Mađarska arhitektura i urbanizam 19. stoljeća – Obavijest o početku nastave

Obavještavamo studente diplomskoga studija da će se u ljetnom semestru ove akademske godine na Katedri za hungarologiju ponovno održavati izborni kolegij Mađarska arhitektura i urbanizam 19. stoljeća, koji iznosi ukupno 3 ECTS boda i polaže se izradom seminarskoga rada.

S obzirom da su epidemiološke mjere i dalje na snazi, nastava će prvenstveno biti organizirana online, putem Zoom aplikacije. Blok-predavanja održavat se petkom od 15.30 do 17.00 sati. Nastava će započeti u petak 5. ožujka 2021. prema rasporedu.

Pristupna poveznica na predavanja putem Zooma: https://zoom.us/j/98522547312?pwd=a1Q3czJOc2RHekZxM1F1QlZIMWY3UT09

Meeting ID: 985 2254 7312                                                                                                Passcode: 024256

Sadržaj kolegija je namijenjen i prilagođen svim studijskim grupama. Predavanja nude temeljnu sintezu i glavni okvir za upoznavanje s izgrađenim okolišem formativnog razdoblja mađarske arhitekture: predstavljaju ideje, koncepte, glavne protagoniste i ključne primjere graditeljskih ostvarenja koja ilustriraju arhitektonski i urbanistički diskurs 19. stoljeća. Kolegijem će biti predstavljena i tema hrvatsko-mađarskih arhitektonsko-povijesnih veza, odnosno refleksija utjecaja onodobne mađarske arhitekture i urbanizma na prostor Hrvatske.

Nositelj kolegija je akademik prof. dr. sc. Mladen Obad Šćitaroci, dipl. ing. arh. (Arhitektonski fakultet), a nastavu izvodi Boris Dundović, mag. ing. arch. (Institut za povijest umjetnosti).

Za daljnje informacije o kolegiju i izvođenju nastave, molimo pošaljite e-mail izvođaču kolegija na: boris.dundovic@gmail.com

Srdačno iščekujemo vaš odaziv!