Johannes_Gutenberg-Universität_Mainz_logoRadionica će se održati 5. i 6. 12. na Johannes Gutenberg Sveučilištu u Manzu. Tema je teorija racionalne dinamike sistema uvjerenja – teorija rankova (njem. die Rangtheorie, eng. ranking theory), koju je Wolfgang Spohn razvijao kroz tri desetljeća. Napokon, pojavio se i krajnji rezultat, cjelokupni prikaz i primjena teorije rankova. Za ovu prigodu, katedra za filozofiju znanosti (der Arbeitsbereich Wissenschaftsphilosophie) Sveučilišta Johannes Gutenberg u Manzu organizira radionicu i simpozij o knjizi Wolfganga Spohna. Nakon uvodne riječi Gerharda Ernsta, Wolfgang Spohn će predstaviti svoju teoriju rankova. Hans Rott i Ralf Busse iznijeti će komentare na njegovo djelo, na koje će Spohn odgovoriti. Svakako će biti mnogo prilike za raspravu.

Prenosimo i program:

Četvrtak, 5.12.

15:00 do 16:30 – Gerhard Ernst: Ono istinito i ono dobro (Das Wahre und das Gute)

17:00 do 18:30 – Wolfgang Spohn: Mali obilazak kroz kosmos teorije rankova (Eine kleine Tour durch den Kosmos der Rangtheorie)

Petak, 6.12.

09:30 do 11:00 – Hans Rott: Izlaganje s komentarom na The Laws of Belief (Vortrag mit Kommentar zu The Laws of Belief)

Odgovor W. Spohna

11:30 do 12:30 – Ralf Busse: Komentar na The Laws of Belief (Kommentar zu The Laws of Belief)

Odgovor W. Spohna

Mjesto održavanja je Philosophicum, Johannes-Welder-Weg 18 u Mainzu, a besplatno se možete prijaviti na mail: alexander.steinberg@uni-mainz.de. Organizaciju vode Ralf Busse i Alexander Steinberg te se u vezi organizacijskih pitanja također možete javiti na spomenuti mail.

Izvor: Johannes Gutenberg-Universität Mainz

[1] Puno ime knjige je „The Laws of Belief. Ranking Theory & its Philosophical Applications”, Oxford University Press, 2012; slobodni prijevod: „Zakoni vjerovanja. Teorija rankova i njene filozofske primjene“

(NK)

1,608 total views, 1 views today