Dnevni arhivi: 19/03/2019

Stipendije Slovačke Republike – ljetni tečajevi slovačkog jezika i kulture – produljenje roka za prijavu]

Obavještavamo Vas da je, u dogovoru s Ministarstvom znanosti i obrazovanja RH, rok za prijavu na Natječaj za dodjelu stipendija Slovačke Republike za ljetne tečajeve slovačkog jezika i kulture u 2019.<http://mobilnost.hr/hr/natjecaji/natjecaj-za-dodjelu-stipendija-slovacke-republike-za-ljetne-tecajeve-slovackoga-jezika-i-kulture-u-2019-godini/> produžen na 29. ožujka 2019. godine.

Napominjemo još jednom da se kandidati za stipendiju prijavljuju samostalno/individualno na način da pošalju svoju prijavu pismenim putem Agenciji za mobilnost i programe EU (Frankopanska 26, Zagreb) do gore navedenog roka, nakon čega će o prijedlogu kandidata za stipendiju odlučivati mješovito povjerenstvo koje čine predstavnici Ministarstva i Agencije. Naglašavamo da, za razliku od prethodnih godina, Katedra za slovački jezik i književnost ne radi predselekciju kandidata za stipendiju, nego u izboru najboljih kandidata sudjeluju i pomažu profesori s Katedre svojim preporukama.

Gostujuće predavanje profesorice iz Ljubljanje

U srijedu 20. 3. u 10 sati u Konferencijskoj dvorani na 2. katu knjižnice bit će održano predavanje “Češka frazeologija” izv. prof. dr. Petre Strankovske s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Ljubljani. Predavanje će biti na češkom jeziku, ali prilagođeno studentima. Bit će to i prilika da prof. Stankovsku upitamo o tom kako izgleda studij bohemistike u Ljubljani i da se malo bolje povežemo sa svojim kolegama iz prvog susjedstva.

Iz Odsjeka