Regionalni simpozij „Obrazovanje i nauka između humanističkih ideala, politike i tržišta“

UniNišFilozofski fakultet Univerziteta u Nišu i udruženje studenata filozofije održati će regionalni simpozij Obrazovanje i nauka između humanističkih ideala, politike i tržišta 14. i 15. studenog 2014. godine na Filozofskom fakultetu u Nišu.

Preneseno iz poziva:

“Ovo okupljanje namenjeno je svim studentima filozofije i društvenih nauka u regiji na osnovnim i mater studijama. Ono je, dakle, interdisciplinarnog karaktera i poziva studente filozofije, psihologije, pedagogije, istorije, književnosti, umetničke kritike, žurnalistike i drugih društveno-humanističkih naučnih oblasti da se prijave i svojim izlaganjem doprinesu uspostavljanju dublje saradnje na nivou studija. Cilj skupa je da podstakne studente na teorijski rad na ovoj problematici i da podseti na njenu važnost i učinkovitost.

Promišljanje obrazovanja i nauke podrazumeva, kako mnoštvo teorijskih perspektiva, tako i raznovrsnost praktične delatnosti koja neposredno određuje njihov razvoj, ciljeve i usmerenja. Teorija je tu da uoči pravilnosti i mogućnosti tih kretanja, da im dâ pojmovni oblik i terminološka određenja, kao i da ih kritički i vrednosno odredi. U današnje vreme područje obrazovanja i nauke doživljava sve snažnije promene, a shodno njima i krize koje je potrebno teorijski osvetliti. Perspektive koje su, prema našem mišljenju, za to najbitnije, jesu upravo perspektive humanističkih ideala, politike i tržišta.”

Više informacija ovdje: Poziv za simpozij

NK

1,560 total views, 1 views today