Predavanje Angele i Williama McBridea u Beogradu

Institut za filozofiju i društvenu teoriju u Beogradu uputio je poziv za prisustvovanje na predavanjima  Angele McBride Williama McBridea u utorak 13. kolovoza u 14 sati. Predavanja i diskusije bit će na engleskom jeziku, a održat će se u dvorani na I. katu Instituta za filozofiju i društvenu teoriju.

William McBride profesor je na Purdue sveučilištu u SAD-u. Glavna područja njegovih istraživanja su filozofija politike, filozofija prava te europska kontinentalna filozofija. U svojem predavanju The World Philosophy Community Today govorit će, između ostalog, o smanjenju europocentričnosti zajednica filozofa nakon 1900. godine i o hegemoničnosti filozofskih pokreta kao kamenu spoticanja autentičnim zajednicama. Zajednica za koju se McBride zalaže mora biti otvorena različitim pristupima, no i dalje se postavlja pitanje: koju bi zajedničku polazišnu točku imala zajednica toliko širokog spektra? McBride promatra dvije zajedničke osobine: zajednički sporazum o pogrešnosti trenutnog svjetskog ekonomskog sustava i zajednički otpor „besplatnom vojnom nasilju“.

Angela će McBride u svom predavanju The Changing Face of Leadership raspravljati o mijenama koncepta vodstva tijekom vremena: od jednog koji se izričito koncentrirao na osobne kvalitete koje je pojedinac posjedovao do onog koji uključuje iščekivanje organizacijskih zadataka misleći pritom na promjenjive prilike. Vodstvo pretpostavlja potpun razvoj karijere – krećući se od pripremanja do razvoja specifičnog polja interesa pojedinca s prilikama mentorstva u svakoj fazi karijere. Također pretpostavlja da će pojedinci odgovorno održavati svoj karijeristički optimizam.

Više o predavanjima i predavačima možete saznati ovdje.

Izvor: Institut za filozofiju i društvenu teoriju

(KŠ)

982 total views, 1 views today