Predavanje na temu iskrivljavanja istine o Holokaustu lorda Picklesa na Katedri za judaistiku

Tijekom službene posjete Republici Hrvatskoj, britanski posebni izaslanik za pitanja Holokausta Lord Pickles održao je 10. studenoga 2022. godine na našem Fakultetu predavanje na temu iskrivljavanja istine o Holokaustu, u suorganizaciji veleposlanika Ujedinjenoga Kraljevstva Simona Thomasa i izv. prof. dr. sc. Naide-Michal Brandl s Katedre za judaistiku i članice akademske radne skupine pri hrvatskome izaslanstvu u Međunarodnome savezu za sjećanje na Holokaust (International Holocaust Remembrance Alliance – IHRA).

Predavanju su prisustvovali veleposlanik Savezne Republike Njemačke dr. Christian Hellbach, veleposlanik Kraljevine Belgije g. Nicolaas Buyck, veleposlanik Češke Republike, g. Milan Hovorka, zamjenica veleposlanika Sjedinjenih Američkih Država gđa Amy Davison, otpravnica poslova u veleposlanstvu Države Izrael gđa Hadas Dolev, zastupnik u Hrvatskome saboru i član saborskoga Odbora za vanjsku politiku g. Davor Ivo Stier, savjetnica premijera Andreja Plenkovića za pitanja Holokausta, suzbijanje antisemitizma i odnose sa židovskim zajednicama te zamjenica voditelja hrvatskoga izaslanstva pri IHRA-i gđa Sara Lustig, članovi hrvatskog izaslanstva pri IHRA-i, predstavnici religijskih i manjinskih zajednica, predstavnici ministarstava te brojni profesori i studenti Filozofskog fakulteta kao i ostalih sastavnica Sveučilišta u Zagrebu.

Link na web Fakulteta