4th International Conference on the Roman Danubian Provinces_Program

Objavljen je program skupa 4th International Conference on the Roman Danubian Provinces, koji će se od 15. do 17. studenog 2017. god. održati na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Tema ovogodišnjeg skupa je “Trajan i dunavske provincije. Politički, ekonomski i religiozni život u dunavskim provincijama”.

Organizatori skupa su Odsjek za arheologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i Department of Ancient History and Antiquity Studies, Papyrology and Epigraphy of the University in Ferrara.

Skup je organiziran u sklopu projekta RoMiCRO: Between the Danube and the Mediterranean. Exploring the role of Roman military in the mobility of people and goods in Croatia during the Roman Era (HRZZ, IP-11-2013-6505).

Program i knjiga sažetaka