Obavijest iz Odsjeka

Odsjek za zapadnoslavenske jezike i književnosti obavještava sve studente i djelatnike Filozofskog fakulteta da je omiljena profesorica i draga kolegica dr. sc. Barbara Kryżan-Stanojević preminula 14. rujna u Zagrebu.

Prof. dr. sc. Barbara Kryżan-Stanojević bila je lektorica pa viša lektorica na Katedri za poljski jezik i književnost od 1992. do 2007. godine, kad je izabrana u znanstveno-nastavno zvanje docentice, a 4 godine kasnije u zvanje izvanredne profesorice.

Nakon umirovljenja nastavila je rad sa studentima na Odsjeku za zapadnoslavenske jezike i književnosti kao vanjska suradnica. Ispraćaj drage profesorice održat će se u srijedu 18. rujna u 14:30 na Krematoriju zagrebačkoga groblja Mirogoj.

Odlazak Barbare Kryżan-Stanojević veliki je gubitak za sve koji su je poznavali, surađivali i prijateljevali s njom.