Daily Archives: 21.11.2022.

“U prevodilačkom ringu”: makedonski 22.11. i slovenski 23.11.

Društvo hrvatskih književnih prevodilaca u suradnji s Filozofskim fakultetom poziva vas na dva prevodilačka dvoboja prevoditelja s makedonskog i slovenskog jezika jezika “U prevodilačkom ringu”:

• prvi “dvoboj”, u prevođenju s makedonskog jezika održat će se u utorak 22. studenog u A-302 od 15:30 do 17, sudjelovat će Ivica Baković i Lovro Klepac, uz moderiranje Ksenije Banović.
  • drugi “dvoboj”, u prevođenju sa slovenskog jezika održat će se u srijedu, 23. studenog u A-302 od 14 do 15:30, a sudjelovat će Mirta Jurilj i Jagna Pogačnik, uz moderiranje Anite Peti-Stantić.

Predavanje Ivana Antonovskog (Zoom)

U četvrtak, 24. studenog od 12 do 13h Ivan Antonovski, asistent na Odsjeku za makedonsku književnost i kulturu na Filološkom fakultetu “Blaže Koneski” u Skopju, održat će predavanje pod naslovom “Пораки за Дивиот Исток: Идентитетските прашања и дилеми во есеите на Горан Стефановски”. Predavanje je organizirano u okviru suradnje s Filozofskim fakultetom u Ljubljani, održat će se u sklopu kolegija Suvremene južnoslavenske književnosti na Odsjeku za slavistiku, a moći će se pratiti na daljinu putem poveznice: https://uni-lj-si.zoom.us/j/93986941686.