dr. sc. Andrea Bordács: Identitet, ženska umjetnost i kulturna prožimanja u suvremenoj umjetnosti

U sklopu Erasmus razmjene, profesorica dr. sc. Andrea Bordács, estetičarka, kritičarka umjetnosti i predstojnica szombathelyskog Odsjeka za umjetnost sveučilišta ELTE održat će dva predavanja pri Katedri za hungarologiju. Predavanja će se održati na mađarskom jeziku a bit će popraćena i prezentacijom na engleskom jeziku. U raspravu nakon predavanja moguće je uključiti se i s pitanjima na engleskom.

Mjesto i vrijeme predavanja:

I. Kulturális átjárás, kettős identitás a kortárs művészetben (Intercultural crossing, identity in contemporary art)

Četvrtak, 12. listopada, 17:00-18:30 u dvorani A-128

II. Kortárs magyar nőművészet- testkép/párkapcsolat /gondoskodás (Contemporary Hungarian women’s art – body image/relationship/care)

Petak, 13. listopada, 12:30-14:00 u dvorani A-128

Nadamo se što većem odazivu kolega i studenata!