Daily Archives: 19.05.2022.

GOSTUJUĆE PREDAVANJE PROF. DR. SC. DIJANE CRNJAK (BANJA LUKA)

U četvrtak, 26. svibnja, prof. dr. sc. Dijana Crnjak (Filološki fakultet Univerziteta u Banjoj Luci) održat će online gostujuće predavanje u sklopu kolegija Dijalektologija srpskog jezika na temu Srpski narodni kalendar u okolini Banjaluke: etnolingvistički aspekti i paralele sa drugim krajevima. Predavanje će početi u 17:15 sati. Svi zainteresirani mogu se uključiti na predavanje putem linka ili ga mogu poslušati iz učionice A-302.

Predstavljanje nove zbirke priča Georgija Gospodinova u knjižari Fraktura

U knjižari Fraktura (ulica kneza Mislava 17), danas u 20 sati, na Translator’s Corner: Georgi Gospodinov, “Sva naša tijela”  bit će predstavljene sto tri ultrakratke priče sabrane u novoj knjizi majstora riječi Georgija Gospodinova “Sva naša tijela”. Razgovor će voditi urednica Sanja Jovičić sa Ksenijom Banović, vrsnom prevoditeljicom, ali i poznavateljicom bugarske i europske književnosti. Osim u Knjižari, razgovor ćete moći pratiti online na Facebooku te na YouTube kanalu knjižare!