23. Svjetski kongres filozofije u Ateni

Picture2Međunarodna federacija filozofskih društava (International Federation of Philosophical Societies (FISP)) poziva sve ljubitelje filozofije na 23. Svjetski kongres filozofije (The 23rd World Congress of Philosophy) koji će se održati od 4. do 10. kolovoza u Ateni. Ovo je prvi put da se održava svjetski kongres u kolijevci zapadne filozofije – Grčkoj. Kongres je sastavljen od niza plenarnih predavanja, simpozija, bogatih predavanja, okruglih stolova i sl. Organizatori kongresa okupili su širok spektar predavača iz različitih područja filozofije, podijeljenih u 75 odjela, što je najveći broj odjela na kongresu do sada. Većina prijašnjih kongresa pokazala se prekretnicom za mnoge mislioce te je za očekivati da će i ovaj, 23. kongres, biti jednako utjecajan, zanimljiv, ako ne i spektakularan. Među hrvatskim izlagačima i sudionicima koji su bili pozvani na kongres mogu se naći Mislav Kukoč sa Sveučilišta u Splitu i Marija Zagorac sa Sveučilišta u Zagrebu. Također valja napomenuti kako su i studenti imali (a i ubuduće će imati) prilike sudjelovati sa svojim radovima koje su mogli prijaviti on-line ili poslati organizatorima poštom.

Prijave za sudjelovanje treba izvršiti putem online obrasca, ali će organizatori uzeti u obzir prijave preko e-mail adrese (registration@wcp2013.gr) i telefaksa (+30 210 3643511). Cijena prijave nakon 2. Svibnja 2013. za pojedince iznosi 250€, za pratnju 100€ i studente preddiplomskih i diplomskih studija 50€. Smještaj sudionici sami plaćaju, a može se dobiti po povoljnim cijenama u hotelima koji surađuju s organizatorima kongresa.

Više o samom kongresu, načinu prijave, predavanjima i sl. možete pronaći na ovom linku.

(KŠ)

Izvor: WCP 2013