Međunarodni simpozij: Demokracija, participacija, aktivizam

Klub studenata sociologije Diskrepancija upućuje poziv za prijavu na međunarodni simpozij Demokracija, participacija, aktivizam koji će se održati 12., 13. i 14.  studenog 2014. godine na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.

Parlamentarna demokracija se danas gotovo univerzalno smatra najmanje lošim društvenim uređenjem, no istodobno, kao nikada prije uviđaju se njezine slabosti. Problemi kao što su razina participacije običnih građana, manipuliranje i iskorištavanje demokratskih procesa, ograničenja demokracije, njezino korištenje u ideološke svrhe, postaju sve prisutniji u svijesti građana, tim više što su neki negativni fenomeni poput ”tiranije većine” i nasilnog širenja demokracije vrlo aktualni. Oni nas potiču na razmišljanje o odgovornosti koju nosi svaki politički subjekt, mogućim alternativama, te posebno o ulozi aktivizma.  Aktivizam je postao bitan fenomen suvremenog društva, pa se možemo pitati je li za njegovu pojavu kriv nedostatak participacije ili oni koegzistiraju?

Sudjelovanje na simpoziju prijavljuje se ispunjavanjem obrasca za prijavu koji možete pronaći na www.diskrepancija.hr . Rok za slanje prijave i sažetka (do 250 riječi) je 10. listopada 2014. Ukoliko sažetak bude prihvaćen, rok za predaju teksta spremnog za izlaganje je 27. listopada 2014. Sažeci i radovi se šalju na hrvatskom ili engleskom jeziku na adresu: simpozij.kssd@gmail.com.

Službeni jezik simpozija je hrvatski, uz mogućnost izlaganja na engleskom. Sudjelovanje na simpoziju je besplatno. Izlagači će imati osiguran smještaj.

Više informacija možete pronaći ovdje: Poziv na simpozij KSSD 2014.

Preneseno sa stranica Kluba studenata sociologije Diskrepancija.

NK

874 total views, 1 views today