Zimski semestar 2021./2022. (preddiplomski)

 


1. godina


dr. sc. Luka Bekavac, doc.

Petra Požgaj

Teorija književnosti: Uvod u proučavanje književnosti (T)

Silab (predavanja)

Silab (seminari)

[srijeda, 14:45-17:00, A-214]

 

dr. sc. Maša Grdešić, doc.

Petra Požgaj

Teorija književnosti: Teorija romana (T)

Silab (predavanja)

Silab (seminari)

[ponedjeljak, 14:45-17:00, A-214]

 

dr. sc. Višnja Kačić Rogošić, doc.

Teatrologija i dramatologija: Uvod u teatrologiju (TD)

Silab

[četvrtak, 8:00-10:15, D-5]

 

dr. sc. Krunoslav Lučić, doc.

Filmologija: Uvod u filmologiju (F)

Silab

[petak, 12:30-14:45, A-214]

 

dr. sc. Branislav Oblučar, doc.

Opća povijest književnosti: Razdoblja književne povijesti I (P1)

Silab

[srijeda, 17:00-18:30, A-214 (predavanje), 18:30-19:15, B-212 (seminar)]

 

dr. sc. Ana Tomljenović, znanstvena novakinja

Opća povijest književnosti: Osnovni pojmovi povijesti književnosti I (P1)

Silab

[ponedjeljak, 10:15-12:30, A-214]

 

 


2./3. godina


 

dr. sc. Luka Bekavac, doc.

Teorija književnosti: Poststrukturalizam (T)

Silab

[srijeda, 12:30-14:45, A-214]

 

dr. sc. Tomislav Brlek, izv. prof.

Teorija književnosti: Bahtin i Dostojevski (T/P2)

Silab

[petak, 14:45-17:00, A-214]

 

dr. sc. Lada Čale Feldman, red. prof.

Teatrologija i dramatologija: Kazališna publika (TD)

Silab

[četvrtak, 10:15-12:30, A-214]

 

dr. sc. Dean Duda, red. prof.

Teorija književnosti: Teorijski klasici 20. stoljeća (T)

Silab

[utorak, 12:30-14:45, A-214]

 

dr. sc. Nikica Gilić, red. prof.

Filmologija: Filmske stilske epohe (F)

Silab

[utorak, 18:30-20:45, A-214]

 

dr. sc. Kristina Grgić, doc.

Komparativna književnost: Hrvatska renesansna lirika u europskom kontekstu (K)

Silab

[ponedjeljak, 18:30-20:45, A-214]

 

dr. sc. Višnja Kačić Rogošić, doc.

Teatrologija i dramatologija: Srednjovjekovno kazalište (TD)

Silab

[četvrtak, 14:45-17:00, D-5]

 

dr. sc. Željka Matijašević, red. prof.

Teorija književnosti: Rod, feminizam, maskulizam (T)

Silab

[utorak, 17:00-18:30, A-214; 18:30-19:15, B-212]

 

dr. sc. Branislav Oblučar, doc.

Opća povijest književnosti: Pjesma u prozi (P)

Silab

[utorak, 14:45-17:00, A-214]

 

dr. sc. Cvijeta Pavlović, red. prof.

Komparativna književnost: Sonet i srodni oblici (K/P1)

Silab

[ponedjeljak, 08:00-10:15, A-214]

 

dr. sc. Lovro Škopljanac, doc.

Komparativna književnost: Tipologija hrvatske lirike (K)

Silab

[srijeda, 08:00-10:15, A-214]

 

dr. sc. David Šporer, izv. prof.

Teorija književnosti: Problemi materijalizma i kulture (T/P)

Silab

[četvrtak, 08:00-10:15, A-214]

 

dr. sc. Ana Tomljenović, doc.

Opća povijest književnosti: Ironija (P)

Silab

[petak, 10:15-12:30, A-214]

 

dr. sc. Andrea Zlatar, red. prof.

Opća povijest književnosti: Čitanje klasika (P)

Silab

[četvrtak, 12:30-14:45, online]

 

dr. sc. Cvijeta Pavlović, red. prof.

Komparativna književnost: Radionica

- terenska nastava; prijave za pohađanje radionice izravno prof. C. Pavlović na adresu: cvijeta.pavlovic@ffzg.hr