Međunarodna konferencija “Bildung&Paideia” na Hvaru

Od 12. do 17. listopada na Hvaru će se održati međunarodni simpozij Bildung & Paideia s temom “Filozofski modeli odgoja i obrazovanja”. Na simpoziju će sudjelovati 22 govornika iz 12 zemalja: Hrvatske, Italije, Grčke, Austrije, Mađarske, Njemačke, Poljske, Švicarske, Nizozemske, Velike Britanije, Irske i Sjedinjenih Američkih Država.

„Rad simpozija bit će posvećen razmjeni ideja o filozofskim aspektima odgoja i obrazovanja kao i filozofskim pristupima obrazovanju samome. Svrha simpozija je poticanje kontinuiranog dijaloga među znanstvenicima i stručnjacima iz područja filozofije, znanosti, obrazovanja, umjetnosti i prosvjete, kao i dijaloga s učenicima, djecom i roditeljima o temama: priroda, načela, metode i konkretan zadatak odgoja i obrazovanja u današnjem društvu“, javlja nam Platonovo društvo.

Simpozij je ostvaren suradnjom Platonova društva, Instituta za filozofiju u Zagrebu i Gradom Hvarom, te je pod službenim pokroviteljstvom Predsjednika Republike Hrvatske dr. Ive Josipovića i Hrvatskog povjerenstva za UNESCO.

Detaljnije o simpoziju možete pogledati na službenim stranicama simpozija: http://bildungandpaideia.platonovo-drustvo.hr/.

(KŠ)

Izvor: Platonovo društvo, bildungandpaideia