Fenomenalna svijest u fizičkom svijetu

pragueKonferencija „Fenomenalna svijest u fizičkom svijetu“ održat će se od 2. do 4. lipnja 2014. u Pragu (Češka Republika) u Centru za akademske konferencije (Jilská 1). Organizirana je pod pokroviteljstvom Instituta za filozofiju i religijske studije Filozofskog fakulteta Charlesovog Sveučilišta te Instituta za filozofiju Češke akademije znanosti. Glavni govornik bit će Galen Strawson, a ostali potvrđeni govornici su Sam Coleman, Katalin Farkas, Philip Goff, Tomáš Híbek, Patrick Lewtas, Michelle Montague i Dan Zahavi.

Možda je najvažniji izazov suvremene filozofije uma dati zadovoljavajući iskaz o tome kako fenomenalna svijest može pripadati prirodnom svijetu opisanom fizičkim znanostima, uključujući znanosti o mozgu. Ova konferencija ima dva cilja. Prije svega, proučavat će se koherencija i plauzibilinost različitih nereduktivnih pristupa ovome problemu kao što su: panpsihizam, neutralni monizam i emergentizam. Sekundarno, usmjerit će se karakteru fenomenalne svijesti po sebi, postavljajući pitanje o postojanju distinktivne fenomenologije misli uopće. U skladu s navedenim ciljevima, konferencija će biti podijeljena u dvije sekcije: „Svijest i priroda“ i „Kognitivna fenomenologija“.

Sažeci moraju imati od 500 do 1000 riječi, biti na engleskom jeziku i trajati oko 30 minuta za bilo koju od dvije sekcije. Upite i sažetke pošaljite na sljedeću adresu do 1. ožujka 2014: consciousness@ff.cuni.cz.

Izvor: ESAP

Nino Kadić

2,137 total views, 1 views today

Facebook Twitter Email Reddit Stumbleupon Tumblr

One thought on “Fenomenalna svijest u fizičkom svijetu

1. هنالك العديد من النصائح الواجب اتباعها للحصول على كنب نظيف، وجديد، ومنها التالي ذكره: تجنب الضغط على الكنب أثناء تنظيفه، لئلا تتخلل البقعة إلى داخل النسيج. التحقق من إرشادات تنظيف الكنب المخمل قبل البدء باستعمال أي نوع من المنظفات عليه، ولمعرفة الطريقة المُثلى لتنظيفه؛ تجنباً لتلفه، ويكون ذلك من خلال قراءة التعليمات المرفقة معه، حيث يشير حرف W إلى إمكانية استعمال الماء في التنظيف، ويشير حرف S إلى وجوب استعمال المنظفات الجافة، والابتعاد عن المنظفات التي تحتوي على الماء أو مزيلات البقع السائلة، بينما يشير SW أو WS إلى إمكانية استعمال الماء في تنظيف الكنب، ويدل حرف X إلى وجوب استعمال المكنسة الكهربائية أو الفرشاة الناعمة في عملية التنظيف، ويمكن الاتصال بالشركة المصنّعة للكنب في حال عدم توفر الإرشادات. وضع الكنب المخمل في مكانٍ بعيد عن أشعة الشمس المباشرة؛ لئلا يتغير لونه مع مرور الوقت، لا سيما إن كان لونه فاتحاً كالأحمر أو الأزرق أو الأرجواني.

Comments are closed.