Međunarodna konferencija Glazba, marksizam i frankfurtska škola u Dublinu – poziv za predaju radova

Glazbena škola Sveučilišta u Dublinu (School of Music, Dublin University) raspisala je poziv za predaju sažetaka radova za predstojeću međunarodnu konferenciju Glazba, marksizam i frankfurtska škola (Music, Marxism and the Frankfurt School). Konferencija će se održati od 2. do 4. srpnja 2014. godine u Glazbenoj školi Sveučilišta u Dublinu.

Tematska pažnja konferencije usredotočit će se na interakciju između glazbe te društveno-kulturnih i estetičkih teorija marksističkih pisaca austro-germanskog područja, zajedno s članovima Frankfurtske škole. S obzirom na to da je fokus na glazbi kao objektu refleksije i kontemplacije, konferencija želi istražiti kako su ovi mislioci poimali i reagirali na glazbu. Cilj je ispitati način na koji su osvijetlili filozofske, političke i metafizičke aspekte glazbenog sadržaja, a izlazeći s ove središnje točke, konferencija će istražiti i kakav su utjecaj imali na skladatelje i glazbenike svojeg vremena, kao i kasnijih generacija. Također, konferencija će ispitati utjecaj marksističke kritike i Frankfurtske škole na glazbeni diskurs od sredine dvadesetog stoljeća. U tom kontekstu cilj će biti ulaženje u trag tome koliko ovi pisci intelektualno duguju njemačkoj intelektualnoj tradiciji od Kanta do njihovog vremena.

Prijedlozi pojedinačnih radova ne bi smjeli biti veći od 300 riječi. Prijedlozi za sjednice/panel-diskusije/okrugle stolove ne bi smjeli prelaziti 900 riječi uključujući s naslovom. Radovi trebaju biti poslani kao privitak u e-mailu u Microsoft Word dokumentu koji mora sadržavati naziv, kontakt podatke, naziv pripadajuće institucije (ukoliko je ima) i kratak životopis koji ne prelazi više od 150 riječi. Jezik na kojem će se konferencija održati je engleski.

E-mail na koji je potrebno poslati prijavu je: cfp@musicandthefrankfurtschool.com. Rok za predaju radova je do 31. prosinca 2013. godine do 17h poslijepodne GMT.

(KŠ)

Izvor: http://www.musicandthefrankfurtschool.com/ , critical-theory.com