Održavanje znanstvenog skupa “Filozofija i hrvatski jezik”

institut_za_filozofiju_medium U petak, 10. svibnja 2013. s početkom u 09:00 sati u Velikoj dvorani Instituta za filozofiju (Ulica grada Vukovara 54/IV, Zagreb) održavati će se znanstveni skup Filozofija i hrvatski jezik. Izlagači na ovome skupu i njihove teme izlaganja  su:

Damir Barbarić (Institut za filozofiju, Zagreb) – Etimologija – putokaz mišljenju?
Daniel Bučan (Zagreb) – Filozofija i jezik – mišljenje i imenovnje
Branko Despot (HAZU) – Odsustvo filozofije i nerođeni (hrvatski?) jezik
Pavel Gregorić (Centar za hrvatske studije, Sveučilište u Zagrebu) – Treba li nam filozofija na hrvatskom jeziku?
Mislav Ježić (HAZU, Filozofski fakultet, Sveučilište u Zagrebu, Zagreb) – Filozofija: mišljenje, kultura i jezik: neka opća razmatranja
Ivica Martinović (Institut za filozofiju, Zagreb) – Filozofsko nazivlje u hrvatsko-talijanskom rječniku Bartola Kašića
Milica Mihaljević (Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje, Zagreb) – Primjena terminoloških načela na filozofsko nazivlje
Anto Mišić (Filozofski fakultet Družbe Isusove) – Filozofsko nazivlje u hrvatskim prijevodima djela Tome Akvinskog

Franjo Zenko (Zagreb) – Promišljanje bavljenja temom „Filozofija i hrvatski jezik“

Detaljniji program izlaganja i opširnije podatke o temama izlaganja možete pronaći u PDF dokumentu na ovome linku.

Izvor:http://www.ifzg.hr/

(KŠ)