2023.
13 rujna 2023.
20. rujna 2023.

A-201, 13 sati
A-201, 11 sati
A-201, 13 sati

A-201, 13 sati
A-201, 13 sati
A-201, 13 sati

Srednjovjekovne utvrde u Hrvatskoj i Slavoniji

dr. sc. Silvija Pisk

13. lipnja 2023.
28. lipnja 2023.
11. srpnja 2023.

6. rujna 2023.
13. rujna 2023.
20. rujna 2023.

12 sati

Povijest međunarodnog komunističkog pokreta

dr. sc. Martin Previšić

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
24. veljače 2023.

12. lipnja 2023.
19. lipnja 2023.
26. lipnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

C-119, 11 sati

Hrvatska povijest nakon 1945.

dr. sc. Martin Previšić

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
24. veljače 2023.

12. lipnja 2023.
19. lipnja 2023.
26. lipnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

C-119, 11 sati

Sukob Tito-Staljin i Goli otok

dr. sc. Martin Previšić

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
24. veljače 2023.

12. lipnja 2023.
19. lipnja 2023.
26. lipnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

C-119, 11 sati

Tranzicija iz socijalizma u demokraciju: Hrvatska 1980.-2000. (235648)

dr. sc. Martin Previšić

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
24. veljače 2023.

12. lipnja 2023.
19. lipnja 2023.
26. lipnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

C-119, 11 sati

Metode i tehnike istraživanja povijesti 19. stoljeća

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

3. veljače 2023.
10. veljače 2023.
17. veljače 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

C-119, 10 sati

Pomoćne povijesne znanosti I.

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

3. veljače 2023.
10. veljače 2023.
17. veljače 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

D-III, 8 sati/online

Pomoćne povijesne znanosti II.

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

16. lipnja 2023.
23. lipnja 2023.
30. lipnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

D-III, 9 sati/online

Izvori za ranonovovjekovnu povijest I.

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
13. veljače 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

C-119, 9 sati



C-119, 12 sati

Izvori za ranonovovjekovnu povijest II.

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

16. lipnja 2023.
23. lipnja 2023.
30. lipnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

C-119, 11 sati



C-119, 12 sati

Izvori za ranonovovjekovnu povijest III.

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
13. veljače 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

C-119, 10 sati



C-119, 12 sati

Izvori za ranonovovjekovnu povijest IV.

dr. sc. Zvjezdana Sikirić Assouline

16. lipnja 2023.
23. lipnja 2023.
30. lipnja 2023.

1. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

C-119, 12 sati

Kulturna povijest

dr. sc. Marko Šarić

2. veljače 2023.
9. veljače 2023.
23. veljače 2023.

28. kolovoza 2023.
5. rujna 2023.
19. rujna 2023.

A-202, 8-9 sati



A-202, 12-13 sati

Vjerska povijest

dr. sc. Marko Šarić

13. lipnja 2023.
4. srpnja 2023.
11. srpnja 2023.

28. kolovoza 2023.
5. rujna 2023.
19. rujna 2023.

A-202, 9-10 sati



A-202, 12-13 sati

Socijalna historija: raslojavanja i hijerarhije

dr. sc. Marko Šarić

13. lipnja 2023.
4. srpnja 2023.
11. srpnja 2023.

28. kolovoza 2023.
5. rujna 2023.
19. rujna 2023.

A-202, 8-9 sati

Mletačka Republika: imperijalna baština

dr. sc. Marko Šarić

15. lipnja 2023.
6. srpnja 2023.
13. srpnja 2023.

31. kolovoza 2023.
7. rujna 2023.
21. rujna 2023.

A-202, 8-9 sati

Socijalna historija: pravne ustanove i prakse

dr. sc. Marko Šarić

15. lipnja 2023.
6. srpnja 2023.
13. srpnja 2023.

31. kolovoza 2023.
7. rujna 2023.
21. rujna 2023.

A-202, 8-9 sati

Pastoralno-ruralna društva Jugoistočne Europe u ranom novom vijeku:

komparativno-historijski aspekti

dr. sc. Marko Šarić

13. lipnja 2023.
4. srpnja 2023.
11. srpnja 2023.

28. kolovoza 2023.
5. rujna 2023.
19. rujna 2023.

A-202, 8-9 sati

Povijest Habsburške Monarhije u 19. stoljeću

dr. sc. Filip Šimetin Šegvić

2. veljače 2023.
9. veljače 2023.

7. rujna 2023.
14. rujna 2023.
21. rujna 2023.

