Besplatne radionice Festivala Republika u Rijeci

1016052_519008108166287_558197568_nOd 18. do 20. srpnja održavat će se Festival Republika u Rijeci. „Republika je trodnevni susret naprednih mislioca sa svih strana svijeta, okupljenih na festivalu kreativnosti i progresivne kulture. Sastoji se od predavanja, panela, radionica, projekcija, zabave i glazbenih programa koje će organizirati neki od najeminentnijih međunarodnih festivala kao što su SHARE (Belgrade, Beirut), A MAZE (Berlin, Johannesburg) i PAUSE (Melbourne), pojačani novim regionalnim projektima – RockPaperStartups i  Start Art Expo.“ (republika.io)

Ako niste volonter festivala ni student riječkog Sveučilišta ili ste zakasnili na prijavu za stipendiju, ali ipak ne želite platiti ulaznicu 225 kn, još uvijek možete razmotriti opciju sudjelovanja u nizu besplatnih radionica. Njih 15-ak održavat će se za vrijeme trajanja festivala na nekoliko različitih lokacija u Rijeci. Zainteresirani mogu rezervirati mjesto u željenoj radionici putem e-mail-adrese participate@republika.io.

Jedan primjer takve radionice je ona Martina Fröhlicha, švicarskog inženjera i umjetnika koji će održati „intenzivnu 72-satnu radionicu“ u prostorima bivše tvornice Rikard Benčić. Polaznici će moći naučiti sve o mapiranju projekcija te izradi trodimenzionalne strukture u prostoru. S druge strane, radionica u organizaciji Hacketerie, Biohakiranje i budućnost genetskog inženjeringa, odgovorat će na pitanja o vrijednosti genetičkih informacija i o definiranju strukture moći u društvu znanjem genetičkih sistema. Više o radionicama možete pronaći na ovom linku.

Republiku možete pratiti i na Facebooku i Twitteru te na njenoj službenoj internetskoj stranici.

(KŠ)

Izvor: culturenet.hr