Studentski kongres neuroznanosti – NeuRi 2014.

1533353_203009973238145_2111452926_nFakultetski odbor svih studenata Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, u suradnji s Medicinskim fakultetom Sveučilišta u Rijeci i Psihijatrijskom bolnicom Rab, organizira četvrti Studentski kongres neuroznanosti NeuRi 2014., koji će se održati od 25. do 27. travnja 2014. godine, pod vodećim motom Edukacija i iskustvo na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci i u Psihijatrijskoj bolnici Rab na otoku Rabu.

Cilj kongresa jest osvijestiti mlade ljude zainteresirane za neuroznanost o važnosti istraživanja mozga. Ovim putem će im se pokušati pružiti okvir za upoznavanje s kolegama koji dijele slične interese, širenje spoznaja, te učenje i stjecanje nezaboravnih iskustava prilikom sudjelovanja na kongresu.

Neuroznanost je definirana kroz kliničke i pretkliničke/bazične (bio)medicinske discipline, psihologiju i interdisciplinaran pristup. S obzirom na to, pozivaju se sve zainteresirane studentice i studenti da svoja istraživanja uklope u sljedeće tematske cjeline:

– etika i bioetika

– neuroanatomija

– neurofizologija

– neurofarmakologija

– molekularna neuroznanost

– neurologija

– psihijatrija

neuroimaging

– neurokirurgija

– anesteziologija

– psihologija sa svim granama

– neurolingvistika

– interdisciplinarna područja

– povijest medicine i neuroznanosti

– javno zdravstvo i prevencija moždanih oboljenja

Navedene tematske cjeline ne isključuju znanstveno-istraživačke radove iz drugih područja i disciplina, a koji se dotiču funkcije mozga u najširem smislu, ponašanja ili čitavog spektra poremećaja.

Svi zainteresirani za sudjelovanje na NeuRi 2014. trebaju se registrirati putem On-line obrasca, a aktivni sudionici trebaju uz obrazac poslati i sažetke svojih izlaganja najkasnije do 3. ožujka 2014. na e-mail adresu neuri@foss.hr, nakon čega će biti obaviješteni o prihvaćanju rada.

Detaljne upute o prijavi možete pogledati ovdje.

Planirani program NeuRi 2014. dostupan je ovdje.

Na sljedećim linkovima možete pročitati sve informacije o smještaju, kotizaciji i mjestima održavanja kongresa NeuRi 2014.:

kotizacija; smještaj sudionika; mjesto održavanja.

Sve dodatne informacije možete pratiti putem Facebook stranice i web stranice, a za sva pitanja i/ili sugestije obratite se na e-mail adresu neuri@foss.hr.

Izvor: NeuRi 2014.

(RJ)

1,295 total views, 1 views today

Facebook Twitter Email Reddit Stumbleupon Tumblr

One thought on “Studentski kongres neuroznanosti – NeuRi 2014.

1. تُستخدم بعض المُعالجات الكيميائيّة والمُبيدات الحشريّة للقضاء على النمل الأبيض، والتي يجب الحذر عند تطبيقها، والانتباه لنوعيّتها ومكوناتها الكيميائية؛ بحيث لا تضر البئية، أو تكون سامة وتُهدد حياة مُستخديها، ومنها: المبيدات الحشريّة التي تستخدم التربة السائلة المُعالجة: والتي يجب الحذر عند استخدامها؛ حتى لا تسبب تلوّث آبار مياة الشرب، أو المنزل، إضافةً لفقدان فاعليّتها في القضاء على النمل الأبيض حينها. مركبات البوراتس وتُستخدم كرذاذٍ تُرش بها الأخشاب عند بناء المنزل أو صنع الحواجز حوله، حيث تحمي الأخشاب، وتمنع النمل الأبيض من مُهاجمتها. عمل طُعم النمل الأبيض: وهو نظام خاص لمُحاربة النمل الأبيض والقضاء عليه بشكلٍ تدريجي عن طريق غذاء السليلوز المُحبب له، وذلك من خلال إضافة بعض المُركبات والعناصر الفعّالة والمُبيدة للنمل، والتي تشلّ حركته وتصطاده بحذرٍ، ثم وضعها كطعمٍ يتم تناوله من قبله فتقضي عليه

Comments are closed.