Salzburška konferencija za noviju analitičku filozofiju (SOPhiA 2014) – poziv za radove

000 -- Bookmark

Organizacijski odbor pete Salzburške konferencije za novu analitičku filozofiju (SOPhiA 2014.) uputio je poziv studentima i i kandidatima doktorskih studija za prijavu sažetka svojeg izlaganja na engleskom ili njemačkom jeziku (maksimalno 2000 znakova) za sudjelovanje na ovogodišnjoj konferenciji koja će se održati od 4. do 6. rujna na Odjelu za filozofiju humanističkih studija Sveučilišta u Salzburgu. Od ovogodišnjih ključnih izlagača organizatori ističu Elku Brendel, Winfrieda Löfflera, Jeannea Peijnenburga i Benjamina Schniedera.

S obzirom na to da se krug tema za izlaganje neće sužavati, studenti s interesima iz drugih područja filozofije (poput epistemologije, etike, logike, metafizike, filozofije religije i sl.) također su pozvani da daju svoj doprinos. Jedini je uvjet da izlaganje bude metodološki ograničeno na tradiciju analitičke filozofije upotrebom razumljivog jezika i argumentacije u vidu Bernarda Bolzana, Gottloba Fregea, Bertranda Russella, Rudolfa Carnapa, Karla R. Poppera, Ruth Barcan Marcusa i drugih poznatih analitičkih filozofa. Cilj konferencije jest stvoriti jedinstven jezik razumijevanja nekih filozofskih problema kako bi se otvorio put njihovom kritičkom promišljanju.

Službeni jezici konferencije bit će engleski i njemački. Vaše izlaganje ne bi smjelo trajati dulje od 20 minuta. Izlagači moraju ispuniti obrazac za prijavu, koji će od Vas zahtijevati  kratku biografiju, prijavu sažetka rada, prijevod naslova na engleski i njemački jezik. Biografska jedinica trebala bi biti napisana u trećem licu i trebala bi sadržavati samo sljedeće informacije:

– ime i prezime te titula u zagradi,

– sveučilište ili institucija izlagača,

– obrazovanje,

– akademske aktivnosti.

Primjer koji se navodi na stranici je sljedeći: „Pat Patternman (MA phil.). University of Salzburg. 2008 baccalaureate in philosophy; 2010 master in philosophy; thesis about Carnaps Logical Structure of the World. Publications in logics and ethics.“

Prijavu je potrebno ispuniti do 31. svibnja. Izlagači će do 10. lipnja biti obaviješteni o rezultatima prijave.

Na konferenciji možete prisustvovati besplatno, no potrebno je prijaviti se putem obrasca koji možete pronaći na ovom linku. Organizacijski odbor ne snosi troškove puta i smještaja za sudionike.

U slučaju dodatnih pitanja možete se obratiti organizacijskom odboru na sljedeći e-mail: organization@sophia-conference.org ili posjetiti službenu web stranicu konferencije.

(KŠ)

Izvor: SOPhiA/2014