30th International Hegel-Congress – Hegel’s response to Kant

Od 23. do 26. travnja 2014. godine održat će se 30th International Hegel-Congress – Hegel’s response to Kant Međunarodnog Hegelovog društva i Sveučilišta u Beču. Glavni će fokus tog kongresa biti razrađivanje Hegelovih osvrta na Kanta s ciljem boljeg razumijevanja Kantove filozofije. Hegel sebi pripisuje uspostavu filozofije spekulativnog razuma dok se, prema Hegelu, Kant nije uzdigao iznad intelektualnog razmišljanja. S te točke gledišta istraživanja postavljaju pitanje je li u današnje vrijeme ispravnija Hegelova ili Kantova filozofija, no konsenzus još nije postignut.

Raspisan je natječaj za predaju radova za izlaganja, s rokom 31. kolovoza 2013. godine u 12 sati. Radovi mogu imati od 1500 do 2500 znakova (s bjelinama) te moraju isticati glavne značajke vaših izlaganja na temu kongresa. Prije teksta rada potrebno je navesti svoje ime i prezime te jedan odabrani od 15 ponuđenih tematskih odjeljaka kongresa:

1. Philosophy and System
  2. Reason and Dialectics
  3. Critique and Speculation
  4. Transcendental Logics and the Science of Logic
  5. Epistemology
  6. Phenomenology
  7. Metaphysics
  8. Morality and Ethics
  9. Aesthetics
  10. Anthropology
  11. Philosophy of Religion
  12. Philosophy of Law
  13. Philosophy of History
  14. Philosophy of Nature
  15. Early Hegel as a Kantian

Sudionici se također mole da predaju sažetak (od 600 do 800 znakova) za brošuru kongresa.

Cijene sudjelovanja na kongresu, s izlaganjem ili bez njega su sljedeće: 1. 80 € po osobi 2. 50 € za članove Međunarodnog Hegelova društva 3. 20 € za studente

Ako se želite prijaviti bez sudjelovanja u izlaganjima, to možete napraviti ovdje.

Više o kongresu i uvjetima prijave pročitajte na ovom linku.

(KŠ)

Izvor: hegel2014