C-116, 11 sati

Europske regije i hrvatska povijest 19. stoljeća

dr. sc. Filip Šimetin Šegvić

15. lipnja 2023.
22. lipnja 2023.
29. lipnja 2023.

7. rujna 2023.
14. rujna 2023.
21. rujna 2023.

C-116, 11 sati

Povijest i film

dr. sc. Filip Šimetin Šegvić

15. lipnja 2023.
22. lipnja 2023.
29. lipnja 2023.

7. rujna 2023.
14. rujna 2023.
21. rujna 2023.

C-116, 12 sati

Europska i svjetska povijest srednjeg vijeka

dr. sc. Luka Špoljarić

14. lipnja 2023.
21. lipnja 2023.
5. srpnja 2023.

30. kolovoza 2023.
6. rujna 2023.
13. rujna 2023.

C-118, 9 sati

Križarske države: religija, politika, društvo

dr. sc. Luka Špoljarić

31. siječnja 2023.
7. veljače 2023.
14. veljače 2023.

29. kolovoza 2023.
5. rujna 2023.
12. rujna 2023.

A-201, 9-10 sati



A-202, 9-10 sati

Hrvatska povijest ranoga novog vijeka (51042, 51242)

dr. sc. Nataša Štefanec

31. siječnja 2023.
16. veljače 2023.
23. veljače 2023.

12. lipnja 2023.

14. rujna 2023.
21. rujna 2023.

A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati
A-201, 12-14 sati

A-201, 12-14 sati

A-201, 11-12 sati
A-201, 11-12 sati

Politička povijest (117697)

dr. sc. Nataša Štefanec

31. siječnja 2023.
16. veljače 2023.
23. veljače 2023.

12. lipnja 2023.

14. rujna 2023.
21. rujna 2023.

C-111, 11-12 sati
C-111, 11-12 sati
C-111, 11-12 sati

C-111, 10-11 sati

C-111, 10-11 sati
C-111, 10-11 sati

Vojna i vojnokrajiška povijest (124454)

dr. sc. Nataša Štefanec

12. lipnja 2023.
19. lipnja 2023.

14. rujna 2023.
21. rujna 2023.

C-111, 14-15 sati

Hrvatsko društvo i kultura u 20. stoljeću

dr. sc. Ivica Šute

14. lipnja 2023.
28. lipnja 2023.
5. srpnja 2023.

7. rujna 2023.
14. rujna 2023.
21. rujna 2023.

C-108, 9 sati
C-108, 9 sati
C-108, 9 sati

C-108, 9:30
C-108, 9:30
C-108, 9:30

Metode i tehnike istraživanja povijesti 20. stoljeća

dr. sc. Ivica Šute

14. lipnja 2023.
21. lipnja 2023.
28. lipnja 2023.

8. rujna 2023.
21. rujna 2023.
28. rujna 2023.

C-108, 11 sati

Kultura putovanja u Hrvatskoj između dva svjetska rata

dr. sc. Ivica Šute

1. veljače 2023.
8. veljače 2023.
15. veljače 2023.

5. rujna 2023.
8. rujna 2023.
15. rujna 2023.

C-108, 10 sati

Hrvatska povijest 1918.-1945.

(51075 / 52639)

dr. sc. Ivica Šute,
dr. sc. Ivo Goldstein,
dr. sc. Goran Hutinec

30. siječnja 2023.
8. veljače 2023.
15. veljače 2023.

6. rujna 2023.
13. rujna 2023.
20. rujna 2023.

A-202, 11-13 sati

Društvene grupe u klasičnom svijetu i antička prozopografija I. (199007, 124429)

dr. sc. Inga Vilogorac Brčić

14. lipnja 2023.
28. lipnja 2023.
5. srpnja 2023.

7. rujna 2023.
14. rujna 2023.
21. rujna 2023.

A-202, 12 sati



A-202, 10 sati

Kršćanstvo u srednjem vijeku I.

dr. sc. Trpimir Vedriš

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
13. veljače 2023.

A-201, 14 sati*
C-115, 10 sati
C-115, 10 sati

Kršćanstvo u srednjem vijeku II.

dr. sc. Trpimir Vedriš

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
13. veljače 2023.

C-115, 10 sati

Ranosrednjovjekovni identiteti

dr. sc. Trpimir Vedriš

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
13. veljače 2023.

C-115, 12 sati

Kristijanizacija Rimskog carstva

dr. sc. Trpimir Vedriš

30. siječnja 2023.
6. veljače 2023.
13. veljače 2023.

C-115, 10 sati



* - Pismeni ispit na kraju semestra u kojem se kolegij održava




Objavljeno: 23.01.2023.