19. Međunarodni kongres estetike

Picture1Od 21. do 27. srpnja održavati će se jubilarni 19. Međunarodni kongres estetike Aesthetics in Action u Krakowu, Poljska. Održat će se pod pokroviteljstvom Međunarodnog društva za estetiku (International Association for Aesthetics) i u organizacijskoj suradnji s Poljskim društvom za estetiku (Polskie towarzystwo estetyczne). Kongres se smatra kapitalnim događajem za estetiku širom svijeta. Domaćin kongresa je Jagiellonsko Sveučilište u Krakowu (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie). Mjesto održavanja kongresa je tzv. Auditorium Maximum Jagiellonskog Sveučilišta (ul. Krupnieza 33, Krakow).

Međunarodni kongres održava se svake tri godine i redovito je pod pokroviteljstvom Međunarodnog društva za estetiku. Prvi kongres održao se davne 1913. godine u Berlinu i ove godine mu je stoti rođendan. Ovogodišnji kongres sazdan je od niza predavanja, rasprava, koncerata, posjeta muzejima i otvorenjima izložaba, posjeta rudniku soli Wieliczka, organiziranog razgledavanja grada, umjetničkih performansa i sl. Više detalja o samom programu kongresa možete pronaći ovdje.

Cijena participiranja kreće se između 150€ za studente i 300€ za pojedince. Za prijavu je potrebno popuniti online obrazac. Više o kongresu, uvjetima sudjelovanja i programu možete pronaći na ovom linku.

(KŠ)

Izvor: FISP, ICA 2013