Znanstveni skup (Vizualne) Reprodukcije

czzsU suradnji s Odsjekom za komparativnu književnost Filozofskog fakulteta u Zagrebu Centar za ženske studije objavio je poziv za sudjelovanje na dvodnevnom znanstvenom skupu (Vizualne) Reprodukcije: kulturna proizvodnja i potrošnja književnosti koji će se održati 29. i 30. studenog 2013. godine u Zagrebu u sklopu sedme kulturno-znanstvene manifestacije Dani Marije Jurić Zagorke.

„Svi zainteresirani su pozvani prijaviti izlaganja o filmskim, televizijskim i kazališnim adaptacijama književnih naslova, jer skup želi istražiti kako čin adaptacije intervenira u strukture, postupke i interese karakteristične za književnost koju su napisale žene. Također, želi istražiti specifične zahtjeve što ih književnost koju su napisale žene postavlja pred čin adaptacije. Najzad, posebno je zainteresiran za radove koji analiziraju kako feministička kritika pristupa adaptaciji, te – šire – različitim presjecištima književnosti i vizualnoga.“ (kulturpunkt.hr)

Sažetak izlaganja mora imati između 150 i 300 riječi. Također je potrebno priložiti i kraći životopis. Rok za predaju je 15. rujna, a valja napomenuti i da je zadani rok već jednom produžen. Prijave se šalju na adresu Centra za ženske studije (Dolac 8, 10000 Zagreb, Hrvatska), odnosno na e-mail-adresu: zagorka@zenstud.hr.

Više o natječaju možete pronaći na ovom linku.

(KŠ)

Izvor: Centar za ženske studije