Dnevni arhivi: 05/04/2018

PONOVLJENA OBAVIJEST STUDENTIMA U IZVANNOMINALNOM TRAJANJU STUDIJA – HITNO

Studenti koji upisuju izvannominalne godine studija i ne moraju više upisivati/slušati kolegije nego samo moraju položiti ispite i obraniti završne/diplomske radove, moraju regulirati svoj status u Studentskoj službi u razdoblju od 16. ožujka 2018. do 13. travnja 2018. (IZVANNOMINALNI UPIS).

Podsjećamo da je zakonski regulirano maksimalno trajanje preddiplomskog studija šest godina (odnosno osam godina za 4+1 studij), a diplomskog četiri godine i da se nakon tog razdoblja gubi pravo studiranja na istom studijskom programu. Dakle, ne radi se samo o gubitku studentskih prava, nego o završetku zakonske mogućnosti studiranja na istom studijskom programu.

Stoga upozoravamo generaciju studenata koja je preddiplomski studij (3+2) upisala akademske godine 2012/2013 da im pravo studiranja traje maksimalno do 30. rujna 2018. i da ga po zakonu nije moguće produljivati. Isto vrijedi za generaciju studenata diplomskog studija koja je diplomski upisala 2014/2015 godine.

Sve studentske obveze, uključujući obranu diplomskog rada, moraju biti izvršene PRIJE tog datuma.

Za studente studija 4+1, preddiplomskoj generaciji 2010/2011 sva prava ističu 30. rujna 2018.