CIKLUS METODOLOŠKIH RADIONICA Odsjeka za sociologiju – prijave za radionice u rujnu

Odsjek za sociologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu pokrenuo je ciklus metodoloških radionica čiji je cilj unaprjeđenje specifičnih metodoloških znanja i vještina studenata i nastavnika, prvenstveno društveno-humanističkih smjerova. Radi se o prvom takvom ciklusu radionica, a predviđeno je da se u budućim ciklusima program radionica nadopunjuje i mijenja prema potrebama korisnika.

Sadržaji koji će se savladavati u okviru radionica obuhvaćaju i kvalitativne i kvantitativne metode istraživanja te predstavljaju dodatne sadržaje, koji nisu pokriveni redovitim studijskim programima. Studentima će biti korisni za kvalitetnije i brže završavanje studija, posebice prilikom provedbe vlastitih istraživanja za diplomske radove. Nastavnicima će ponuđeni sadržaji biti relevantni za stjecanje dodatnih metodoloških kompetencija, primjenjivih u nastavi, mentoriranju studenata i istraživačkom radu.

Trenutno se nude sljedeće radionice:

1. Uvod u računalno potpomognutu analizu kvalitativnih podataka

2. SPSS – Unos podataka i deskriptivna statistika

3. SPSS – Provedba statističkih testova

4. Kako interpretirati rezultate komponentne i faktorske analize

5. Odabrane regresijske analize

6. “Čišćenje” faktorske solucije

Način prijave na radionice: ispunjavanjem on-line obrazaca dostupnih putem linkova za prijavu.

Napomena: ukoliko se prijavljujete na više radionica, molimo da ispunite zasebni obrazac za svaku radionicu.

Prijave na radionice koje će se održavati u rujnu su otvorene.

Detalje o radionicama i linkove za prijavu možete naći na sljedećem linku.