Filozofski fakultet

Sveučilišta u Zagrebu

Predavanje ”Godine samoće: turska država i društvo kao usamljeni akteri između Europe i Azije”

Katedra za turkologiju poziva na predavanje dr. Deniza Kurua (Turkish-German University, Istanbul) pod naslovom ”Godine samoće: turska država i društvo kao usamljeni akteri između Europe i Azije” u utorak, 10. travnja 2018. god. u dvorani DI Filozofskog fakulteta u 17.30 sati. Jezik predavanja je hrvatski. Predavanje je dio u ciklusa ”Bliski istok i izazovi modernog svijeta: politika, društvo, kultura”. Detalji pod opširnije.

Doc. dr. Deniz Kuru doktorirao je na University of Southern California (SAD), a bavi se teorijom međunarodnih odnosa, europskom politikom (Njemačka, Francuska, Balkan, Turska), poviješću, sociologijom i intelektualnom poviješću međunarodnih odnosa, kao i međunarodnim praksama (izbori, diplomacija, sjećanja). Autor je studija “Historicising Eurocentrism and Anti-Eurocentrism in IR: A Revisionist Account of Disciplinary Self-reflexivity”, Review of International Studies, vol. 42, no. 2 (April 2016) i “Who f(o)unded IR: American philanthropies and the discipline of International Relations in Europe”, International Relations, vol. 31, no. 1 (March 2017).

Dr. Kuru je pročelnik Odsjeka za političke znanosti i međunarodne odnose te prodekan Fakulteta za ekonomiju i administrativne znanosti sveučilišta Turkish-German University u Istanbulu.