Predavanje profesora dr. sc. Csongora Lőrincza

Prof. dr. Csongor Lőrincz (Sveučilište Humboldt u Berlinu) održat će predavanje na Katedri za hungarologiju

Csongor Lőrincz (Csíkszereda/Miercurea Ciuc, 1977), dr. sc. habil., povjesničar i teoretičar književnosti, doktor Mađarske akademije znanosti, predstojnik Katedre za mađarsku književnost i kulturu Sveučilišta Humboldt u Berlinu. Područja istraživačkog interesa: teorija čitanja i lirike, povijest književnosti, teorija kulture.

Značajnije publikacije:

Az irodalom tanúságtételei (Budapest, 2015)

Zeugnisgaben der Literatur. Zeugenschaft und Fiktion als sprachliche Ereignisse (Bielefeld, 2016)

Hallgatag hangolások. Nyelvi események, irodalom, antropológia; Ráció, Budapest, 2021

Naslov predavanja:

Regionalitás és geopoétika Bodor Ádám regényeiben (Regionalnost i geopoetika u romanima Ádáma Bodora)

Vrijeme i mjesto: 21. ožujka 2024., A-128, 15.30 – 17.00

Profesora Lőrincza predstavlja: Martin Sukalić.

Predavanje će se održati na mađarskom jeziku – nakon predavanja u okviru seminarskog dijela kolegija slijedi neformalni razgovor s profesorom. Prijedlog za čitanje: Adam Bodor, Okrug Sinistra, s mađarskog preveo Neven Ušumović, Zagreb, Meandar, 2009 (knjižnica, 5. kat: FH01 BOD o).

Predavanje možete pratiti i putem online veze ovdje.

Računamo na odaziv studenata i kolega u što većem broju!

Nadalje skrećemo pozornost na to da će profesor Lőrincz u petak, 22. ožujka u 12:30 h sudjelovati na međunarodnom predstavljanju knjige u konferencijskoj dvorani fakultetske knjižnice

An den Rändern der Literatur. Dokument und Literatur in zentraleuropäischen Kulturen / Tracing the edges of literature: Documentary fiction in Central-European cultures (eds. Mika Car, Csongor Lőrincz, Danijela Lugarić, Gábor Tamás Molnár, Böhlau Verlag, 2024); sadržaj možete pročitati ovdje.