Predavanje i pub-kviz povodom 200. obljetnice rođenja Imrea Madácha

Dragi studenti,

prenosimo obavijest Instituta Liszt:

Dragi naši gosti,

Srdačno Vas pozivamo na prvi PUB KVIZ u 2023 u Institutu Liszt – Mađarskom kulturnom centru u Zagrebu povodom 200. obljetnice rođenja Imrea Madácha, istaknute ličnosti mađarske književnosti !

Vrijeme: u srijedu, 8. veljače 2023. , 18:00

Mjesto: Institut Liszt – Mađarski kulturni centar Zagreb

Augusta Cesarca 10, Europski trg, Ban centar

Program:

Predavanje: „Madách drugačije“ – Gábor Zsille, književni prevoditelj, Agencija za književnost Petőfi

Predavanje o nepoznatim detaljima života pisca na humorističan i interaktivan način.

Kviz: Krešimir Sučević-Međeral ponovno priprema kviz koji neće Vas ostaviti ravnodušnim! Tema našeg drugog PUB KVIZ-a je Imre Madách, autor jednog od najpoznatijeg djela mađarske književnosti, “Čovjekove tragedije”.  Program se održava dvojezično, ali mogu jednako uživati oni kojima je mađarska književnost još nepoznata! Čekamo prijave timova (4-5 osoba) na miz@mfa.gov.hu.

Ovo je prvi PUB KVIZ koji organiziramo 2023. Sveukupno planiramo 4 kviza. Ekipa koja sudjeluje u svim kvizovima će primiti posebnu nagradu!

Veselimo se Vašem dolasku!

Kedves Vendégeink!

Szeretettel meghívjuk Önöket Madách Imre születésének 200. évfordulója alkalmából megrendezendő PUB KVÍZRE!

Időpont: 2023. február 8. (szerda)

Helyszín: Liszt Intézet – Magyar Kulturális Központ Zágráb

Augusta Cesarca 10, Europski trg, Ban centar

Program:

Előadás: Madách másképpen –  Zsille Gábor műfordító, Petőfi Irodalmi Ügynökség

Közvetlen hangvételű előadás Madách Imre eddig kevésbé ismert életrajzi vonatkozásairól kis humorral fűszerezve.Kvíz: Krešimir Sučević-Međeral újabb kvízre készül, mely nem hagyhat senkit sem hidegen! PUB KVÍZ sorozatunk második állomásának központi témája Madách Imre, s a magyar irodalom gyöngyszeme, Az ember tragédiája. Az esemény magyar és horvát nyelven zajlik, melyre várjuk a 4-5 fős csapatok jelentkezését a miz@mfa.gov.hu e-mail címre.

Ez az első PUB KVÍZ, melyet 2023-ban rendezünk. Terveink szerint összesen 4 db kvíz lesz az év során. Az a csapat, amelyik minden kvízjátékon részt vesz, garantáltan különdíjat kap!

Szeretettel várjuk Önöket!