Studentska bioetička radionica – Bioetika i seksualnost

1f764a_d567b230b16646469099e6df08338a04.png_srz_p_121_131_75_22_0.50_1.20_0.00_png_srzSve zainteresirane studentice i studente, bez obzira na smjer studija, organizacijski odbor Lošinjskih dana bioetike poziva da se prijave za sudjelovanje na 10. studentskoj bioetičkoj radionici (SBR) Bioetika i seksualnost u sklopu 13. Lošinjskih dana bioetike (LDB), koja će se održati od 18. do 21. svibnja 2014. godine u gradu Malom Lošinju.Seksualnost je jedna od najvažnijih sastavnica čovječanstva. Iako je u dosadašnjim bioetičkim raspravama bila marginalizirana i nikada sustavno tematizirana, uvijek se nametala i odvlačila nas do temelja bioetike: pitanja života, tjelesnosti i zdravlja. Također, pozornost će biti posvećena problematici spolnosti s obzirom na ljubav, veze i brak, kao i različitim seksualnim praksama.

Studenti zainteresirani za sudjelovanje s izlaganjem trebaju poslati ispunjen obrazac za prijavu te naslov i sažetak izlaganja (od 500 do 750 riječi) na hrvatskom (odnosno bosanskom, crnogorskom, srpskom) ili engleskom jeziku. Uz sažetak izlaganja obavezno priložiti najmanje dvije korištene reference.

Krajnji rok za prijavu je 10. ožujka 2014., a prijavu treba poslati na adresu: bioethics.students@gmail.com.

O prihvaćenim izlaganjima i daljnjim uputama studenti će biti obaviješteni 17. ožujka 2014. godine.

Studenti zainteresirani za sudjelovanje bez izlaganja trebaju poslati ispunjen obrazac za prijavu. Krajnji rok za prijavu je 10. ožujka 2014. Prijavu treba poslati na adresu: bioethics.students@gmail.com.

Detaljnije upute o samoj temi, načinu prijave, te pozivnicu i obrazac za prijavu možete pronaći ovdje.

Svi studenti su oslobođeni plaćanja kotizacije.

Za 20 studenata Odsjeka za filozofiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu bit će plaćen trodnevni hotelski smještaj (puni pansion) u Malom Lošinju jer će se – kao i prethodnih godina – osigurati potrebna sredstva za njihov smještaj. No, putne troškove morat će pokriti sami.

Ostali studenti morat će se sami pobrinuti za plaćanje putnih troškova i smještaja u Malom Lošinju. Suradnja s Odsjekom za filozofiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu nije isključena. Za orijentaciju, cijena smještaja (puni pansion) u hotelu »Aurora« je oko 1100 kuna po osobi za tri dana.

Projekt Studentska bioetička radionica (SBR) održava se u okviru međunarodne znanstveno-kulturne manifestacije Lošinjski dani bioetike u Malom Lošinju od 2005. godine pod organizacijskim vodstvom studenata Filozofskog fakulteta u Zagrebu, a u suradnji s organizatorima Lošinjskih dana bioetike (Hrvatsko filozofsko društvo, Hrvatsko bioetičko društvo i Grad Mali Lošinj).  Organizacijski tim 10. studentske bioetičke radionice Bioetika i seksualnost čine: Josip Cmrečnjak, Nikolina Ćavar, Rahela Jug, Nino Kadić, Marko Kos i Luka Perušić.

Za sve upite i nejasnoće slobodno se obratite organizacijskom timu na e-mail adresu bioethics.students@gmail.com.

S obzirom na važnost, kvalitetu, zanimljivost te raznolikost sadržaja 10. studentske bioetičke radionice, bila bi šteta propustiti istu.

Organizacijski tim SBR-a veseli se vašim prijavama!

Izvor: SBR

(RJ)

2,538 total views, 1 views today

Facebook Twitter Email Reddit Stumbleupon Tumblr

One thought on “Studentska bioetička radionica – Bioetika i seksualnost

1. تنظيفِ وتعقيمِ الخزّانِ مرّةٍ واحدة على الأقلِ كُلّ عامٍ؛ لإزالةِ الطّحالبِ والبكتيريا التي قد توجد بالخزّاناتِ. إفراغِ الخزّانِ من الماءِ قبل تنظيفه. فركِ الجُدرانِ الدّاخليّةِ السّهلةِ التّنظيفِ بقطعةِ قماشٍ نظيفةٍ وإزالةِ الأوساخِ منه، وبعد ذلك شطفِ الخزّانِ. خلطِ ملعقةٍ كبيرةٍ من محلولِ المُبيِّضِ لكُلِ جالونٍ من الماءِ المنزليّ، والانتباه إلى الأضرار التي قد تحدث من الكلور بداخل المُبيِّض، وفركِ الجُدرانِ الدّاخلية بهذا الخليطِ بقطعةِ قماشٍ نظيفةٍ وجافّةٍ، وتركه لمُدّةِ ساعتينِ وبعد انقضاءِ الوقتِ يجبُ غسلِ الخزّانِ جيّداً بالمياهِ النّظيفةِ، وبعد ذلك القيامُ بملئهِ بمياهِ الشُّربِ، ووجب التّنويه إلى ضرورةِ حصرِ المياهِ النّاجمةِ من الخليطِ لئلا يحدث الضّرر منها. تنظيفِ الخزّاناتِ التي لا يُمكنُ الوصولِ إليها من خلالِ التّأكدِ من أنّ الخزّان مُمتلئٌ بالماءِ، وبعد ذلك إضافةِ الكميّةِ المُناسبةِ من المُبيِّضِ المنزليّ وذلك حسب الكميّةِ الموجودةِ بالخزّانِ، وخلطِ المُبيِّضِ مع الماءِ إن أمكن ذلك الأمر، وغلقِ صنبورِ الخزّانِ وتركهِ لمُدّةِ 12 ساعة، وبعد انقضاءِ الوقتِ القيامِ بتصريفِ الخزّان وإعادةِ ملئهِ بمياهِ الشُّربِ مع الانتباه إلى أنّ المياهِ التي يتمّ توصيلها للخزّانِ صالحةٍ للشُّربِ وأن يتمّ الحصولِ عليها من مصدرٍ موثوقٍ ومُعتمدٍ.

Comments are closed.