MEĐUODSJEČNI IZBORNI KOLEGIJ „SPORT U KULTURI DALEKOG ISTOKA I INDIJE“

Drage studentice i dragi studenti!

MEĐUODSJEČNI IZBORNI KOLEGIJ „SPORT U KULTURI DALEKOG ISTOKA I INDIJE“

U zimskom semestru akad. god. 2018./2019. moguće je upisati izborni kolegij „Sport u kulturi Dalekog istoka i Indije“ namijenjen polaznicima/ama svih preddiplomskih i diplomskih studija na Filozofskom fakultetu. Kolegij pruža uvid u sport te njegovu ulogu i važnost u društvima i kulturama Dalekog istoka i Indije. Naglasak je pri tom stavljen na predstavljanje tradicionalnih istočnjačkih borilačkih i ostalih koncepata/sustava u sportu – kineskih: Yong chun (Wing Tzun), Taiji (Taijiquan); japanskih: Nanbudo, Aikido, Judo, Jujutsu; korejskih: Taekwondo i dr.; autentične indijske metode: Joga-e i sustava Ayurvede (“znanost o životu”). Nastava će se održavati ponedjeljkom od 18.30 do 20.00 sati u prostoriji  A-106 te započinje u ponedjeljak 15. 10. 2018. Studenti se pozivaju na prvi nastavni termin, uključujući i studente koji nisu uspjeli formalno prijaviti kolegij. Opširnije informacije o kolegiju dostupne su na sustavu e-učenje: OMEGA.

Želimo vam uspješan zimski semestar akademske godine 2018./2019.!

nositelji: prof. dr.sc. Tvrtko Jakovina, i mr. sc. Jelka Gošnik, v. pred